Презентація звіту «Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО»

Презентація звіту «Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО»

Укрінформ
27 листопада, 12:30 - пресконференція на тему: «Презентація звіту «Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО»

Організатор: ГО «Східна правозахисна група».

Спікери: Віра Ястребова - адвокат, директор ГО «Східна правозахисна група»; Сергій Пащуков - заступник директора ГО «Східна правозахисна група»; Павло Лисянський - представник Уповноваженого з прав людини в Луганській і Донецькій областях; Марина Чуйкова - колишня полонена  НВФ «ДНР» в ОРДЛО. 

Коротко. Під час пресконференції буде розкрита системна діяльність Російської Федерації із ведення гібридної війни, яка ведеться останні 6 років  у напрямку інтеграції ОРДЛО в РФ, а саме:

- Окупаційні адміністрації РФ у примусовому порядку видають паспорти НВФ «ЛНР» та «ДНР» робітниками «адміністрацій», підприємств, силових структур, тощо.

-  Російська Федерація проводить прискорену видачу паспортів РФ населенню ОРДЛО.

- НВФ «ЛНР» та «ДНР» під керівництвом кураторів РФ проводять системну роботу з так званого «військово-патріотичного» виховання, а по факту мілітаризації дітей та підлітків віком від 6 років у всіх школах ОРДЛО та за допомогою спеціальних проєктів, заходів, зборів, тощо.

- Російська Федерація через окупаційні адміністрації залучає до участі у всеросійських та міжнародних змаганнях дітей та підлітків з різних видів спорту, використовуючи символіку НВФ «ЛНР» та «ДНР».

- Окупаційні адміністрації під керівництвом РФ організують та проводять культурні заходи (концерти, фестивалі) на території ОРДЛО та РФ з метою виховання «патріотизму» та  насадження ідеології «русского мира».

- Російська Федерація фінансує створення десятків фільмів, у яких героїзує учасників незаконних збройних формувань та демонструє їх населенню ОРДЛО.

-  Окупаційні адміністрації РФ в ОРДЛО переписують історію та вводять інформацію про історію для школярів ОРДЛО під назвою «Історія Вітчизни».

-  В окупованій частині Донбасу молодь вже носить прапори РФ і вчить історію Росії;

Реалізація наведеної у звіті стратегії РФ суперечить домовленостями щодо врегулювання військового конфлікту на сході України.

Представники ЗМІ можуть надіслати запитання до спікерів на e-mail: east.hr.group@gmail.com  

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

В ОРДЛО громадян, які отримали російські паспорти, вже призивають до ЗС РФ – Лисянський

Громадян на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, які мають російські паспорти, вже призивають до Збройних Сил Російської Федерації.

Про це під час пресконференції в Укрінформі, присвяченій презентації звіту «Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО» заявив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський.

«Ще на початку 2019 року в січні офіс Уповноваженого (ВРУ з прав людини – ред.) заявляв, що РФ готується до паспортизації місцевого населення. У травні 2019 року в ОРДЛО почали видавати вже російські паспорти… І зараз там нарощується потенціал видачі цих паспортів. І вже, як мені доповідають правозахисники, є громадяни, які отримали російські паспорти, і їх вже призивають до ЗС РФ», - сказав Лисянський.

Також він підкреслив, що у людини, яка отримала цей псевдоросійський паспорт, немає соціальних гарантій, як, наприклад, право на пенсію, але є обов’язок служити в регулярній армії РФ.

Він зазначив, що у звіті також викладені факти, як дітям 15-16 років, тобто - учням шкіл ОРДЛО 9-11 класу, прискорюють видачу паспортів так званих НЗФ, - для того, щоб вони швидше отримали так звані паспорти РФ.

У звіті представлено кілька напрямків інформації, а саме – щодо: паспортизації населення ОРДЛО, мілітаризації там дітей та підлітків, спорту як інструменту та важелю впливу і інтеграції молоді ОРДЛО в РФ, громадських та політичних аспектів інтеграції місцевих жителів ОРДЛО в РФ, учбових та освітніх аспектів інтеграції дітей з ОРДЛО в РФ, а також щодо співробітництва окупаційних адміністрацій РФ в Криму і окупаційних адміністрацій РФ в ОРДЛО з міськими радами міст РФ.

Інформація для звіту, як зазначив Лисянський, була зібрана на 70 відсотків – з відкритих джерел, на 30 – з закритих джерел.

Як повідомлялося, 20 жовтня український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що близько 600 українців з ОРДЛО щодня спецрейсами доставляють до пунктів видачі паспортів в Російській Федерації.

На окупованих територіях триває напад на українську ідентичність – Лисянський

Наразі на окупованих територіях Донецької і Луганської областей йде напад на українську ідентичність, все українське там знищується.

Про це під час пресконференції в Укрінформі, присвяченій презентації звіту «Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО» заявив представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський.

«Спочатку була війна, військова присутність, з’явилася лінія розмежування, і потім на окупованих територіях почалися процеси, які були направлені саме на поглинання саме української культури, української ідеології, української мови, літератури. Там йде напад на українську ідентичність, все українське там знищується», - сказав Лисянський.

За його словами, на тимчасово окупованих територіях посилено воюють за серця молоді. Зокрема, якщо говорити про сферу культури – то, як він уточнив, всю талановиту молодь на окупованій території Луганщини і Донеччини – інтегрують до РФ, - через конкурси краси, концерти і інші заходи.

Він зазначив, говорячи про кінематограф там, що на фільми на кшталт «Своя республика», «Ополченочка» тощо, - молодь зганяють через рішення окупаційних адміністрацій, і це було навіть під час пандемії коронавірусу. Щодо літератури, Лисянський поінформував, що видань на кшталт «Время Донбасса», «Ополченский романс», - вже сотні.

«Йде постійний інформаційний вплив на українців, які там вимушені жити, їх атакують з усіх сторін, - література, культура, кінематограф… всі процеси тривають постійно. Навіть коли не виплачують зарплату шахтарям - не знаходять кошти на це, але кошти на зняття нового пропагандистського фільму, щоб посилити інформаційну спроможність так званого «руського міра» - завжди знайдуть», - уточнив Лисянський.

Окремо він повідомив, що там вже багато років молодь змушують святкувати такі заходи, які «Флаг России», флешмоб Росії, Донбас у серці, «русская пробіжка детей ОРДЛО с флагами РФ в Алчевске», тощо.

Директор ГО «Східна правозахисна група» Віра Ястребова зазначила, що робота РФ, спрямована на мілітаризацію дітей в ОРДЛО, впроваджується через так звані військово-патріотичні клуби.

Зі свого боку заступник директора ГО «Східна правозахисна група» Сергій Пащуков поінформував, що також на окупованих територіях спорт використовується як «м’яка сила» (впливу – ред.).

«На непідконтрольних території наразі спортсмени виступають під прапорами НЗФ, на російських змаганнях, також з російськими спортсменами – на міжнародних змаганнях… Їх інструктують, як себе поводити, як необхідно перед камерою показати прапор НЗФ, щоб потім у ЗМІ розтиражувати цю інформацію, і таких змагань проходять десятки, сотні кожного року», - повідомив Пащуков.

У звіті представлено кілька напрямків інформації, а саме – щодо: паспортизації населення ОРДЛО, мілітаризації там дітей та підлітків, спорту як інструменту та важелю впливу і інтеграції молоді ОРДЛО в РФ, громадських та політичних аспектів інтеграції місцевих жителів ОРДЛО в РФ, учбових та освітніх аспектів інтеграції дітей з ОРДЛО в РФ, а також щодо співробітництва окупаційних адміністрацій РФ в Криму і окупаційних адміністрацій РФ в ОРДЛО з міськими радами міст РФ.

Інформація для звіту, як зазначив Лисянський, була зібрана на 70 відсотків – з відкритих джерел, на 30 – з закритих джерел.

Як повідомляв Укрінформ, 16 листопада Лисянський заявляв, що вербувальники з РФ заманюють гірників ОРДЛО України на роботу в російських шахтах.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-