Презентація Словника Європейського інституту з ґендерної рівності

Презентація Словника Європейського інституту з ґендерної рівності

Укрінформ
2 квітня, 11:00 відбудеться презентація українського перекладу Cловника Європейського інституту з ґендерної рівності

Організатори: Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, за партнерства Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, Київського інституту ґендерних досліджень, Інформаційно-консультативного жіночого центру.

Спікерки: Катерина Левченко - Урядова уповноважена з питань ґендерної політики; Олена Давліканова - координаторка проєктів Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні; Світлана Войцеховська - народний депутат України VIII скликання; Олена Суслова - голова правління Інформаційно-консультативного жіночого центру; Лариса Компанцева - професорка Національної академії Служби безпеки України; Марія Козир - референтка Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики; Марфа Скорик - директорка Київського інституту ґендерних досліджень.

Модераторка: Марія Дмитрієва - координаторка фейсбук-спільноти Фемінізм УА.

Коротко. Під час заходу представниці Уряду, академічної та освітянської спільноти, жіночих організацій представлять довгоочікуваний переклад українською Словника Європейського інституту з ґендерної рівності. Зокрема, обговорять можливості нового словника для законотворення та впровадження політики рівності й недискримінації в умовах України.

Презентований Словник розроблено Європейським інститутом із ґендерної рівності (ЄІҐР) та з його дозволу перекладено українською. Переклад виконали експертки у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у рамках спільного проєкту Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики та Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта. Ознайомитися зі змістом словника можна за посиланням.

Довідково. Нагадаємо, що досі в Україні усталеного словника ґендерних термінів підготовлено не було. Тоді як понад двадцять років упровадження національної політики недискримінації за статтю та утвердження ґендерної рівності потребували спільної мови, загальнозрозумілих та усталених термінів і понять.

Реєстрація для учасниць/учасників: https://forms.gle/ckxoZsFS4eZ5HDV78

Реєстрація для ЗМІ: https://forms.gle/tb6f7HbJY4SHE8Ws9

Захід відбудеться онлайн через сервіс відеозв’язку ZOOM

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні видали переклад Cловника Європейського інституту з ґендерної рівності

У Києві презентували український переклад Cловника Європейського інституту з ґендерної рівності.

Презентація відбулася в Укрінформі за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, за партнерства Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, Київського інституту ґендерних досліджень, Інформаційно-консультативного жіночого центру.

За словами урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко, робота над словником символізує євроінтеграційну спрямованість української політики, яка неможлива без гендерної політики.

«Робота над словником продемонструвала важливість розуміння принципу уніфікованості державної політики в сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Більше того, словник дає можливість реалізації принципу такої уніфікації. Чимало термінів, які не мають визначення в нашому національному законодавстві, мають визначення в цьому словнику, який є словником європейської гендерної рівності, для нас це можливість використовувати ці терміни. Робота над таким текстом показує, що євроінтеграційна спрямованість української політики залишається пріоритетною, і дуже важливим є приведення у відповідність не лише національного законодавства й підзаконних актів з принципами законодавства Євросоюзу, а й використовуваної термінології. І це є хорошим сигналом, що євроінтеграція неможлива без гендерної політики», - наголосила Левченко.

Як зазначила координаторка фейсбук-спільноти Фемінізм УА Марія Дмитрієва, словник сприятиме просуванню в Україні гендерної проблематики й досліджень.

«Відсутність такого словника заважала тому, щоб коректно передавати документи українською мовою і щоб ці документи ставали у нагоді людям, які працюють на національному і місцевому рівнях. Те, що тепер у нас є такий словник, - великий крок у формуванні й просуванні в Україні гендерної проблематики й досліджень, як галузі. У нас є тексти, підручники, методичні матеріали, фахові публікації по галузях, але словника до цього дня не було», - сказала Дмитрієва.

Як розповіла директорка Київського інституту ґендерних досліджень Марфа Скорик, у словника є друкована й електронна версії, а його структура дозволяє доповнювати його своїми пропозиціями. «Це електронний документ з підтекстами, у яких дуже багато авторок з різними компетенціями, під кожною статтею є додаткові джерела, документи, важливі звіти, з якими можна ознайомитися й деталізувати поняття відповідно до ваших потреб, для методичних розробок, лекційної роботи, законопроєктів тощо. І цей словник можна доповнювати, якщо ви маєте кращі версії, то можете написати пропозицію, зауваження, коментар до тієї чи іншої статті, покращивши її», - зазначила Скорик.

Словник розроблено Європейським інститутом із ґендерної рівності (ЄІҐР) та з його дозволу підготовлено переклад українською. Переклад виконали експертки в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків у рамках спільного проєкту Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики та Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта. Словник призначено для розробників/ць політик, експертів/ок з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, неурядових організацій, дослідників/ць з ґендерної проблематики та всіх зацікавлених осіб і організацій. Електронний варіант українського перекладу розміщено в е-бібліотеці Фонду ім. Фрідріха Еберта та на сайтах організацій-партнерок, залучених до підготовки перекладу.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-