Громадський моніторинг співпраці України та ЄС у сфері безпеки

Громадський моніторинг співпраці України та ЄС у сфері безпеки

Укрінформ
29 березня 11:00 - Презентація аналітичного звіту «Громадський моніторинг співпраці України та Європейського Союзу  у сфері безпеки»

Організатор: Інститут Євро-Атлантичного співробітництва.

Учасники: Ігор Козій - військовий аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва; Леонід Поляков - незалежний військовий експерт; Костянтин Федоренко - політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

Питання до обговорення:

Як збройна агресія РФ вплинула на військове співробітництво України з країнами-членами ЄС?

Які зобов'язання Україна взяла на себе у безпековій сфері згідно з Угодою про асоціацію та іншими програмними документами?

Що досі стримує імпорт-експорт озброєнь та спільне виробництво з ЄС?

Участь України в бойових тактичних групах та міжнародних операціях.

Коротко. Під час презентації учасники представлять результати моніторингу співробітництва України з європейськими партнерами у безпековій сфері.

Проект «Громадський моніторинг співпраці України та ЄС у безпековій сфері» реалізується за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Більше інформації про проект: https://goo.gl/czjpqW

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували результати моніторингу щодо співробітництва України та ЄС у сфері безпеки

В Укрінформі презентували аналітичний звіт “Громадський моніторинг співпраці України та Європейського Союзу у сфері безпеки”.

Як зазначив політичний аналітик Інституту Євро-Аналітичного співробітництва Костянтин Федоренко під час презентації, “проект спрямований на те, щоб вплинути на наші органи влади, щоб вони зрозуміли, яка поточна ситуація і, можливо, щось зробили для того, щоб цю ситуацію покращити”.

Зокрема він зауважив, що в українському інформаційному просторі бракує інформації про безпекове співробітництво між Україною та Європейським Союзом, а також - між Україною та окремими країнами-членами ЄС, тому дослідження “має заповнити ці прогалини”.

“Не можу сказати, що військове співробітництво з Європейським Союзом є дуже потужним та дуже успішним, як у НАТО. Але воно започатковане, розвивається, разом з тим - потребує певного правильного розуміння, фінансування, визначення такої собі прагматичної кількості залучення до цього...”, - наголосив військовий аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій.

За словами незалежного військового експерта Леоніда Полякова, “у сфері військово-технічного співробітництва не лише з Європейським Союзом, а взагалі, у нас так само назріла необхідність систематизації правового поля”.

“Незважаючи на те, що Україні все ж таки вдалося зберегти суттєвий науково-технічний потенціал, незважаючи на те, що в оборонний бюджет почали вкладати більш значні суми на закупівлю озброєння, але загалом ситуація як у правовому полі, на жаль, так поки що і у фінансовому, бо ці кошти не настільки значні, щоб зацікавити більш провідних виробників озброєння, все ще нагадує клаптикову ковдру. Тому що немає закону про військово-технічне співробітництво, і в нас для іноземних компаній діють одні правила, для вітчизняних державних — інші, а для вітчизняних приватних — ще інші”, - вважає Поляков.

Як зазначили експерти, моніторинг проводився на основі відкритих даних, отриманих від українських державних установ.

Звіт підготовлений Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках грантового компоненту проекту “Громадська синергія” під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-