Презентація нових цифрових сервісів для людей з порушеннями слуху

Презентація нових цифрових сервісів для людей з порушеннями слуху

Укрінформ
17 травня, 11:30 - презентація нових цифрових сервісів для людей з порушеннями слуху

Учасники: Олена Зеленська - перша леді України; Марина Лазебна - міністр соціальної політики України; Максим Степанов - міністр охорони здоров’я України; Антон Геращенко - заступник міністра внутрішніх справ України; Антон Гулідін - секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність». 

Коротко. В Україні розроблено нові цифрові сервіси, завдяки яким люди з порушеннями слуху матимуть змогу вільно комунікувати та отримувати державні послуги онлайн. Цими сервісами передбачається, зокрема, доповнити сайти Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Національної поліції міста Києва. Пізніше вони стануть доступними на інших онлайн-ресурсах.

Впровадження нових сервісів передбачено Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка була розроблена в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської, «Без бар’єрів». Стратегія, зокрема, передбачає низку заходів з підвищення доступності інформації у сфері публічних послуг для громадян з порушеннями зору, слуху, інтелектуального розвитку та всіх інших, з урахуванням їхніх комунікаційних потреб і можливостей.

Акредитація ЗМІ за телефоном: 289-35-60 до 13:00 14.05.2021.

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу агентства Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик під час прямого ефіру, необхідно послатися на автора – Укрінформ – показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

З травня кожен виступ Президента буде транслюватися з перекладом жестовою мовою – Зеленська

Починаючи з травня кожен виступ Президента України буде транслюватися з перекладом жестовою мовою.

Про це сказала перші леді Олена Зеленська під час презентації сервісу для людей з порушенням слуху, що відбувається в Укрінформі.

«Зі свого боку, Офіс Президента, хочу сказати, також долучається до нашого руху, і вже з травня кожен виступ Президента буде транслюватися за допомогою жестової мови. Наша мета – зробити безбар’єрність новою суспільною нормою. І мені здається, ми зробили вже багато кроків на цьому шляху, і сьогодні – ще один з них», – сказала Зеленська.

Вона зауважила, що під час презентації сервісу учасники заходу побачать «дуже яскравий приклад того, як можна зруйнувати комунікаційні бар’єри».

Як інформують організатори заходу, в Україні розроблено нові цифрові сервіси, завдяки яким люди з порушеннями слуху матимуть змогу вільно комунікувати та отримувати державні послуги онлайн. Цими сервісами передбачається, зокрема, доповнити сайти Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Національної поліції міста Києва. Пізніше вони стануть доступними на інших онлайн-ресурсах.

Впровадження нових сервісів передбачено Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка була розроблена в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської, «Без бар’єрів». Стратегія, зокрема, передбачає низку заходів з підвищення доступності інформації у сфері публічних послуг для громадян з порушеннями зору, слуху, інтелектуального розвитку та всіх інших, з урахуванням їхніх комунікаційних потреб і можливостей.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров'я розпочало роботу над забезпеченням умов надання меддопомоги людям з порушенням слуху. Зокрема, розглядається можливість використання закладами охорони здоров’я відповідного програмного забезпечення для того, щоб через планшет або застосунок можна було комунікувати з медичним персоналом та лікарями.

Мінсоцполітики за два місяці опрацювало 400 звернень від людей з порушеннями слуху - Лазебна

З початку запуску пілотного проєкту «Почуй мене» Міністерство соціальної політики опрацювало 400 звернень від людей з порушеннями слуху.

Про це сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна під час презентації сервісу для людей з порушенням слуху, що відбувається в Укрінформі.

«З моменту запуску проєкту пройшло всього 2 місяці й на гарячій лінії було оброблено близько 400 звернень від слабочуючих та нечуючих українців за допомогою сурдоперекладача жестовою мовою. Якщо в перший день, 5 березня, (день презентації прєкту «Почуй мене» - ред.) було 4 відеодзвінка, ми тільки відкрили цей проєкт, то за перший тиждень вже було 30, а загалом за 2 місяці вже 400 таких звернень оброблено», - розповіла Лазебна.

Вона поінформувала, що найчастіше люди зверталися на гарячу лінію з питаннями щодо оформлення субсидій, матеріальної підтримки від держави, підвищення пенсійних виплат.

«У будь-яких комунікаціях важливий зворотній зв'язок. Якщо ти тільки послухав і не допомагаєш, це неправильно. Треба робити висновки. Владі потрібно давати відповіді на ці виклики. І, наприклад, ми вже підготувати проєкт постанови, найближчим часом він буде прийнятий на уряді, для тих людей, людей з інвалідністю першої групи, в яких немає стажу, їм треба добавити до пенсії, щоб в них була хоча б та мінімальна пенсія, яка сьогодні є, це 2200 грн. Це невеликі гроші, але все ж таки завдяки комунікації з такими людьми ми виокремлюємо ці проблеми і ми ці проблеми будемо вирішувати на політичному рівні», - зазначила міністр соцполітики.

За її словами, у межах пілотного проєкту «Почуй мене» люди, котрі зверталися до Мінсоцполітики, отримували відповіді у формі відеолиста.

«І це звернення, оцей відеолист він також є офіційним документом. І ми сьогодні вже завершуємо роботу по формуванню відеокаталогу таких звернень, тому що вже можна зайти буде на сайт Міністерства соціальної політики і подивитися всі звернення, які будуть доступні для цих людей», - додала Лазебна.

Вона нагадала, що пілотний проєкт «Почуй мене» Міністерство соціальної політики запустило 5 березня 2021 року за участю першої леді Олени Зеленської та громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність»

Проєкт «Почуй мене» забезпечує можливість для людей з порушеннями слуху користуватися послугами з перекладом на українську жестову мову в режимі онлайн під час звернень.

Так, під час звернень до Міністерства соціальної політики люди з порушеннями слуху за допомогою спеціального застосунку на сайті міністерства можуть користуватися доступною послугою і отримувати відповіді на свої запити у формі відеолиста. Звернення обробляються операторами «гарячої лінії» для людей з інвалідністю урядового контактного центру, який працює за номером 15-39.

У межах стратегії безбар'єрності пропрацьовується шість напрямків - Зеленська

У межах стратегїї безбар'єрності пропрацьовується шість напрямків. Про це на пресконференції, яку організував Укрінформ, сказала перша леді Олена Зеленська.

“В рамках стратегії ми виокремили 6 великих напрямків. Триває робота над планом дій, міжвідомча робоча група продовжує свою роботу, стратегія взята за основу, і в кожному напрямку будуть розроблятися цільові програми, окремі проєкти", - сказала Зеленська.

Перша леді зауважила, що до розробки стратегії долучені не тільки державні органи, народні депутати, а й громадські організації, міжнародні організації, які опікуються проблемами безбар'єрності, які вже впроваджують деякі ініціативи. Як приклад вона навела ініціативу створення наземних пішохідних переходів для людей з інвалідністю, яким незручно користуватися підземними пішохідними переходами.

Олена Зеленська зазначила, що питання безбар'єрності дуже широке, і навіть люди, які не мають інвалідності, можуть стикатися з різними проблемами, які створюють бар'єри в їхньому житті: фінансовими, соціальними, через нестачу освіти, неможливість нормально пересуватися містом, якщо є маленькі діти, проблеми для літніх людей тощо.

"77% українців відчувають бар'єр навколо себе. Я впевнена, що великий шлях починається з маленьких кроків. Головне, щоб ми розуміли, що ми всі різні, і наше суспільство має бути універсальним для всіх", - сказала Зеленська.

Зокрема в межах стратегії безбар'єрності були представлені напрацювання для ефективної комунікації органів державної влади з людьми з порушенням слуху. Так, за даними МОЗ, на сьогодні в Україні майже 2 млн людей мають розлади слуху, 30% з них щодня в спілкуванні користуються жестовою мовою.

Відтак на сайтах Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров'я, Національної поліції в місті Києві розташовані віджети у вигляді вуха, за допомогою яких людина з порушеннями слуху може зв'язатися з оператором, який володіє жестовою мовою, задати свої питання і отримати відповіді на них.

Окрім цього, як повідомив на пресконференції секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін, в подальшому планується записувати відеовідповіді на найпоширеніші запитання і розміщувати їх на сайтах органів влади, з тим щоб люди з порушенням слуху могли швидко отримати інформацію.

Також, за словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, розглядається питання закупівлі планшетів для ЦНАПів, за допомогою яких люди з порушенням слуху зможуть зв'язатися з сурдоперекладачем та через нього поспілкуватися з працівниками установи.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-