Програма «Доступне житло»: чого очікувати  і коли запрацює

Програма «Доступне житло»: чого очікувати і коли запрацює

Укрінформ
17 жовтня 13:00 - Умови державної програми «Доступне житло» вдосконалено: що нового для людей і коли запрацює програма

Організатори:  Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» в партнерстві з Проектом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».

Учасники: Сергій Комнатний - голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву; представник Проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».

Коротко. Під час прес-конференції буде оприлюднено  точну інформацію про важливі зміни в умовах програми «Доступне житло», внесені постановою Кабінету Міністрів України №819 від 10 жовтня ц.р. «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом».

Також буде надана інформація про те, скільки коштів передбачено на програму 2018 і наступного року та яка кількість громадян зможе придбати власне житло завдяки підтримці держави.

Довідково.  Постанова №819 «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом» розроблена Мінрегіоном і Держмолодьжитлом і спрямована на оптимізацію умов програми, надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.

Внесено зміни та об’єднано в цілісний документ дві постанови Кабінету Міністрів України.

- №140 від 11 лютого 2009 р. (зі змінами від 22.09.2017 р.) «Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом»,

- №193 від 29 лютого 2012 р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла».

При цьому основні положення програми «Доступне житло» залишилися незмінними. 30 відсотків вартості житла за програмою громадянам і надалі компенсуватиме державний бюджет, а учасники АТО і внутрішньо переміщені особи, як і 2017 року, отримуватимуть 50 відсотків такої компенсації.

Підсумкові матеріали:

Учасники програми "Доступне житло" зможуть самостійно обирати об'єкти будівництва

Учасники програми "Доступне житло" зможуть самостійно обирати ті об'єкти будівництва, які планують придбати.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі поінформував голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний, повідомляє кореспондент агентства.

"10 жовтня на засіданні під головуванням Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана була ухвалена постанова "Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом". Ця постанова, по суті, об'єднує в собі дві попередні і фактично модернізує програму доступного житла та розблоковує фінансування програми у поточному році... Якщо раніше об'єкти відбирала Міжвідомча комісія Мінрегіону, то тепер громадяни самі обиратимуть їх",  - зазначив він.

Комнатний зауважив, що громадяни матимуть можливість вкладати кошти не лише в недобудовані об'кти, а й у те житло, яке є у забудовника та введено в експлуатацію.

"Ці зміни полегшують участь громадянина безпосередньо в забезпеченні житлом, тому що вже сьогодні він зможе самостійно вибрати, що хоче, і обрати будівництво чи вже готовий об'єкт", - зазначив він.

За словами експерта, є обмеження на вартість за кв. м такого об'єкта.

"Постановою визначена гранична вартість кв. м за програмою, вона у кожній області, кожному місті різна і залежить від опосередкованої вартості в будівництві, яка затверджується Мінрегіоном, та помножена на відповідний коефіцієнт. І перевищувати таку граничну вартість учасники програми не можуть. Таким чином ми відсікаємо можливість вибору громадянином дорогого елітного житла. Для прикладу, по місту Київ  - це ціна до 22 600 грн. Думаю, в такому ціновому діапазоні можна придбати достойне житло", - додав Комнатний.

Для участі у програмі громадянин три роки не повинен мати житло у власності.

"Упродовж трьох років після отримання державної підтримки громадянин має підтверджувати право власності на таке житло. Якщо він вирішив продати таке житло після отримання держпідтримки протягом трьох років, то зобов'язаний повернути в бюджет відповідну суму державної підтримки", - зазначив експерт.

Окрім того, дохід учасника програми не має перевищувати триразовий розмір середньомісячної зарплати на кожного члена сім'ї у відповідному  регіоні.

При цьому, як зауважив Комнатний, розподіл коштів державної підтримки відбуватиметься з урахуванням кількості наслення в регіоні.

У свою чергу Дежмолодьжитло відтепер надаватиме Мінрегіону перелік громадян, які зареєструвались та отримали держпідтримку, відповідна інформація має  бути розміщена і на сайті Держмолодьжитла.

 Постанова №819 «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом» розроблена Мінрегіоном і Держмолодьжитлом і спрямована на оптимізацію умов програми, надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.

Внесено зміни та об’єднано в цілісний документ дві постанови Кабінету міністрів України.

- №140 від 11 лютого 2009 р. (зі змінами від 22.09.2017 р.) «Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом»,

- №193 від 29 лютого 2012 р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла»

При цьому основні положення програми «Доступне житло» залишилися незмінними. 30% вартості житла за програмою громадянам і надалі компенсуватиме державний бюджет, а учасники АТО і внутрішньо переміщені особи, як і 2017 року, отримуватимуть 50% такої компенсації.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-