Результати першого в Україні дослідження наявності доступу населення до високошвидкісного інтернету

Результати першого в Україні дослідження наявності доступу населення до високошвидкісного інтернету

Укрінформ
30 липня, 12:15 -  брифінг на тему: “Результати першого в Україні дослідження наявності доступу населення до високошвидкісного інтернету”.

Організатор: Міністерство цифрової трансформації України.

Учасники: Олександр Шелест - заступник міністра цифрової трансформації з розвитку інфраструктури; Андрій Набок - керівник експертної групи з розвитку фіксованого широкосмугового інтернету.

В ході брифінгу буде озвучено:

- Кількість населених пунктів та мільйонів українців, що не мають доступу до високошвидкісного фіксованого інтернету і, відповідно, не можуть дистанційно навчатися та працювати в умовах карантину.

- Кількість соціальних об’єктів (шкіл, бібліотек та лікарень), що не мають якісного інтернету. 

- Чому саме наявність оптичних мереж важлива для отримання якісних послуг інтернету і яка середня вартість підключення в Україні.

- Скільки українців вимушені переплачувати за підключення. 

-Наскільки Україна відстає від Європи у розвитку високошвидкісного фіксованого інтернету.

- Як Міністерство цифрової трансформації України пропонує вирішувати проблему з відсутністю оптичних мереж і, що необхідно зробити для того, щоб до 2024 року 95% українців мали змогу підключитись до оптичного інтернету.

Коротко. Спікери презентують результати дослідження наявності доступу населення до високошвидкісного фіксованого інтернету. Це перше в історії України якісне дослідження наявності оптичних мереж у всіх населених пунктах на державному рівні.

Онлайн трансляція брифінгу буде доступна на офіційних сторінках Міністерства цифрової трансформації в соціальних мережах. Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених законодавством. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Понад 5 млн українців не мають доступу до швидкісного інтернету - Мінцифри

Понад 5 мільйонів українців не мають доступу до високошвидкісного інтернету.

Про це під час презентації в Укрінформі першого дослідження наявності доступу населення до високошвидкісного інтернету повідомив заступник міністра цифрової трансформації з розвитку інфраструктури Олександр Шелест.

"Ми зосередились на дослідженні саме оптичних технологій, адже відповідає це, перш за все, європейській практиці. ЄС поставив собі за мету до 2025 року забезпечити повне покриття оптичними технологіями усіх домогосподарств. А також це відповідає розвитку технологій", - зазначив він.

Він зауважив, що станом на сьогодні 4.2 млн людей проживають в населених пунктах, в яких немає жодного оптичного провайдера.

"Це, переважно, села. Є ще інша проблема - навіть в тих селах, де існує такий провайдер, він покриває не всю територію і деякі жителі таких населених пунктів перебувають у зоні, де підключення коштує набагато дорожче, ніж вони собі це можуть дозволити. Таких людей ще понад півтора мільйона і, відповідно, загальна сума людей, які не мають реальної можливості підключитись, складають 5,5 млн", - зазначив заступник міністра.

Він також повідомив, що 17 тисяч населених пунктів із 28 тисяч наявних в Україні - перебувають без оптики.

"На щастя, для жителів міст все позитивно - лише 2% міст не мають жодного оптичного оператора. І, треба зауважити, це не великі міста, а селища міського типу. Але, якраз понад 65% сіл не мають належного покриття, не мають жодного оптичного провайдера. І, відповідно, не можуть якісно отримувати послуги інтернету", - додав Шелест.

Він також додав, що робота над проєктом стартувала восени 2019 року, а подібне дослідження в Україні проводилось вперше.

В рамках дослідження використовувались як офіційні джерела (запит НКРЗІ, звітність шкіл, результати тендерних процедур), так і було проведено опитування від Міністерства цифрової трансформації. Також долучалась інформація від Укрпошти та "Нової пошти", а також застосовували технологічні джерела - Speedtest, Huawei, WorldBBank.

Понад третина шкіл в Україні не мають доступу до швидкісного інтернету - Мінцифри

В Україні понад 6 тисяч шкіл не мають доступу до високошвидкісного інтернету.

Про це під час презентації в Укрінформі першого дослідження Міністерства цифрової трансформації щодо наявності доступу населення до високошвидкісного інтернету повідомив керівник експертної групи з розвитку фіксованого швидкосмугового інтернету Андрій Набок.

"Останнім часом, коли діти навчались дистанційно, виявилася велика проблема, коли немає оптичного інтернету - як у школі, звідки вчителі можуть здійснювати навчання учнів, так і в самому населеному пункті, де діти не мають можливості користуватись такою послугою. На сьогоднішній день у нас більше 6 тисяч шкіл, які не мають оптичного підключення - і це 39% від загальної кількості шкіл", - зазначив він.

Крім того, за інформацією Мінцифри, 9703 заклади дошкільної освіти, Інклюзивно-ресурсних центрів та ПТУ, а також 646 лікарень, 7 517 поліклінік та ФАПів, 542 ЦНАПи, 3331 заклад Мінсоцполітики та понад 30 тисяч закладів культури та спорту не мають доступу до високошвидкісного інтернету.

"Наша мета - забезпечити можливість підключення до 100 Мбіт/сек для 95% сільського населення. Як ми будемо цього досягати: перш за все через підключення закладів соціальної інфраструктури - дитячі садочки,школи, лікарня, тощо", - сказав заступник міністра цифрової трансформації з розвитку інфраструктури Олександр Шелест.

Усі ці заклади, наголосив заступник міністра, повинні мати підключений якісний канал, а також в таких закладах має бути побудована внутрішня інфраструктура.

"Виходячи з кількості таких об'єктів, з кількості населених пунктів і середньої вартості підключення, була і визначена сума - це майже 5,5 млрд грн. Із них - 3,3 млрд необхідно виділити для підключення самого каналу до об'єкту і понад 2 млрд грн - для побудови якісної локальної мережі", - додав він.

Представник Мінцифри зауважив, що відомство вже готує фінансовий запит до Міністерства фінансів на наступний рік.

Також міністерство, за словами Шелеста, реалізовуватиме Національну стратегію розвитку широкосмугового доступу до інтернету.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-