Про можливості виникнення світової економічної кризи та її вплив  на Україну. Презентація дослідження

Про можливості виникнення світової економічної кризи та її вплив на Україну. Презентація дослідження

Укрінформ
20 листопада, 11:00 - “Круглий стіл” щодо можливості виникнення світової економічної кризи та її вплив  на Україну 

Організатор: Український інститут майбутнього (UIF).

Спікери: Анатолій Амелін - керівник економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF); Яна Лаврик - експерт економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF); Данило Монін - експерт економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF); Михайло Кухар - економіст IМF Group Ukraine; Гліб Вишлінський - виконавчий директор Центру економічної стратегії.

Питання до обговорення:

Коли може розпочатися нова криза: як це позначиться на українській економіці?

Як пом'якшити наслідки зовнішніх викликів для України.

Коротко. Під час “круглого столу” експерти інституту презентують дослідження, в якому розкриють наступні питання: передумови та ознаки нової світової кризи; наслідки попередньої світової кризи для України та оцінка стану української економіки сьогодні; потенційні втрати України під час світової кризи: ВВП, бюджет, зарплати, курс гривні; рекомендації для Уряду щодо того, як Україні подолати нову кризу.

Як зазначають експерти Українського інституту майбутнього, економічні спади трапляються майже раз на 10 років. Тренди, що ведуть до інтенсивного розвитку певних процесів - корегуються, а економіка та ринки набувають реального стану. З часу попередньої світової кризи минуло десятиліття і зараз багато факторів вказують – рецесія може повторитися.

Підсумкові матеріали:

Україні необхідно розробити план на випадок світової економічної кризи - експерт UIF

Україні необхідно розробити спеціальний план з подолання наслідків можливої ​​кризи світової економіки в наступному році.

Про це заявив директор економічних програм Українського інституту майбутнього (Ukrainian Institute for the Future, UIF) Анатолій Амелін на пресконференції в Укрінформі.

«Криза в наступному році може бути, але її ймовірність не 100%. Незалежно від того, буде вона чи ні, ми маємо бути до неї готові і використовувати вже сьогодні ті інструменти, які нам доступні, і ці інструменти мають бути частиною державної політики. По суті нам необхідно створити антикризовий план і його реалізовувати. Це дасть змогу й українським громадянам почуватися комфортніше, й іноземним інвесторам, яких ми хочемо залучати, почувати себе у більш передбачуваній зоні», - наголосив Амелін.

В UIF вважають, що світова економічна криза може настати в найближчі роки, оскільки на даний момент з'являється дедалі більше передумов для цього. Наприклад: тривале зростання економіки США, зниження індексу ділової активності країн Азії та Європи, проблеми на азіатських ринках нерухомості, а також зростання світового ринку боргових зобов'язань.

У зв'язку з можливою загрозою рецесії світової економіки, експерти Інституту розробили модель розвитку української економіки в умовах кризи, виходячи з того, що вона настане в третьому кварталі 2020 року.

Згідно з розрахунками, можлива криза в 2020-2021 роках призведе до падіння українського експорту на 16%, зростання курсу долара до 30-35 грн/дол., падіння реального гривневого ВВП на 8-9%, зниження зарплати в доларовому еквіваленті на 20-30%, а також до звільнення півмільйона людей.

В Інституті наголошують, що українському уряду необхідно вжити ряд дій, які дадуть змогу уникнути такого розвитку подій у разі кризи, або ж сприятимуть розвитку української економіки, якщо криза не настане.

Експерти UIF пропонують п'ять напрямків, робота за якими дасть змогу українським громадянам і уряду «не відчути» наслідків кризи.

Так, український уряд уже сьогодні має вжити заходів, які стимулюватимуть приплив іноземних інвестицій у проекти з розвитку енергосектору, а також транспортної та цифрової інфраструктури. Крім того, необхідно стимулювати виробництво імпортозамінної продукції і зростання внутрішнього споживання.

Також уряд має розробити робочу експортну стратегію і зайнятися просуванням України в світі, шляхом участі в міжнародних виставках і відновлення роботи торговельних місій у різних країнах.

Експерти Інституту зазначили, що точно передбачити настання кризи світової економіки неможливо, але українська економіка має бути до цього готова.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-