Моніторинг дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України

Моніторинг дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України

Укрінформ
31 березня  16:00 -  Моніторинг дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України

Учасники: Людмила Денісова  - Уповноважений Верховної Ради України з прав людини; Вячеслав Петльований - представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав; Олена Степаненко – представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав; Аксана Філіпішина - представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї;  Олег Трохименко - представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців; Андрій Мамалига - представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства.

Підсумкові матеріали:

До Денісової надійшло майже півтисячі звернень про порушення під час виборів

До офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової надійшло 445 звернень про порушення прав людини під час виборів.

Про це вона повідомила на брифінгу в Укрінформі.

“З 25 березня 2019 у нас працює гаряча телефонна лінія. Так от на сьогодні на неї звернутися 445 громадян. Тільки сьогодні, 31 березня, було 285 звернень про те, що є порушенням прав. Люди звертаються і ми робимо усе можливе щоб допомогти",- сказала Денісова.

За її словами, найбільше громадяни скаржаться на неточності в списку виборців, зокрема технічні помилки, описки в ПІБ, даті народження та адресі проживання виборців.

Крім того, громадяни скаржаться на відсутність їх у списку виборців, непристосованість виборчих дільниць для осіб з інвалідністю. Чимало людей повідомили про те, що їм не надійшло запрошення на голосування.

У Денісової заявляють, що військовослужбовці голосують активно

В Україні 78% військовослужбовців Збройних сил, 60% - Національної гвардії та 95% - Державної прикордонної служби станом на 16 годину 31 березня проголосували на виборах Президента.

Про це представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко повідомив на прес-конференції в Укрінформі.

“Щодо кількості військовослужбовців, які станом на 16 годину вже проголосували у зоні проведення операції Об'єднаних сил, у нас наявна наступна інформація: по Збройним силам України проголосувало вже 78%, по Національній гвардії — 60% і Державна прикордонна служба — 95%”, - сказав Трохименко.

Він нагадав, що загалом на території України було створено 93 спеціальні виборчі дільниці, у зоні ООС — їх 79. Всі дільниці відкрилися вчасно і працюють у нормальному режимі. Ніяких порушень виборчих прав на цих дільницях не зафіксовано, звернень до офісу омбудсмена з цих питань теж не було, сказав представник Уповноваженого.

Трохименко також зазначив, що п’ять пунктів пропуску у зоні ООС розпочали працювати вчасно. Шостий з української сторони відкрити намагалися, але сепаратисти залишили його закритим. “Але зранку ми не спостерігали активності у перетині цієї лінії розмежування. Раніше ми отримали інформацію про те, що з боку так званих "ЛНР"/"ДНР" розповсюджувалася інформація про те, що 31 березня вихідний і КПВВ будуть закриті, бо в Україні проходять вибори. Попри це маємо інформацію на 14 годину: на підконтрольну Україні територію прийшло 3 046 осіб, а на 15 годину ця кількість збільшилася до 5 169 осіб”, - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, 31 березня в Україні проходять вибори Президента. У виборчому бюлетені 39 кандидатів.

Денісова пропонуватиме Раді удосконалити виборче законодавство

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, офіс якої проводить свій моніторинг щодо дотримання прав громадян під час виборів, має намір пропонувати Верховній Раді удосконалити виборче законодавство.

Про це вона повідомила на брифінгу в Укрінформі.

“Безумовно, потрібні зміни до виборчого законодавства, і ми будемо такі рекомендації за підсумками свого моніторингу робити Верховній Раді України. Що потребує уваги, то це ситуації з реєстром виборців, який не актуалізований, не має внесених змін з 2008 року. Ми будемо звертатися до Мін’юсту, який цим питанням опікується. Це його повноваження і потрібно це зробити”, - сказала Денісова.

Омбудсмен також має намір звернути увагу Міністерства юстиції на недоліки роботи пенітенціарної служби, бо там є велика кількість зауважень до організації самого виборчого процесу.

“Є й пропозиції, які потрібно вирішити і до другого туру. І ми їх надішлемо”, - запевнила вона.

На переконання Денісової, потребує врегулювання й робота Центрвиборчкому щодо дільничних виборчих комісій. “Бо люди, які там є, не обізнані у виборчому процесі. Навчання ніякого не проводилося, окрім як кандидатами у Президенти та їхніми виборчими штабами, а це зовсім інше навчання. Тому будемо звертатися, щоб ЦВК прийняла рішення щодо розташування виборчих дільниць, бо якщо людина не може потрапити на виборчу дільницю, то це порушення її права”, - сказала вона.

Омбудсмен звернула увагу на те, що це перша спроба офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зробити такого роду моніторинг дотримання прав людини на виборах. Поки що на гарячу телефонну лінію до Уповноваженого ВР України з прав людини продовжують активно надходити численні звернення громадян. Найбільше скарг з Дніпропетровської, Донецької та Київської області.

Як повідомляв Укрінформ, 31 березня в Україні проходять вибори Президента. У виборчому бюлетені 39 кандидатів.

Відео брифінгу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-