Реалізація майна банкрутів через електронні торги

Реалізація майна банкрутів через електронні торги

Укрінформ
28 травня 13:30 - Реалізація майна банкрутів через електронні торги з використанням сучасних технологій

Організатор: ДП “СЕТАМ”.

Учасники: Віктор Вишньов - генеральний директор ДП “СЕТАМ” OpenMarket (модератор); Юрій Моісеєв - директор Департаменту з питань судочинства та банкрутства Міністерства юстиції України; Владислав Філатов - керівник експертної групи з банкрутства Директорату правової політики Міністерства юстиції України; представники банків; арбітражні керуючі.

Довідково. 15 квітня 2019 року Президент України підписав Кодекс з процедур банкрутства, який  встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності.

Кодексом впроваджено обов'язковість використання електронних торгів при продажі активів підприємств-банкрутів. 

ДП “СЕТАМ” OpenMarket (Агентство з розшуку та менеджменту активів) - це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року і використовує інноваційну технологію Blockchain.

Підсумкові матеріали:

Дворівневість електронної торгової системи має розмежувати функції проведення торгів - СЕТАМ

Електронна торгова система має бути дворівнева і складатись з центральної бази даних та електронних майданчиків, де на кожен з цих рівнів покладаються свої функції.

Таку думку під час круглого столу в Укрінформі на тему "Реалізація майна банкрутів через електронні торги з використанням сучасних технологій" висловив заступник генерального директора з юридичних питань ДП “СЕТАМ” Микола Писанчин, повідомляє кореспондент агентства.

"Як ми бачимо (фунціонування електронної торгової системи - ред.) - це дворівнева система, яка працює наступним чином. Є центральна база даних, яка забезпечує проведення торгів та надає ряд супутніх послуг, це і кол-центр, і консультаційна підтримка, але яка не здійснює торгів. Другий рівень - це торгові майданчики, які під’єднуються до цієї системи, конкурують сервісами, залучають клієнтів з-за кордону чи в середині країни та отримують винагороду за реалізацію майна", - сказав Писанчин.

Також він зазначив, що зайвою є процедура надання документів, оскільки на його думку така процедура вже застаріла і ускладнює життя потенційним учасникам торгів.

"Виключною вимогою має бути онлайн-реєстрація без будь-якої ідентифікації, а також внесення гарантійного внеску", - зауважив менеджер ДП “СЕТАМ” та додав, що він категорично проти того, щоб хтось у ручному режимі визначав, чи допускати учасника до торгів, чи ні.

Як повідомлялось, Верховна Рада України у жовтні 2018 року прийняла, а Президент України у квітні 2019 року підписав новий Кодекс з процедур банкрутства, у якому прописані принципово нові підходи до банкрутства, в тому числі банкрутство фізичних осіб та електронні аукціони для продажу майна боржників через електронну систему.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-