“Ветерани: долаємо соціальне утриманство”. Презентація аналітичного дослідження

“Ветерани: долаємо соціальне утриманство”. Презентація аналітичного дослідження

Укрінформ
15 червня, 11.00 - брифінг та презентація аналітичного дослідження на тему: «Ветерани: долаємо соціальне утриманство»

Організатори: Міністерство у справах ветеранів України; ГО «Простір можливостей»; Міжнародний фонд «Відродження».

Учасники: Юлія Лапутіна - міністерка у справах ветеранів України; Оксана Коляда - керівниця проєктів ГО «Простір можливостей», екс-міністерка у справах ветеранів України; Ірина Лоюк - голова ГО «Простір можливостей»; Ольга Гальченко - Міжнародний фонд «Відродження»; Інна Підлуська - Міжнародний фонд «Відродження». 

Коротко. Під час заходу відбудеться презентація аналітичного дослідження «Ветерани: долаємо соціальне утриманство», яке проводила команда ГО «Простір можливостей» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Дослідження присвячене темі розвитку в Україні ветеранських просторів як ефективного інструменту реінтеграції учасників бойових дій в цивільне життя. Дослідження тривало 6 місяців.

Ветерани АТО/ООС останніми роками перебувають у ситуації боротьби за пільги: “стоять” у чергах на безоплатне житло від держави, намагаються отримати земельні ділянки, конфліктують з перевізниками за безоплатний проїзд, очікують оплату зубопротезування… Ця боротьба з державою є деструктивною і перешкоджає реінтеграції та нормальному відновленню ветеранів. Натомість проблема державної політики - обіцяти та намагатися оплатити пільги і мало приділяти уваги тим напрямам, що створять умови для матеріальної незалежності та відсутності потреб у пільгах. 

З іншого боку, в регіонах України дедалі частіше виникають ветеранські ініціативи розвитку - ті, які варто вважати протилежністю соціальному утриманству. Ветерани самостійно вирішують проблеми реінтеграції, допомагають тим постраждалим від війни особам, які собі допомогти не здатні, лобіюють інтереси спільноти перед місцевою владою, займаються соціальним бізнесом тощо. Врешті-решт, як результат ініціативності ветеранів, виникають ветеранські простори - майданчики, на яких поєднуються зусилля небайдужих людей, які захищають інтереси спільноти та підтримують їх. Інколи ветерани об’єднуються з переселенцями і спільно вирішують ці проблеми. Досягнення таких ініціатив подекуди є настільки значними, що органам влади варто у них повчитися, перейняти та розвинути наявні вдалі практики. Ось чому важливим було здійснення цього дослідження стану та можливостей створювати ветеранські простори / центри підтримки ветеранів і переселенців у регіонах.

Питання до розгляду:

ветеранські простори як державна стратегія реінтеграції ветеранів;

існуючі ветеранські простори: найкращі практики та досвід;

чому ветеранські простори важливі?

яку роль вони відіграють у контексті реінгтеграції ветерана у цивільне життя?

чи підтримує держава, органи місцевого самоврядування створення і розвиток ветеранського простору?

звідки брати кошти на утримання ветеранського простору?

як врегульовано існування просторів у нормативних документах;

презентація каталогу ветеранських просторів.

Додаткова інформація за тел.: 050 304 94 07 (Яна Холодна).

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ – anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Ветеранські простори надають можливість вирішувати проблеми ветеранів в окремих населених пунктах - Лапутіна

Ветеранські простори надають можливості для вирішення нагальних питань ветеранів у населених пунктах.

Про це сказала міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна під час презентації аналітичного дослідження на тему: «Ветерани: долаємо соціальне утриманство» в Укрінформі.

"Створення ветеранських просторів це саме один із кроків, який надає можливість реалізовуватись ветеранам, обговорювати проблеми, вирішувати нагальні питання саме у себе в населених пунктах. Це такі комунікаційні хаби, які надають і розвивають наші спроможності", - сказала Лапутіна.

Вона зазначила, що ветеранські простори забезпечують і можливості для розвитку ветеранського підприємнитва і ветеранських стартапів. За її словами, зараз у міністерстві розробляються програми для підтримки ветеранського бізнесу.

Керівниця проєктів ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда зазначила, що в Україні ветеранські простори почали відкриватися з 2015 року, коли був указ Президента про відкриття центрів надання допомоги учасникам бойових дій(УБД), і нині в Україні нараховується більше 20 ветеранських просторів. Вона розповіла, що було проведено аналітичне дослідження, присвячене темі розвитку в Україні ветеранських просторів як ефективного інструменту реінтеграції УБД в цивільне життя. Дослідження тривало 6 місяців.

"Проаналізували, які послуги вони надають. Одразу скажу, що простори надають десь більш-менш сталий набір послуг, але вони мають свої особливості. Деякі з них зосереджені більше на наданні екстреної психологічної підтримки в якихось кризових ситуаціях ветеранів, деякі направлені більше на ідеологічну складову, деякі центри мають більш соціально-орієнтований, клієнтоорієнтований набір своїх функцій", - розповіла Коляда.

За її словами, робота ветеранських просторів базується на деяких основоположних речах: наявна державна регулююча база, кращі практики для поширення, функціонал наявних просторів.

Представниця міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко зазначила, що кількість ветеранських просторів буде зростати, вони досить неочікувано зараз організуються як на рівні областей, так і на рівні районів чи ОТГ. За її словами, така велика кількість ветеранських просторів формує запит на сталість та стандартизацію.

"Перші ветеранські простори створювалися на хвилі ентузіазму, волонтерства, меценатства, можливо, трохи хаотично, але з щирим бажанням допомогти ветеранам. Але наступним логічним кроком є те, що ці ветеранські простори мають шукати сталість фінансову, і сталість ресурсну. І є певні запити і потреби у внутрішній координації. Тобто координації всередині самого простору, якась структуризація системності роботи. І, звичайно, зовнішня координація, тобто взаємодія з іншими ветеранськими просторами", - додала Гальченко.

Аналітичне дослідження «Ветерани: долаємо соціальне утриманство» проведено громадською організацією «Простір можливостей» за підтримки міжнародного Фонду «Відродження». Ознайомитися з ним можна на сайті громадської організації.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-