Суспільні настрої на Донбасі: як змінилася громадська думка у Донецькій та Луганській областях за рік після президентських виборів. Результати регіонального опитування

Суспільні настрої на Донбасі: як змінилася громадська думка у Донецькій та Луганській областях за рік після президентських виборів. Результати регіонального опитування

Укрінформ
9 квітня, 11:00 - онлайн-пресконференція на тему: «Суспільні настрої на Донбасі: як змінилася громадська думка у Донецькій та Луганській областях за рік після президентських виборів»

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Учасники: Петро Бурковський – аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Олексій Гарань – науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА; Марія Золкіна – політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Костянтин Реуцький – виконавчий директор Благодійного фонду «Восток-SOS»; Сергій Шаповалов – політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Питання до обговорення:

1. Результати фокус-груп, проведених на підконтрольних територіях Донбасу: як люди бачать війну, нову владу і реформи.

2. Результати регіонального опитування громадської думки:

- Що на Донбасі змінилося на краще, а що ні, за останні 15 місяців.

- Погляди мешканців Донецької та Луганської областей на війну та шляхи досягнення миру.

3. Перебіг Мінських перемовин: як врахувати громадську думку у переговорній позиції України.

4. Проблеми Донбасу: як влада і громадянське суспільство мають працювати із суспільними запитами та очікуваннями громадян.

Довідково: 9 квітня 2020 року на сайті Фонду «Демократичні ініціативи» (https://dif.org.ua/category/infographics) будуть оприлюднені результати регіонального опитування громадської думки на контрольованих урядом територіях Донецької та Луганської областей, проведеного 18 лютого – 2 березня 2020 року.

Онлайн-пресконференція «Суспільні настрої на Донбасі: як змінилася громадська думка у Донецькій та Луганській області за рік після президентської кампанії» проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Результати опитування та експертні думки є винятковою відповідальністю Фонду «Демократичні ініціативи» та не обов’язково відображають позицію Уряду Великої Британії.

Підсумкові матеріали:

На Донбасі зросла кількість громадян, які вважають Росію стороною конфлікту - опитування

Кількість громадян на підконтрольній українській владі території Донбасу, які вважають Росію стороною конфлікту, за трохи більш як рік зросла, тому Україні не варто погоджуватися на рішення, які нівелюватимуть роль Росії як сторони конфлікту

Про це свідчать результати опитування "Суспільні настрої на Донбасі-2020", проведені Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, презентовані на онлайн-пресконференції, що транслював Укрінформ.

Зокрема, в Донецькій області наразі вважають Росію стороною конфлікту 75% жителів, у той час як під час попереднього опитування у листопаді 2018 року такої думки дотримувалося 57%. У Луганській області відповідно 46% проти 40% понад рік тому.

Наразі не вважають Росію стороною конфлікту 12 % жителів Донецької області (у 2018 році таку думку поділяло 23%) і 39% жителів Луганської (більш як рік тому так вважав 41%).

Коментуючи дані опитування, політичний аналітик Фонду Марія Золкіна зазначила, що стратегічним прорахунком для України не тільки з дипломатичної точки зору, а й з точки зору можливих наслідків для суспільних настроїв в Україні, буде погоджуватися на рішення, які нівелюватимуть роль Росії як сторони конфлікту.

«Тобто якщо ми, наприклад, погодимося на нинішній формат Консультативної ради при Мінській ТКГ, де Росія вже не сторона переговорів, не сторона конфлікту, а спостерігач на рівні з ОБСЄ, Німеччиною і Францією, то ми отримаємо не тільки програшну позицію з дипломатичної точки зору, не тільки перспективу послаблення наших позицій в міжнародних судах, ми отримаємо і серйозний інструмент для розгойдування антидержавницьких настроїв на Донбасі», - акцентувала вона.

Регіональне дослідження громадської думки проведене на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центром політичної соціології (із залученням мережі фірми «Юкрейніан Соціолоджі Сервіс») протягом 18 лютого – 2 березня 2020 року. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками як вік, стать та місце проживання. Теоретична похибка вибірка не перевищує 3,5%.

Опитування було проведено за фінансової підтримки Посольства Великої Британії.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-