Права  інвалідизованих  громадян  України

Права інвалідизованих громадян України

Укрінформ
28 листопада 10:00 - Права на участь у суспільному та політичному житті в контексті Конвенції ООН про права людей з інвалідністю 

Організатор: ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»;

Учасники: Володимир Петровський - голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»; Сергій Кириченко - юрист, адвокат; Сергій Болтівець - доктор наук, професор, голова Всеукраїнського координаційного бюро Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта дорослих України»; Богдан Назаренко - голова Громадської ради при Київській міській державній адміністрації; представники громадських організацій інвалідів різних рівнів.

Питання до обговорення:

Становище об'єднань громадян з інвалідністю, як інститутів громадянського суспільства України  в системі суспільних відносин.

Участь інвалідизованих громадян у суспільно-політичному житті України та в управлінні державними справами

Коротко. «Круглий стіл», приурочений до Міжнародного дня інвалідів, який щорічно відзначається світовою спільнотою 3 грудня.

ГО  «ВГО  «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (ВГО ВППІ) здійснює суспільно-реорганізаційну діяльність по вивченню, подоланню і попередженню комплексних проблем інвалідів та інвалідності в Україні.  

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі обговорили дотримання прав людей з інвалідністю

До Міжнародного дня інвалідів, який щорічно відзначається світовою спільнотою 3 грудня, провели круглий стіл, де обговорили права на участь у суспільному та політичному житті в контексті Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Захід відбувся в Укрінформі за ініціативи громадської організації «Всеукраїнська громадська  організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів».

Як повідомив голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський, напрацьовані під час заходу пропозиції будуть передані органам влади, аби допомогти Україні зорієнтуватися у побудові життя, яке б відповідало міжнародним стандартам, як для фізично здорових людей, так і людей з інвалідністю. 

«Конвенція ООН про права людей з інвалідністю стала тим документом, який об'єднав думки, пропозиції, які приймалися протягом багатьох років, і цю конвенцію прийняло не лише все демократичне суспільство, а ця конвенція була ратифікована спільно з факультативним протоколом Україною ще у 2009 році. І ми з вами повинні жити за цими правилами, їх дотримуватися», -  наголосив Петровський. 

За його словами, рівність і відсутність дискримінації кожного громадянина і є основними принципами, на які потрібно спиратися. 

Під час круглого столу обговорили становище об'єднань громадян з інвалідністю як інститутів громадянського суспільства України в системі суспільних відносин та участь інвалідизованих громадян у суспільно-політичному житті України і в управлінні державними справами.

Юрист, адвокат Сергій Кириченко наголосив на важливості ратифікації Україною Конвенції про захист прав людей з інвалідністю, при цьому зауваживши, що «досить складно сьогодні об'єднанням громадян брати участь повністю в житті держави, суспільства». 

«Нам відводять більше роль соціального плану, брати участь у політичній діяльності нам досить складно, тому що ми до політичних партій можемо бути прийняті, а наскільки зможемо себе там  реалізувати ?...», - додав Кириченко.

Петровський закликав учасників круглого столу протягом тижня надати свої пропозиції до резолюції, яку потім передадуть представникам органів влади. 

ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» здійснює суспільно-реорганізаційну діяльність щодо вивчення, подолання і попередження комплексних проблем інвалідів та інвалідності в Україні.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-