Захист прав людини на Донбасі

Захист прав людини на Донбасі

Укрінформ
21 травня  11.00 - Системні порушення  прав людей вздовж лінії розмежування військового конфлікту

Організатори: Гуманітарна місія «Проліска»; ГО «Східна правозахисна група»; ГО «Чугуївська правозахисна група».

Учасники: Евгеній Каплін – голова Гуманітарної місії «Проліска»; Віра Ястребова  – директор ГО «Східна правозахисна група»; Зола Кондур  – посол толерантности ПРООН; Артур Чуйков  –голова ГО "Комітет захисту прав людини в місцях позбавлення волі"; Савва Чуйков - координатор моніторингового напрямку, ГО «Східна правозахисна група».

Коротко. Учасники прес-конференції розкажуть про порушення прав та умови життя людей,

які мешкають у населених пунктах поблизу лінії розмежування військового конфлікту в Луганській та Донецькій областях. Також вони оголосять  про створення коаліції місцевих громадських організацій та правозахисників під назвою «Захист прав людини на Донбасі» та презентують  цілі та дії коаліції.

Довідково. Організації, місцеві організації, які увійшли до коаліції: ГО «Проліска»; Громадська організація "Східна правозахисна група"; Благодійний фонд "Чиріклі"; Громадська організація "Громадський контроль праці"; ГО "Торецька правозахисна група"; ГО «Світлодарська правозахисна група»; ГО «Лисичанська правозахисна група»; ГО «Чугуївська правозахисна група»; Федерація профспілок Луганської області; Громадська рада Донецької області; ГО «Комітет захисту прав людини в місцях позбавлення волі».

Додаткова інформація: Ольга Нікітіна – 095-387-12-96

Підсумкові матеріали:

В ОРДЛО захоплюють місцевих жителів для створення "обмінного фонду" - правозахисник

На території ОРДЛО бойовики систематично захоплюють місцевих жителів для створення "обмінного фонду".

Про це під час прес-конференції в Укрінформу заявив голова ГО "Комітет захисту прав людини в місцях позбавлення волі", син однієї із заручниць бойовиків ОРДО Артур Чуйков.

"Людей затримують чи не щоденно, затримують по кілька осіб - так на непідконтрольній території нарощується "обмінний фонд" для обміну полоненими. На жаль, обмін вже дуже давно не проводився і востаннє це проводилось ще у грудні 2017-го року", - зазначив правозахисник.

Він розповів, що затриманих осіб спочатку відвозять "на підвали і гаражі", без офіційного повідомлення про затримання.

"Подібне затримання може тривати від одного місяця і на невідомі терміни, під час цього можуть робити з людиною будь-які маніпуляції, навіть стратити. Після цього людину переводять до СІЗО а звинувачують у зраді, шпіонажі та інших злочинах, до яких, ймовірно, люди і не були причетні", - розповів Чуйков.

Він відмітив, що затриманим не надають кваліфіковану юридичну допомогу,вони не мають доступу до медичної допомоги і не мають можливості бачитись та спілкуватись із рідними.

"Я хочу звернути увагу громадськості, що на території ОРДО є такий вид покарання, як "высшая мера наказания". Фактично, заручники можуть мати такий сумнівний кінець по незаконному вироку і бути навіть страченими. І ми повинні це не тільки розуміти і казати, але і розробляти заходи, привертати увагу преси, міжнародних організацій, дипломатичних місій у нас в державі", - додала директор ГО "Східна правозахисна група" Віра Ястребова.

Як повідомляв Укрінформ, 21 травня низка місцевих правозахисних та громадських організацій об'єднались у коаліцію "Захист прав людини на Донбасі".

Ідеологом створення коаліції місцевих громадських організацій та правозахисників під назвою "Захист прав людини на Донбасі" виступив Представник омбудсмена в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський.

Правозахисники створили коаліцію для захисту прав людини на Донбасі

Низка місцевих правозахисних та громадських організацій об'єднались у коаліцію "Захист прав людини на Донбасі".

Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомила директор ГО "Східна правозахисна група" Віра Ястребова.

"Сьогодні ми повідомляємо про створення коаліції наших правозахисних організацій, благодійних фондів і окремих правозахисників, які щодня дублюють функції навіть органів державної влади з метою захисту прав людини, просунення захисту прав людини в нашій державі - і саме в цьому регіоні, який, на жаль, є більш постраждалий і в якому існує більше цих порушень у зв'язку з військовими діями", - зазначила вона.

Координатором коаліції став голова Гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін.

Ястребова також відмітила, що ідеологом створення коаліції місцевих громадських організацій та правозахисників під назвою "Захист прав людини на Донбасі" виступив Представник омбудсмена в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський.

До коаліціїу війшли: ГО "Проліска"; Громадська організація "Східна правозахисна група"; Благодійний фонд "Чиріклі"; Громадська організація "Громадський контроль праці"; ГО "Торецька правозахисна група"; ГО "Світлодарська правозахисна група"; ГО "Лисичанська правозахисна група"; ГО "Чугуївська правозахисна група"; Федерація профспілок Луганської області; Громадська рада Донецької області; ГО "Комітет захисту прав людини в місцях позбавлення волі" .

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-