Як забезпечити інклюзивний підхід не у декларації, а на ділі

Як забезпечити інклюзивний підхід не у декларації, а на ділі

Укрінформ
27 жовтня, 11:00 - експертна дискусія на тему: «Як забезпечити інклюзивний підхід не у декларації, а на ділі» 

Організатор: Програма ООН із відновлення та розбудови миру.

Учасники: Анна Борова - ПРООН; Олександр Вознюк - ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів»; Микола Надуличний - Асоціація громадських організацій осіб з інвалідністю Луганської області; Дмитро Щебетюк - ГО «Доступно ЮА»; Олексій Харламов -  ГО «Рівні можливості»; Максим Єлігулашвілі — модератор.

Питання до обговорення:

-    Що перешкоджає впроваджувати інклюзивний підхід та розширювати безбар’єрний доступ для різних категорій людей?

-    Які є можливості мультиплікації існуючих інновацій та інструментів для забезпечення інклюзивного підходу?

-    Яким чином можна активізувати представників різних груп та суспільство для підвищення активності та мотивації у прагненні до забезпечення безбар’єрного доступу?

Коротко. Учасники пресконференції презентують та обговорять   ключові  національні позитивні практики та інструменти застосування інклюзивного підходу у діяльності громадських організацій, забезпечення безбар’єрного доступу у різних сферах та рівнях.

Довідково. Захід організовано в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Участь в онлайн-дискусіях безкоштовна та потребує попередньої реєстрації за посиланням: https://forms.gle/MuuGfVWz3MqNsDmD8

Загальна інформація про серію дискусій за посиланням:  https://cutt.ly/dgvYop3

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:  

https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Експерти обговорюють запровадження інклюзивних програм на Донбасі

Громадські активісти розпочали триденну експертну дискусію про запровадження інклюзивних програм в Україні, зокрема, в рамках реінтеграції окупованих територій на сході країни.

Учасники заходу в Укрінформі за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру обговорять тему «Як забезпечити інклюзивний підхід не у декларації, а на ділі».

«Темою буде питання інклюзії - як адвокатувати в умовах не тільки близькості до збройного конфлікту, коли часто відкладаються ті чи інші ініціативи, тому що є реальні виклики безпеки - але й в умовах карантину, який значно обмежив публічні заходи у звичних форматах. Також ми торкнемося дискримінації, як загрози соціальному згуртуванню і подивимось - яке майбутнє у питаннях реінтеграції і наскільки чинний інструментарій спроможний її забезпечувати якісно і ґрунтовно, і що з міжнародного досвіду потенційно можна використати і на що варто очікувати в перспективі. Нарешті ми розглянемо, що робити з урбаністичними просторами, як їх трансформувати - йдеться про покинуту індустрію, яка вже не використовується, і що можуть запропонувати митці, громадські активісти й бізнес, щоб пустоти перетворювалися на центри життя в громаді. Також розглянемо інноваційні підходи роботи з молоддю», - розповів учасник проєкту Максим Єлігулашвілі.

У ході заходу експерти також обговорять питання, що перешкоджає впроваджувати інклюзивний підхід та розширювати безбар’єрний доступ для різних категорій людей; які є можливості мультиплікації існуючих інновацій та інструментів для забезпечення інклюзивного підходу; яким чином можна активізувати представників різних груп та суспільство для підвищення активності та мотивації у прагненні до забезпечення безбар’єрного доступу.

«Програма складається зі спеціалістів, які реалізують певні робочі плани й напрацювання, які готують на благо реформування розвитку громад, впроваджуючи їх у життя в партнерстві з громадськістю та владою. Багато вже справ зроблено й чимало ще слід зробити, зокрема, на сході України. Поняття інклюзія – це про дуже важливі речі для всіх, а не тільки для людей з інвалідністю», - зазначила представниця ПРООН в Україні Анна Борова.

Учасники дискусії обговорять ключові національні позитивні практики та інструменти застосування інклюзивного підходу у діяльності громадських організацій, забезпечення безбар’єрного доступу у різних сферах і рівнях.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують 13 міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-