Стан розвитку сержантського корпусу Збройних сил України

Стан розвитку сержантського корпусу Збройних сил України

Укрінформ
10 листопада, 12:00  -  круглий стіл на тему: «Стан розвитку сержантського корпусу Збройних сил України». 

Організатор: Управління по роботі з сержантським складом Збройних сил України.

Учасники: Олександр Косинський - головний старшина ЗСУ – начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ, старший прапорщик; Алвідас Купрускевічус - радник з питань розвитку сержантського складу при Офісі НАТО в Україні, сержант-майор; Роман Кузьменко - начальник відділу координації та моніторингу Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ, старший прапорщик; Олексій Дремлюга - штаб-сержант 1 категорії Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ, прапорщик; Павло Ручка - головний старшина Військово-Морських Сил ЗСУ, старший мічман; Євген Чумак - командир військової частини А1437 Повітряних Сил ЗСУ, прапорщик; Андрій Грималюк - головний старшина військової частини А1815 Сухопутних військ ЗСУ, старший прапорщик; Дмитро Шумський - штаб-сержант 2 категорії Групи по роботі з сержантським складом Сухопутних військ ЗСУ, старшина; Оксана Костюченко - командир відділення військової частини А0139 Головного командного центру ЗСУ, молодший сержант; Дмитро Тимощук - головний старшина Національної гвардії України, старший прапорщик.

Коротко. Учасники заходу обговорять поточний стан розвитку сержантського корпусу Збройних сил України, основні здобутки, проблемні питання і шляхи їх подолання, а також напрями подальшої роботи.

Питання до обговорення:

-          переатестація військовослужбовців рядового та сержантського (старшинського) складу у військових званнях, що буде проводитися з 1 січня 2020 року;

-          перспективи побудови військовослужбовцями військової служби за контрактом кар’єри професійного сержанта (старшини) протягом служби у Збройних силах України;

-          надання сержантам (старшинам) можливостей професійного розвитку та здобуття освіти;

-         яким в перспективі безпосередньо має бути професійний сержант (старшина) Збройних сил України – якості, знання, уміння, навички, спроможності.

Захід присвячений Дню сержанта, який відзначається в Україні щорічно 18 листопада.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:  https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Сержантський склад ЗСУ майже відповідає стандартам НАТО і готується до нової системи управління – експерти

Сержантський склад ЗСУ вже майже відповідає стандартам НАТО і готується до нової системи управління за ієрархією військових звань.

Про це розповіли учасники круглого столу в Укрінформі на тему: «Стан розвитку сержантського корпусу Збройних сил України», організованому Управлінням по роботі з сержантським складом ЗСУ.

«Базовий середній рівень курсів лідерства сержантського складу Збройних Сил і Нацгвардії України вже відповідає на 80% рекомендаціям НАТО. Україна зробила все дуже швидко – наприклад, маючи вже вищі й найвищі курси Національної академії ЗС України. Наприклад, у Литві немає власного вищого курсу лідерства, і вона направляє своїх майстер-сержантів чи теперішніх старших прапорщиків до США, до Балтійського коледжу на найвищі курси підготовки», - сказав сержант-майор Алвідас Купрускевічус, радник з питань розвитку сержантського складу при Офісі НАТО в Україні.

Тим часом, крім підготовки сержантського складу, яка проводиться на території України, сержантів також направляють на підготовку в інституції за кордоном – зазначив старший прапорщик Олександр Косинський, головний старшина ЗСУ, начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ.

«Частина цих закладів видає сертифікати чи дипломи українським сержантам, які дають їм змогу бути призначеними на вищу посаду. І коли сержант, наприклад, закінчив академію сержант-майорів сухопутних військ ЗС США, то цей диплом прирівнюється до диплома вищого рівня, і йому не обов’язково проходити український курс вищого рівня, він уже може бути призначений на посаду головного старшини бригади, що дає можливість використовувати набутий іноземний досвід», - розповів Косинський.

Він також наголосив, що кожен солдат, який прийшов на контракт, має всі можливості просуватися кар'єрними щаблями й дістатися максимальних посад вищого сержантського складу - майстер-сержанта, старшого, головного майстер-сержанта, головних старшин бригад, оперативних командувань видів військ ЗС України.

«Сама система управління кар'єрою зараз є недосконалою. І ми працюємо над тим, щоб удосконалити ту, що є, і запровадити більш дієву систему управління за ієрархією військових звань, і зараз стоїмо на порозі переатестації сержантсько-старшинського складу у нові військові звання. З 1 жовтня набула чинності нова колонка військових звань. І з 1 січня 2021 року розпочнеться переатестація», - зазначив представник ЗСУ.

Захід було присвячено Дню сержанта, який відзначається в Україні щороку 18 листопада.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-