VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Anne de Kyiv Fest»

VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Anne de Kyiv Fest»

Укрінформ
10 вересня, 11:00  -  пресконференція на тему: «1075-ліття від початку правління в Києві княгині Ольги. VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Anne de Kyiv Fest» одночасно відбудеться в Києві, Луцьку та Дніпрі» 

Організатори: Департамент суспільних комунікацій КМДА, Департамент культури КМДА та ГО «Чотири Королеви».

Учасники: Роман Лелюк – директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА; Діана Попова – директор Департаменту культури КМДА; Марина Соловйова – голова ГО «Чотири Королеви»; Євген Станкович – народний артист України, композитор, автор балету «Княгиня Ольга»; Дар'я Біла – художниця-постановниця балету «Княгиня Ольга» Дніпровського академічного театру опери та балету; Катерина Теліпська – начальниця управління туризму та промоції Луцької міської ради; Федір Баландін – головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв «Anne de Kyiv Fest», модератор заходу.

Коротко. Учасники презентують VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Anne de Kyiv Fest», який відбудеться 12 вересня за підтримки столичної влади та стартуватиме одночасно в трьох містах: Києві, Луцьку і Дніпрі. Ця масштабна мистецька подія поєднує в собі кілька важливих дат історії України-Руси: 1075-ліття від початку правління в Києві княгині Ольги, День Луцька та День Дніпра.

Так, 12 вересня з нагоди 935-річчя Луцька урочисто відкриють пам’ятник Анні Київській. Скульптуру презентовано киянами в рамках пан’європейського проєкту «Шлях Королеви», який передбачає встановлення пам’ятників Анні Київській у ключових містах Європи на шляху до Франції. Церемонію відкриття пам’ятника та скверу Анни Київській побачать і кияни: у прямому ефірі та на спеціальній аудіовізуальній інсталяції на Михайлівській площі. Напередодні Київська міська рада ухвалила рішення, підготовлене Департаментом суспільних комунікацій про присвоєння скверу на Львівській площі (м. Київ) імені Анни Київської.

Масштабною імпрезою привітають із 244-літтям і Дніпро. За ініціативи фестивалю «Anne de Kyiv Fest», Дніпровський академічний театр опери та балету відновив легендарний балет Євгена Станковича «Княгиня Ольга», який 12 вересня можна буде подивитись online на декількох web-ресурсах. Також він стане частиною аудіовізуальної інсталяції на Михайлівській площі (біля пам’ятника київській княжні). Трупа театру готувалась до виступу в Києві, але через карантинні обмеження балет продемонструють online з Дніпра на кількох загальнодоступних платформах. Завершиться святкування показом відомого фільму Юрія Іллєнка «Легенда про княгиню Ольгу», дубльованого українською мовою.

Акредитація журналістів:  anna@ukrinform.com

У звязку з карантинними обмеженнями кількість місця обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

У Києві, Луцьку та Дніпрі влаштують масштабний фестиваль до 1075-ліття від початку правління княгині Ольги

У Києві презентували масштабний мистецький проєкт відзначення 1075-ліття від початку правління княгині Ольги.

Проєкт представили організатори на пресконференції в Укрінформі: «1075-ліття від початку правління в Києві княгині Ольги. VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Anne de Kyiv Fest» одночасно відбудеться в Києві, Луцьку та Дніпрі».

«Дві основні наші глобальні події можна буде побачити 12 вересня, у партнерстві з Укрінформом ми проводимо трансляцію о 17-ій годині відкриття пам’ятника, там буде дуже багато цікавих сюрпризів, а також церемонію відкриття пам’ятника в Луцьку в рамках Дня міста, де буде посол Франції в Україні». Того ж дня о 20-ій годині можна буде бачити пряму трансляцію з Дніпра балету Євгена Станковича «Княгиня Ольга» так само на платформі Укрінформу, і цілий день на Михайлівській площі ми показуватимемо балет частинами», - розповів Федір Баландін, головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв «Anne de Kyiv Fest».

Через карантинні обмеження він попросив не створювати ажіотажу на місці події. На Михайлівській площі не буде масових заходів, а буде влаштовано відео-інсталяцію на великому екрані, яку також можна спостерігати онлайн, не виходячи з дому.

Баландін нагадав, що спеціальними гостями фестивалю цьогоріч є Луцьк і Дніпро, і пояснив, чому «Anne de Kyiv Fest» звернувся до постаті княгині Ольги

«Цього року, як і минулого ми почали орієнтуватися на рідню Анни Київської. Якщо минулого року головним героєм нашого фестивалю був Ярослав Мудрий – батько, то нинішнього року ми звернули увагу на прапрабабку Анни Київської – княгиню Ольгу. І наймасштабніший проєкт останніх років, присвячений княгині Ользі – це балет Дніпровського академічного театру опери та балету «Княгиня Ольга»», - зазначив Баландін.

Художниця-постановниця балету «Княгиня Ольга» Дніпровського академічного театру опери та балету Дар'я Біла розповіла про масштабність балету «Княгиня Ольга», в якому задіяно 200 артистів.

«Надзвичайно важкий, складний, але цікавий драматичний твір, дуже незвичайний, сповнений особистістю княгині Ольги, її переживаннями. У балеті незвичайні сценічні рішення, дуже гарні актори, складна музика, дуже багато костюмів, декорацій. Він такий історичний і фантазійний. І в усьому цьому ми дуже щасливі були перебувати, створюючи цей спектакль», - розповіла Біла.

Надаючи уваги великій постаті княгині Ольги, фестиваль «Anne de Kyiv Fest» є значною подією в культурному житті столиці – вважає Діана Попова, директорка Департаменту культури КМДА.

«Фестиваль «Anne de Kyiv Fest» став дуже важливим в культурній палітрі міста, приділяючи таку увагу нашим історичним надбанням. І ми всі розуміємо, що постаті і Анни Київської, і Ярослава Мудрого, і всієї великої родини в історичній ретроспективі впливала так чи інакше на всі європейські події», - зазначила Попова.

Вона нагадала, що скульптуру Анні Київській встановлено в столиці на Львівській площі та названо сквер на її честь, і що на шляху князівни, яким вона рухалася до Парижа, в п’ятьох європейських містах встановлено їй пам’ятники, а тепер він з'явиться і в Луцьку.

«Я тішуся тим, що попри всі обставини, карантинні обмеження ми видозмінюємо наш фестиваль і продовжуємо рух нашої королеви», - наголосила представниця столичної влади.

Тим часом директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк відзначив міжнародну популярність, якої вдалося досягти фестивалю «Anne de Kyiv Fest» у співпраці зі столичною владою в рамках святкування Дня Європи в Україні.

«Нам вдалося це зробито, і це мало настільки потужний синергетичний ефект. Показником цього є цікавість наших іноземних партнерів. Щороку було як мінімум 15 представників посольств, а це були як правило посли європейських держав. Про фестиваль «Anne de Kyiv Fest» знають і його поважають не тільки в Україні, але й в усіх європейських країнах», - наголосив Лелюк.

VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Anne de Kyiv Fest» відбудеться 12 вересня за підтримки столичної влади та стартуватиме одночасно в трьох містах: Києві, Луцьку і Дніпрі. Ця масштабна мистецька подія поєднує в собі кілька важливих дат історії України-Руси: 1075-ліття від початку правління в Києві княгині Ольги, День Луцька та День Дніпра.

12 вересня з нагоди 935-річчя Луцька урочисто відкриють пам’ятник Анні Київській. Скульптуру презентовано киянами в рамках пан’європейського проєкту «Шлях Королеви». Церемонію відкриття пам’ятника та скверу Анни Київській побачать і кияни: у прямому ефірі та на спеціальній аудіовізуальній інсталяції на Михайлівській площі. Напередодні Київська міська рада ухвалила рішення, підготовлене Департаментом суспільних комунікацій про присвоєння скверу на Львівській площі (м. Київ) імені Анни Київської.

Масштабною імпрезою привітають із 244-літтям і Дніпро. За ініціативи фестивалю «Anne de Kyiv Fest», Дніпровський академічний театр опери та балету відновив легендарний балет Євгена Станковича «Княгиня Ольга», який 12 вересня можна буде подивитись online на декількох web-ресурсах. Також він стане частиною аудіовізуальної інсталяції на Михайлівській площі (біля пам’ятника київській княжні). Трупа театру готувалась до виступу в Києві, але через карантинні обмеження балет продемонструють online з Дніпра на кількох загальнодоступних платформах. Завершиться святкування показом відомого фільму Юрія Іллєнка «Легенда про княгиню Ольгу», дубльованого українською мовою.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-