«Донбас, якого ти не знав»: правда, що об'єднує

«Донбас, якого ти не знав»: правда, що об'єднує

Укрінформ
21 грудня 10:00 - "Донбас, якого ти не знав": правда, що об'єднує

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; ГО «Міжнародний центр допомоги».

Учасники: шейх Саід Ісмагілов - муфтій мусульман України; Сергій Косяк -  протестантський священик, громадський активіст, автор книжки-щоденника «Донбас, якого ти не знав» (м. Донецьк); Віктор Литвінов - завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України; Руслана Лижичко - співачка та громадська діячка; Ігор Козловський - громадський діяч, вчений-релігієзнавець, в'язень терористичного угруповання «ДНР»; представники інших конфесій, церков та громадських організацій - учасників молитовного марафону «За мир, любов та цілісність України», який відбувався у Донецьку у 2014 р.

Коротко.  Автор книжки «Донбас, якого ти не знав» - священик та громадський активіст Сергій Косяк. Це видання - перша частина, яка представлена у вигляді щоденника, де донеччанин описував трагічні події у Донецьку, починаючи з 20 лютого 2014 року. Ознайомившись зі змістом, читач дізнається, хто сприяв ворогу, а хто чинив опір та намагався не пустити війну на поріг свого дому - України (зокрема, яку роль відіграли представники різних церков у цих процесах).

Учасники прес-конференції поділяться своїми свідченнями про події того часу у Донецьку, тому що вважають: оприлюднення та поширення правди про ситуацію на Донбасі від очевидців запобігатиме подальшим маніпуляціям, сприятиме порозумінню та згуртуванню українців з різних куточків країни у боротьбі із зовнішнім ворогом.

Довідково. Сергій Косяк - пастор-волонтер Центру взаємодопомоги «Врятуємо Україну», керівник благодійного фонду «Рука допомоги». Разом із священиками різних конфесій наприкінці лютого 2014 року у центрі Донецька ініціював та щоденно проводив молитовний марафон «За мир, любов та цілісність України», допомагав постраждалим від рук окупантів (пораненим у лікарнях, сім'ям з малолітніми дітьми, людям похилого віку).

У травні 2014-го опинився у полоні бойовиків «ДНР», які жорстоко катували його. Дивом врятувавшись від смерті, активіст не полишив боротьбу, займався евакуацією мешканців Горлівки, Авдіївки, Дебальцевого, місії у Пісках та Тоненькому, пізніше підтримував життя у прифронтовій Мар'їнці - в його активі десятки тисяч врятованих людей і заспокоєних душ. Діяльності Сергія присвячено нарис «Робимо добро разом» у книжці «Знедолені? Нездоланні!», яку видав Інститут демократії імені Пилипа Орлика про життя видатних переселенців.

Також він став героєм сюжету документально-телевізійного циклу «Герої українського Донбасу», яку підготували АЦ «Фабрика думки «Донбас» та Творче об'єднання «ВиДиво». Учасник національного проекту “Хоробрі серця”.

Підсумкові матеріали:

Донецький активіст презентував книгу-щоденник про події на Донбасі

В Укрінформі донецький священник і активіст Сергій Косяк презентував книгу-щоденник "Донбас, якого ти не знав".

"В книзі описані події з 25 лютого 2014 року по червень 2015 року - якраз події в Донецьку, як відбувалась евакуація, як люди покидали свої домівки. Три з половиною років я був очевидцем всіх подій, я не вилазив з передової - по всій лінії фронту, де я займався допомогою цивільному населенню", - розповів автор.

Як зазначив Косяк, він щоденно фіксував усі події, які відбувались в його місті, фіксував як захоплення адмінбудівель, так і повідомлення місцевих ЗМІ, які "зомбували людей і змушували ненавидіти".

Другу частину книги він планує присвятити своєму переїзду до Мар'їнки.

Сергій Косяк - пастор-волонтер Центру взаємодопомоги «Врятуємо Україну», керівник благодійного фонду «Рука допомоги». Разом із священиками різних конфесій наприкінці лютого 2014 року у центрі Донецька ініціював та щоденно проводив молитовний марафон "За мир, любов та цілісність України", допомагав постраждалим від рук окупантів (пораненим у лікарнях, сім'ям з малолітніми дітьми, людям похилого віку).

У травні 2014-го опинився у полоні бойовиків ОРДО, які жорстоко катували його. Дивом врятувавшись від смерті, активіст не полишив боротьбу, займався евакуацією мешканців Горлівки, Авдіївки, Дебальцевого, місії у Пісках та Тоненькому, пізніше допомагав людям у прифронтовій Мар'їнці.

Діяльності Косюка присвячено нарис "Робимо добро разом" у книжці "Знедолені? Нездоланні!", яку видав Інститут демократії імені Пилипа Орлика про життя переселенців.

Також він став героєм сюжету документально-телевізійного циклу "Герої українського Донбасу", яку підготували АЦ "Фабрика думки "Донбас" та Творче об'єднання "ВиДиво". Учасник національного проекту “Хоробрі серця”.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-