Демократичний цивільний контроль над ЗСУ. Важливий етап реформування сектору оборони

653
Ukrinform

26 листопада о 12:00 відбудеться презентація дослідження, присвячена демократичному цивільному контролю над Збройними силами України (Зала 1).

Організатор: Міністерство інформаційної політики.

Учасники: Юрій Гусєв - заступник міністра оборони України в 2015-2016 рр., співзасновник Міжнародного центру стратегій безпеки та оборони;  Андрій Тетерук - народний депутат України, член Комітету з питань національної безпеки та оборони Верховної Ради України; Віктор Мазярчук - керівник Офісу з фінансового та економічного аналізу  Верховної Ради України.

До участі запрошені: народні депутати України, урядовці, експерти та представники громадянського суспільства.

Коротко. Дослідження зроблено на замовлення Офісу з фінансового та економічного аналізу  Верховної Ради для народних депутатів України

Довідково. В Україні триває процес запуску ефективного демократичного цивільного контролю над сектором безпеки та оборони. У переліку наявних досягнень можна відзначити: створення державних і громадських інституцій, які виконують функції контролю, забезпечення нормативно-правового регулювання цієї сфери; втілення в життя принципу деполітизації силових структур; розмежування повноважень між Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України; збільшення відкритості  ЗСУ для суспільства, засобів масової інформації тощо.

На сьогодні, з урахуванням поетапного переходу на стандарти НАТО, можна стверджувати про різнопланову практику реалізації заходів демократичного цивільного контролю над сектором безпеки та оборони в Україні, а також про необхідність подальшого реформування через вдосконалення законодавства з питань нацбезпеки та оборони і підвищення ефективності планування, координації і контролю за діяльністю відповідних інституцій.

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ – anna@ukrinform.com або за тел.: (044) 299-05-00

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактні телефони: (044)  299-03-32; 299-05-01  

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-