Зустріч з постійним представником МВФ в Україні Йоста Люнгманом. Презентація економічного огляду

Зустріч з постійним представником МВФ в Україні Йоста Люнгманом. Презентація економічного огляду

Укрінформ
13 листопада о 10:30 - Презентація економічного огляду перспектив європейської економіки та погляду на макроекономічні тенденції української економіки: «Europe's Economic Outlook (Fall 2018 and medium-term) and Ukraine's macroeconomic developments» 

Організатор: Представництво МВФ в Україні.

Спікер: Йоста Люнгман - постійний представник Міжнародного Валютного Фонду в Україні.

Модератор: Ігор Шпак - модератор, старший економіст Представництва Міжнародного Валютного Фонду в Україні.

Мова заходу - англійська!

Підсумкові матеріали:

Європейські країни зіткнуться з економічними викликами у 2019-2020 роках - МВФ

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у наступні два роки економіки європейських країн зіткнуться із низкою викликів. І хоча прогноз зростання для європейських економік зменшується, загальна оцінка лишається позитивною.

На цьому наголосив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман на прес-конференції в Укрінформі, презентуючи випуск Європейського регіонального економічного огляду станом на осінь 2018 року, повідомляє кореспондент агентства. 

«Середній показник зростання ВВП серед європейських країн продовжує знижуватися - з більш як 2,8% у 2017-му до 2,3% у 2018-му і прогнозованих 1,9% у 2019 році», - сказав він. 

Представник МВФ також пояснив, що хоча економічна активність у Європі і продовжувала пожвавлюватися у першій половині 2018 року, темпи виявилися помірнішими, ніж очікувалися. Серед негативних факторів, він виділив послаблення глобального попиту на європейські товари, торгові суперечки та високі ціни на енергоносії. Водночас введення США обмежувальних тарифів на сталь та алюміній майже не вплинуло на європейські економіки.

“Американські тарифи на сталь та алюміній не мали значного впливу на європейський експорт. Причина у тому, що експорт цих товарів з Європи до США досить обмежений”, - пояснив він.

Згідно з прогнозами МВФ, подальше введення обмежувальних тарифів з боку Сполучених Штатів, зокрема 25-відсоткового тарифу на авто та автозапчастини, тарифів проти КНР із відповідними зустрічними кроками Пекіна, у короткостроковому періоді навпаки призведе до зростання ВВП у європейському регіоні. У довгостроковому періоді негативний ефект переважатиме, із найбільш відчутними наслідками для економіки Німеччини. Суттєвий негативний вплив справляють також тривожні очікування погіршення глобальної економіки. Водночас, згідно з даними МВФ, ризики зростатимуть лише до 2020 року.

“Це великий негативний ефект, який ми бачимо до 2020 року. Надалі всі ці речі будуть поступово йти на спад”, - пояснив Люнгман, додаючи, що прогноз базується лише на гіпотетичних передбаченнях МВФ, а також за умови подальшого введення обмежуючих тарифів, особливо на авто і автозапчастини, які досі не введені.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, чи обгрунтованими є побоювання низки світових експертів про можливе наближення наступної глобальної фінансової кризи, схожої на кризу 2008-2009 років, які останнім часом лунають у світових ЗМІ, постійний представник МВФ в Україні висловив сподівання, що ці прогнози перебільшені. 

“Ми цього (наближення кризи - ред.) не бачимо. Показники нині кращі, ніж були у 2017 році. Ми також бачимо, що регуляція у фінансовому секторі набагато жорсткіша, ніж була. Проте ми також бачимо ризики у низці регіонів, зокрема, у Європі... Країни не змогли справитися зі зростанням зовнішнього боргу”, - пояснив він.

Як повідомлялося, у жовтні 2018 року Україна домовилася з Міжнародним валютним фондом про нову 14-місячну програму Stand by, що замінила попередню EFF. Загальний обсяг фінансування нової програми становить 3,9 млрд дол. США. Угоду укладено за тісної співпраці з ЄС і Світовим банком. 

У МВФ надали поради Україні стосовно пришвидшення економічного зростання

У Міжнародному валютному фонді вважають, що для прискорення економічного зростання в Україні слід знизити відсоткові ставки за кредитами, забезпечити сприятливий бізнес-клімат та дотримуватись фіскальної політики.

Про це в Укрінформі під час презентації економічного огляду перспектив європейської економіки та погляду на макроекономічні тенденції української економіки "Europe's Economic Outlook (Fall 2018 and medium-term) and Ukraine's macroeconomic developments" сказав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

«Для того, щоб підвищити економічне зростання, слід понизити номінальні відсоткові ставки», - сказав Люнгман.

Він пояснив, що високі номінальні відсоткові ставки безпосередньо пов'язані з інфляцією. Високі ставки стримують внутрішнього інвестора, для якого позичати в банках гроші під такий відсоток досить дорого.  Разом з тим, для того щоб знизити ставки треба побороти інфляцію, Нацбанк у цьому напрямку робить правильні кроки. 

На його думку, ще один ключовий момент на шляху прискорення економічного зростання - це поліпшення бізнес-клімату в країні, адже інвестори, які придивляються до України з довгостроковою перспективою інвестування, хочуть бути впевнені в тому, що до них буде чесне та справедливе ставлення. 

Також у МВФ наголосили, що в Україні й надалі мають втілювати в життя реформи, що стосуються судової системи та боротьби з корупцією.

Як повідомляв Укрінформ, 19 жовтня Міжнародний валютний фонд і уряд України дійшли згоди щодо запровадження нової програми кредитування української економіки Stand-by замість програми розширеного фінансування EFF, яка завершується у березні. Обсяг нової програми становить 2,8 млрд SDR, що дорівнює 3,9 млрд доларів США. Угода підлягає затвердженню менеджментом МВФ, а також схваленню Радою директорів Фонду. Засідання керівництва МВФ з цього питання планується провести після ухвалення в Україні держбюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ, а також підвищення тарифів на газ з урахуванням ринкових змін та з одночасним субсидуванням населення з низькими доходами, зауважили у Фонді.

Корупція в України щорічно забирає 2% ВВП - МВФ

За оцінками Міжнародного валютного фонду, корупція щорічно в України забирає близько 2% ВВП.

Про це в Укрінформі під час презентації економічного огляду перспектив європейської економіки та погляду на макроекономічні тенденції української економіки: "Europe's Economic Outlook (Fall 2018 and medium-term) and Ukraine's macroeconomic developments" сказав постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман.

«За нашою оцінкою, корупція гальмує ріст ВВП у близько 2% на рік», - сказав Люнгман.

Він зазначив, що Україні треба побороти корупцію, аби зростання економіки було не три, а п'ять відсотків. 

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-