«Громадянське суспільство в Україні: нові виклики, нові завдання». Результати опитувань

«Громадянське суспільство в Україні: нові виклики, нові завдання». Результати опитувань

Укрінформ
1 серпня  11.00  - Громадянське суспільство в Україні: нові виклики, нові завдання

Організатори: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», (USAID), Пакт.

Учасники: Ірина  Бекешкіна – директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Євген Бистрицький -  завідувач відділу Інституту філософії НАН України; Валентин Краснопьоров  – координатор руху «Сильні громади»; Юлія Курнишова – менеджер стратегічних комунікацій і досліджень програми сприяння громадській активності «Долучайся!», (USAID);  Анастасія Мазурок – керівник відділу моніторингу і оцінки ГО «Transparency International Ukraine»; Галина  Петренко - директор ГО «Детектор медіа»; Євген Радченко  – директор з розвитку ГО «Інтерньюз Україна»; Олександр Сушко  – виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження» ; Тарас  Шевченко  – директор Центру демократії та верховенства права.

Питання до обговорення.

Громадянське суспільство і громадяни:  чи довіряють, чи підтримують, чи долучаються?  

Громадянське суспільство і влада: співпраця, нейтралітет, протиборство?

Громадянське суспільство і реформи: рушії чи гальма?    

Громадянське суспільство і медіа: як стати партнерами?  

Громадянське суспільство і прийдешні вибори: нові виклики, старі проблеми.

Довідково. Під час "круглого столу" ви отримаєте прес-релізи із результатами двох загальнонаціональних   опитувань:  Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова та Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», (USAID).  

Підсумкові матеріали:

Переважна більшість населення відмовляється від членства в громадських організаціях і партіях - опитування

Переважна більшість населення не входить до жодного з громадських організацій, об'єднань і партій через відсутність часу на безоплатну роботу, незацікавленість подібною діяльністю, а також через невіру у результативність своєї участі.

Це засвідчили результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, презентованого під час круглого столу в Укрінформі.

Так, 86,6% опитаних не є членами жодного з громадських об'єднань, 5,2% - є членами ГО, 3,6 - профспілок, 2,8% - релігійного об'єднання чи общини.

Водночас членами партій є 1,2% опитаних респондентів.

Основною причиною того, що вони не беруть участі в громадській діяльності майже третина (27,7%) респондентів назвала відсутність часу на таку безоплатну діяльність.

Окрім того, 23% відповіли, що вони не вірять в те, що їх діяльність щось змінить, а 22,1% зазначили, що вони взагалі не зацікавлені такою діяльністю.

Водночас 20,6% готові взяти участь у роботі в громадських об'єднаннях за умови, 20,6%  - якщо діяльність організації відповідатиме їх переконанням, 20,2% - якщо така організація працює на благо України, 19,7%- якщо таку організацію очолює людина, яка викликає довіру і повагу. У той же час достойний заробіток 17% опитаних назвали умовою участі у ГО.

Окрім того, більшість опитаних українців - 56,7% вважають, що захист інвалідів, багатодітних сімей тощо має бути першочерговими завданнями ГО, 55,1% - контроль діяльності влади, 44,7% - надання юридичної та іншої допомоги в обстоюванні прав людей.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене з 19 по 25 травня  Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Усього було опитано 2019 респондентів за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій Криму та окремих територій у Донецькій і Луганській областях). Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-