Діалог влади та громадськості щодо підтримки вразливих верств населення України

Діалог влади та громадськості щодо підтримки вразливих верств населення України

Укрінформ
11  квітня 11:00 - Про забезпечення житлом та роботою  ветеранів АТО, тимчасово переміщених осіб та малозабезпечених громадян – діалог влади і  громадськості

Організатори: Громадська ініціатива «Громади майбутнього»;  Укрінформ.

Учасники: Еміне Джапарова - перший заступник міністра інформаційної політики України;   Олексій Синенко - головний спеціаліст сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України; Тетяна Бойко - секретаріат комітету ВРУ у справах ветеранів та осіб з інвалідністю; Юрій Донский - голова представництва програми глобального  співробітництва у  Східній Європі та Азії; Сергій Марущенко - координатор з питань взаємодії з національними  інститутами Офісу Ради Європи в Україні; Юлія Дрюк-Ілляшенко – ГО «Мій дім. ЮА»; Андрій Куликов – журналіст, медіа-експерт;  Олексій Сатов - автор ідеї Громадської ініціативи «Громади майбутнього»; Всеволод Стеблюк - заступник начальника Військово-медичної академії України, полковник; Раїса Сидоренко - Міжнародна організація «Солдати миру»; Микола Білосвіт - командир бригади територіальної оборони м. Києва;  Артем Фоменко – ГО «ДонбасSOS»; Юрій Горбань – модератор.

Питання до обговорення:

Чи може держава вирішити проблему забезпечення житлом та роботою вразливих верств населення України?

Громадські організації та ініціативи, як варіант комплексної реалізації основних потреб  соціально-вразливих верств населення України.

Участь міжнародних організацій та структур в соціальних програмах щодо вразливих категорій населення України.

Наскільки важлива підтримка громадських організацій та ЗМІ в реалізації соціальних проектів.

Довідково. Проект «Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення. Унікальність проекту в тому, що він передбачає особисту участь людей у будівництві свого житла й створенні робочих місць.

Контактна особа:  Анна Колпачова, тел.:  097 751 17 84,  e-mail: gromadafreedome@gmail.com

Підсумкові матеріали:

Найчастіше переселенці повертаються на окуповані території через неможливість "закріпитись" на новому місці - ДонбасSOS

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) найчастіше повертаються на окуповані території через неможливість "закріпитись" на новому місці проживання на підконтрольній території України.

Про це заявив представник громадської організації "ДонбасSOS" Артем Фоменко під час круглого столу "Діалог влади та громадськості щодо підтримки вразливих верств населення України" в Укрінформі.

"П'ятий рік ми займаємось, зокрема, питаннями внутрішньо переміщених осіб. У нас працює гаряча лінія і у нас дуже багата статистика звернень по влаштуванню, отриманню житла як тимчасово, так і на постійно. Дуже часто ми чуємо, що "вимушено повертаємось на окуповані території, тому що немає можливості "закріпитись", немає можливості залишитись в орендованому житлі або у друзів та знайомих", - зазначив він.

Представник ДонбасSOS наголосив, що питання забезпечення житла є одним із найважливіших для ВПО та "йде на другому місці після роботи".

"Не можна не казати про те, що держава зробила суттєві кроки. І з моєї практики я хочу зазначити, що саме органи на місцях зробили трохи більше і трохи більше розкрили питання ВПО, зокрема, забезпечення житлом", - відзначив він.

Фоменко наголосив, що в регіонах впроваджуються актуальні програми для забезпечення вимушених переселенців житлом, однак лишається проблема із фінансуванням.

Джапарова наголошує на необхідності вирішення проблеми житла для переселенців

Проблему відсутності у переселенців з Донбасу і Криму власного житла потрібно вирішувати, тому що інтереси переселенців необхідно захищати.

Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова під час круглого столу "Діалог влади та громадськості щодо підтримки вразливих верств населення України" в Укрінформі, організованого громадською ініціативою "Громади майбутнього".

“Я сама є переселенцем, людина, яка фактично приїхала з Криму через півроку після окупації, живу в орендованій квартирі й досі зі своєю сім'єю і двома дітьми, тому я відчуваю цю проблему і відчуваю абсолютну гостру потребу вирішувати її... Півтора мільйона переселенців, серед яких у мене багато друзів-військових з Криму, які не мають свого житла, і особисто до мене також зверталися з проханням допомогти...”, - сказала Джапарова.

На її думку, у новому суспільстві, яке формується зараз, ключове, - не очікувати месію, а брати ініціативу у власні руки, і тільки так може бути певна трансформація.

“Я за те, щоб формувати відповідний дискурс. Мені досі показують, що коли є знизу від суспільства запит, і чим ширше він стає з точки зору соціального і інформаційного дискурсу, тим більше шансів на те, що держава буде реагувати відповідно на це”, - додала перший заступник міністра інформполітики.

Як приклад вона зазначила, що раніше були розроблені разом із групою експертів і громадських діячів стратегії інформаційної реінтеграції як щодо Криму, так і щодо Донбасу.

“Ми абсолютно чітко визначаємо, що переселенці - це заручники ситуації, це люди, які є вразливими і потребують особливого ставлення через те, що здебільшого це люди, які обрали Україну як свою ідентичність, громадянську, політичну, національну, етнічну... Ми маємо усвідомлювати і розуміти, і, відповідно, захищати їх інтереси”, - сказала Джапарова.

Вона підкреслила, що процес формування міцної держави залежить не тільки від влади, але й в тому числі від громадських діячів, “які знизу штовхають певні речі”.

“І, звісно, мені видається, що формування Міністерства з питань ветеранів є теж одним із ключових досягнень такого дискурсу, коли був запит, і ми бачимо конкретну реалізацію. Дійсно, створення таких міністерств, як МІП, МінТОТ, - і стало наслідком подібного дискурсу. І дійсно, хотілося б, щоб Міністерство ветеранів мало ресурс і вплив на процеси, і я точно знаю, що багато в чому це залежить від того, наскільки (громадські діячі - ред.) будуть готові підтримати людей, які майже як волонтери будуть працювати в цьому міністерстві”, - додала вона.

Джапарова зазначила, що, “працюючи в своєму міністерстві, точно скажу, що будь-який проект ми завжди реалізовуємо разом із громадськими діячами, тобто жоден проект в міністерстві не є виключно міністерським проектом; у нас завжди зберігається логіка співпраці і кооперації”.

Як повідомлялося, проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення. Унікальність проекту в тому, що він передбачає особисту участь людей у будівництві свого житла й створенні робочих місць.

Відео з круглого столу:

 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-