Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування

Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування

Укрінформ
29 жовтня 10:00 - Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування

Організатор: Всеукраїнська громадська організація «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» за підтримки Державної служби зайнятості.

Учасники: Роман Криган - заступник голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату);  Вікторія Кравчук - голова Київської філії ВГО «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»; Наталія Московець - керівник проекту «Ветерани: від діалогу до працевлаштування»; Володимир Примаченко - завідувач сектору в місті Києві державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО;  Вікторія Ломоносова - учасник проекту, ветеран; Сергій Цигіпа - учасник проекту, ветеран; Андрій Ильченко – ветаран.

Підсумкові матеріали:

Тренінг "Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування", який розпочався у Києві, продовжить роботу в інших регіонах - керівник проекту

У Києві з 25 по 27 жовтня пройшов перший тренінг за фінансування держави "Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування" на якому, зокрема, ветеранам влаштували зустріч з роботодавцями.

Про це повідомила на засідання круглого столу в Укрінформі керівник проекту "Ветерани: від діалогу до працевлаштування" Наталія Московець.

"Першочергово ми ставили завдання відібрати ветеранів, які вже рік і більше не можуть знайти роботу. Це був першочерговий критерій. У перший день семінару лунало багато образ на суспільство, на працедавців. Перші два дні люди переважно висловлювались про наболіло. На третій день відбулась зустріч з працедавцями. І якщо в перший день було 60 учасників, то на зустріч з роботодавцями прийшли вже 35 учасників. Але це були вмотивовані люди, налаштовані працевлаштуватись", - наголосила Московець.

Зі свого боку голова Київської філії ВГО "Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО" Вікторія Кравчук зауважила, що взяти участь у тренінгу виявили бажання 120 ветеранів.

"Ми з 120 заявників відібрали на семінар 60 осіб по мотивації", - сказала Кравчук.

На зустріч з ветеранами прийшли 7 роботодавців. Зокрема, за словами Московець, представники Приватбанку пропонували низку спеціальностей від технічних до менеджерських, фірми переважно пропонували технічні спеціальності. Дві охоронні компанії пропонували роботу. За їїсловами, завод "Оболонь" та підприємство "Агромат" також запропонували багато вакансій.

Проект найближчим часом продовжить роботу у Хмельницьку та Бахмуті. Загалом, цьогоріч планується провести 6 тренінгів в різних регіонах України.

Ветеран АТО Вікторія Ломоносова зазначила, що тренінг був для неї особисто дуже корисним: "Це перший крок в соціум до адаптації. Це реально протягнута руку, не абстрактні заходи, а реальна допомога". Вона повідомила, що обрала творчу професію.

Ветеран АТО Андрій Ільченко також зауважив, що зустріч була плідною і його особисто здивувало, що на зустріч у вихідний день приїхали не менеджери підприємств, а керівники підприємств. Він підкреслив, що ветеранам важливо відчувати, що хтось про них турбується. І дуже важливим є те, що цей проект фінансується державою.

Зі свого боку заступник голови Державної служби зайнятості Роман Криган сказав, що йому приємно почути, що проект дійсно запрацював. "Ветерани підходять до нас окремо, а цей проект згуртовує ветеранів", - зауважив він.

За його словами, проект розпочали у столиці, але він буде працювати далі в інших регіонах. Криган додав, що Служба зайнятості зробить все необхідне для того, щоб кожен ветеран знайшов собі роботу.

Бажаючим прийняти участь у наступних семінарах потрібно заповнити анкету за посиланням: https://goo.gl/forms/ZDGXtBrWznZeXlG23

Більш детальну інформацію про проект та графік заходів можна дізнатися за посиланням:  http://familyato.org/ua/proekty/pratsevlashtuvannya-veteraniv.html

https://www.facebook.com/pratsevlashtuvannyaveteraniv

Проект «Ветерани: від діалогу до працевлаштування» фінансується за кошти державного бюджету, в рамках конкурсу фінансування проектів ветеранських громадських організацій.

Створення Міністерства у справах ветеранів допоможе ветеранам адаптуватись до суспільного життя - профільне відомство

Створення Міністерства у справах ветеранів допоможе ветеранам та учасникам АТО адаптуватись до суспільного життя.

Про це сказав на засіданні круглого столу на тему "Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування" завідувач сектору у м. Києві Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Володимир Примаченко.

"Створення Міністерства у справах ветеранів в Україні допоможе адаптуватись ветеранам до суспільного життя, надасть можливість працевлаштуватись", - сказав він.

Примаченко вважає, що міністерство має бути створене на зразок американського. "Де ветерани для ветеранів. Вони створюють свої організації і працевлаштовують таких, як вони - ветеранів. У них є проекти, які фінансує держава", - зазначив він.

Примаченко додав, що в США ветеранам надаються безвідсоткові кредити.

У цьому контексті він зауважив, що в Україні наразі немає можливості ветеранам відкривати власний бізнес. "До нас  звертаються хлопці, які можуть робити гарні меблі,  металеві вироби, але їм потрібен стартовий капітал. Вони не можуть його отримати, тому що реально програма фінансування малого бізнесу не працює", - сказав Примаченко.

За його інформацією, багато працедавців беруть ветеранів на роботу без оформлення, недоплачують зарплату. "Я впевнений: створення Міністерства у справах ветеранів допоможе вирішити ці питання", - додав Примаченко.

Як повідомлялося, в лютому 2018 року Верховна Рада України рекомендувала Кабінету міністрів створити Міністерство у справах ветеранів. Наприкінці березня Кабмін почав процес створення Міністерства у справах ветеранів. Для запуску міністерства необхідно пройти низку формальних процедур: створення нормативної бази, проведення конкурсів, затвердження положення. Фракція "Блок Петра Порошенка" (БПП) підтримала кандидатуру Ірини Фріз на посаду глави Міністерства ветеранів.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-