На згадку про Анатолія Кузнєцова - борця з «другим знищенням» євреїв у Бабиному Яру. Презентація книги «И Ад следовал за ним»

На згадку про Анатолія Кузнєцова - борця з «другим знищенням» євреїв у Бабиному Яру. Презентація книги «И Ад следовал за ним»

Укрінформ
1 жовтня, 15:00 - пресконференція на тему: «На згадку про Анатолія Кузнєцова - борця з «другим знищенням» євреїв у Бабиному Яру. Презентація книги «И Ад следовал за ним»

Організатори: Фонд Шолом-Алейхема; Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр; видавництво «Саміт-книга».

Учасники: Олександр Сосіс - голова Наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, бізнесмен, власник АТ «Банк Альянс»; Альберт-Лейзер Фельдман - голова Наглядової ради Благодійного фонду ім.Шолом-Алейхема; Іван Степурін - директор та співзасновник видавництва "Саміт-книга", секретар Громадської ради з питань культури, молоді і спорту; Владислав Трубіцин - депутат Київської міської ради, голова Постійної комісії Київської міської ради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою, меценат, книговидавець; Сергій Куліда - письменник, головний редактор «Літературної України»; Тетяна Грабан - директорка Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр.

Коротко. Під час пресконференції учасники докладно розкажуть про передумови створення книги Павла Матвєєва про життя та долю Анатолія Кузнєцова (борця з «другим знищенням» євреїв у Бабиному Яру). Хто та за яких умов долучився до видавництва документальної книги та чому книга з’явилася на світ до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру.

Акредитація ЗМІ за тел.: (068) 810-50-89.

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні вийшла книга про життя і долю автора роману "Бабин Яр" Кузнєцова

У Києві видано книгу Павла Матвєєва “И Ад следовал за ним” про життя і долю Анатолія Кузнєцова, автора документального роману "Бабин Яр".

Книгу презентували її видавці на пресконференції в Укрінформі.

Як відзначили учасники пресконференції, особа Анатолія Кузнєцова залишається не цілком відомою і розкритою для широкого загалу. Натомість у всьому світі добре відомий його твір "Бабин Яр".

Письменник Павло Матвєєв спробував заповнити цю прогалину і розповісти про автора безсмертного твору.

"Моє завдання - спробувати розповісти про самого Анатолія Кузнєцова, його життя і долю, а також про те, як було написано і з якими неймовірними труднощами зіткнувся автор, добиваючись публікації свого твору. А також - це найголовніше - про те, як написаний Кузнєцовим роман-документ "Бабин Яр" вплинув на його власну долю. Яка досі, більше чотирьох десятиліть потому, привертає до себе пильну увагу тих літературознавців і пересічних читачів, які цікавляться тим, що відбувалося з російською літературою в епоху тоталітарного комуністичного режиму", - розповів Матвєєв.

Як зазначив Іван Степурін - директор і співзасновник видавництва "Саміт-книга", Павло Матвєєв - відомий письменник, літературознавець, в полі інтересів якого знаходиться російська зарубіжна література 20-80-х років - творчість Михайла Булгакова, Василя Аксьонова та Анатолія Кузнєцова, якому і присвячена книга “И Ад следовал за ним”.

"У 1966 році в СРСР вийшов роман "Бабин Яр". Але вся історія радянської літератури - це історія насильства над вільною творчістю, якого зазнав і Анатолій Кузнєцов. Хоча роман і вийшов в журналі "Юность", але ті цензурні правки, яких він зазнав, як розповідав сам Кузнєцов, на чверть скоротили цей твір. І саме перша частина книги присвячена тому, що підштовхнуло автора покинути СРСР, де ні роман "Бабин Яр", ні в цілому творчість Кузнєцова не могло реалізуватися у вільному форматі", - розповів Степурін.

Як відзначили видавці, щоб світ побачив документальний роман "Бабин Яр", Анатолій Кузнєцов у 1969 році таємно вивіз перефотографовані рукописи з СРСР, а потім розшифрував текст, відновлюючи слово за словом. Довгі роки ім'я письменника Анатолія Кузнєцова було фактично викреслене з радянської історії, зникли всі його оповідання, статті та замітки з нагадуваннями про нього.

Анатолій Кузнєцов народився і виріс у Києві, де під час окупації став свідком масових розстрілів у Бабиному Яру. Цей досвід ліг в основу його найвідомішого твору - "Бабин Яр". Ця книга стала найвідомішою у ХХ столітті книгою про Київ. Її видали в більше ніж 40 країнах. Уперше "Бабин Яр" був опублікований у 1966 році в журналі "Юность", але з правками, зробленими цензурою.

Книгу Павла Матвєєва “И Ад следовал за ним” про Анатолія Кузнєцова видало київське видання "Саміт-Книга" за підтримки БФ ім. Шолома Алейхема, Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, а також окремих меценатів.

Видавці обіцяють, що незабаром книга з'явиться на полицях українських книгарень. Книга вийшла російською мовою і планується її переклад українською мовою.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-