Індекс захисту персональних даних. Результати дослідження 20 технологічних українських компаній

Укрінформ

20 вересня о 12:00 відбудеться презентація  на тему: "Результати дослідження 20 провідних технологічних українських компаній на предмет дотримання ними цифрових прав користувачів в аспекті захисту персональних даних". (Зала 2).

Організатор: ГО «Інтерньюз-Україна».

Учасники: Віталій Мороз - консультант із цифрових технологій;  Тетяна Авдєєва - юристка з медійного права (ЦЕДЕМ);  Лідія Волкова - юристка;  Роман Романов - директор програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Коротко. Юристи та експерти з цифрових технологій проаналізували корпоративні політики компаній у сфері телекомунікацій, наданні послуг інтернету та онлайн-сервіси. До списку компаній увійшли Kyivstar, Lifecell, Vodafone, Rozetka, Olx.ua, Nova poshta, Ukr.net, Comfy.ua, Foxtrot.ua, Eldorado.ua, Prom.ua, Citrus.ua, Allo.ua, Kasta.ua, MakeUp.com.ua, Zakaz.ua, Silpo, Triolan, DataGroup, Lanet. 

Результати дослідження покажуть стан корпоративної культури компаній щодо захисту персональних даних користувачів станом на липень 2021 року, й дослідники запропонують кроки з удосконалення цих політик на основі отриманих результатів.

Перше в Україні дослідження Індексу захисту персональних даних продовжує світову ініціативу, відому як Індекс цифрових прав (анг. Ranking Digital Rights), запроваджену в США в 2015 році, і має на меті порушити широку дискусію щодо політики та практики поваги до персональних даних українських користувачів з боку приватного сектору.

Результати дослідження були отримані на основі аналізу відкритих даних компаній, а також шляхом надсилання офіційних запитів до кожної з 20 приватних компаній. Згодом команда проєкту також планує провести закриту робочу зустріч з представниками приватних компаній з метою удосконалення їхніх корпоративних політик.

Питання для обговорення:

Чи створюють приватні компанії умови для кращого розуміння користувачами своїх прав в онлайн-просторі? 

Чи відповідає корпоративна політика приватних компаній нормам українського законодавства у сфері захисту персональних даних? 

Які з компаній привнесли в свою роботу європейські стандарти захисту персональних даних на основі положень GDPR?

Які кроки необхідно зробити приватним компаніям аби покращити корпоративні політики конфіденційності та захисту цифрових прав користувачів?

Довідково. Експертне дослідження підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Акредитація представників ЗМІ за тел.: +38-063-710-13-96 (Юлія) або за  посиланням   https://cutt.ly/rW4NnoG

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Відео:

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактний телефон Пресцентру: (044)  299-03-32

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-