Свідоме батьківство. Презентація соціального проекту

Свідоме батьківство. Презентація соціального проекту

Укрінформ
15 лютого 10:00 - Презентація соціального проекту «Свідоме батьківство» 

Організатор: ГО «Прозорий вибір».

Учасники: Юлія Сергеєва - засновник ГО «Прозорий вибір», правозахисник, громадський діяч;  Інна Силантьєва - експерт з соціально-політичних питань, нагороджена відзнакою ООН за громадську діяльність; Андрій Куликов - журналіст, радіо та телеведучий; Максим Васін - виконавчий директор «Інститут релігійної свободи»; Андрій Ткачов - помічник голови Національної поліції України; Олена Голимбовська  - психолог, психотерапевт, співзасновник "EQ-Family Centre & Speaking Club, W-Day"; профільні експерти, юристи, психологи, представники державного та громадського сектору.

Довідково. Соціальний проект «Свідоме батьківство» спрямований на популяризацію сімейних цінностей та боротьбу із демографічною кризою. «Свідоме батьківство» - про мотивацію до материнства та батьківства, психологічну підтримку у подоланні страхів та невпевненості, надання медичних консультацій від лікарів-гінекологів та юридичної допомоги по сімейному праву, емоційний коучінг та особисте зростання.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували соціальний проект для розвитку свідомого батьківства

Громадська організація «Прозорий вибір» започатковує проект "Свідоме батьківство", спрямований на просвітницьку діяльність щодо сімейних цінностей та подолання демографічної кризи в Україні.

Про проект та його мету на презентації в Укрінформі розповіла засновниця ГО "Прозорий вибір", правозахисниця, громадська діячка Юлія Сергеєва.

"ГО "Прозорий вибір" разом з партнерами презентує соціальний проект "Свідоме батьківство". Наша мета — популяризація сімейних цінностей, ідеї міцного шлюбу, мотивації до материнства та батьківства, медична та психологічна підтримка у подоланні страхів та невпевненості, а також юридична підтримка", - сказала Сергеєва.

Вона зазначила, що актуалізація цієї тематики необхідна через те, що демографічні дані останніх років свідчать про скорочення населення України.

Так, за її даними, станом на жовтень 2018 року населення України становило 42 млн 173 тис. 887 осіб. На даний момент цей показник становить 42 млн 134 тис. 154 особи.

"Тобто за три місяці населення скоротилося на 40 тисяч. Ми спостерігаємо демографічну кризу в Україні, за 25 років населення зменшилося на 10 млн осіб", - наголосила Сергеєва.

За словами експерта, демографічна криза в Україні зумовлена двома чинниками: старінням нації і скороченням рівня народжуваності.

"Друга сторона - розкол у суспільстві між жінками та чоловіками: ми говоримо не про сімейні цінності, не про збереження родин, а постійно говоримо про розлучення, сплату аліментів, поділ майна", - зазначила Сергеєва.

Вона додала, що за демографічними прогнозами, до 2025 року частка осіб віком понад 60 років становитиме 43,4%, у 2030 — близько 46%. Зараз в Україні за статистикою на 128 розлучень припадає 249 тисяч шлюбів. 62% розлучень припадає на молоді сім'ї. За 15 років у 22 рази зросла кількість матерів-одиначок. Серед причин розлучень Сергеєва назвала фінансові труднощі, недбале та необдумане ставлення до створення родини, неготовність до спільного побуту, неготовність працювати над стосунками і долати сімейні кризи.

Проект, який пропонують громадські діячі, має охопити широкі верстви населення, в тому числі дітей, молодь, пари, які тільки планують створення сім'ї, пари, які вже перебувають у шлюбі.

Реалізовувати проект ініціатори планують як за допомогою онлайн-ресурсів - соціальних мереж, онлайн-платформ, так і через проведення регулярних зустрічей, інформаційно-просвітницьких кампаній, в тому числі в жіночих консультаціях, пологових будинках, освітніх закладах. Серед експертів проекту - як психологи, лікарі, так і батьки з великим досвідом, а також зіркові експерти.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-