Основні тенденції та виклики ринку праці у 2018 році

Основні тенденції та виклики ринку праці у 2018 році

3801
Укрінформ
31 липня  10.00  - Основні тенденції та виклики ринку праці у 2018 році

Організатор: Державна служба зайнятості  (Центральний апарат).

Спікер: Валерій Ярошенко - в.о. Голови  Державної служби зайнятості  (Центрального апарату).

Підсумкові матеріали:

В Україні вперше з 2013 року відбулося зростання чисельності зайнятого населення

Вперше за останні п'ять років на ринку праці України відбулося зростання чисельності зайнятого населення.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі на тему: "Основні тенденції на ринку праці в умовах стабілізації економіки" повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

"Ми спостерігаємо, що ринок праці на І півріччя 2018 року демонструє певну стабілізацію. Зростання зайнятості населення у нас за статистикою відбулося вперше з 2013 року. Причиною цьому є певне економічне зростання. В І кварталі 2018 року порівняно з І кварталом минулого року відбулося зростання ВВП на 3,1%. Зайняте населення в Україні вперше з 2013 року збільшилось на 149 тисяч", - зазначив Ярошенко.  

За його словами, за методологією Міжнародної організації праці, в країнах ЄС безробіття складає 7,4%, в Україні - 9,7%.

Крім цього, він зазначив, що 21,8% українців сьогодні працюють у "тіні".

"Біда української економіки, що велика частка працює в "тіні". Державна статистика каже, що 21,8%, порівняно з 22,3% у минулому році, працюють поза межами чинного законодавства", - додав він.

Ярошенко повідомив, що станом на 27 липня, порівняно з цією датою 2017 року, кількість отримувачів допомоги в країні - 236 тисяч, це на 8% менше, ніж було в 2017 році.

За даними служби зайнятості, протягом І півріччя поточного року кількість вакансій у базі даних служби зайнятості збільшилася на 8% до 616 тисяч. Кількість працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості склала 428 тисяч осіб.

Максимальний розмір допомоги з безробіття складає 7048 гривень - Служба зайнятості

Максимальний розмір допомоги з безробіття, яку надає Державна служба зайнятості, складає 7048 гривень.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі на тему: "Основні тенденції на ринку праці в умовах стабілізації економіки" повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

"Зростає середня виплата в допомозі, це говорить про те, що взагалі зростає середня заробітна плата в країні. Мінімальна допомога по закону для тих, хто не застрахований, - 544 гривні, її отримує 25% безробітних. Максимальна допомога на сьогодні - 7048 грн, її отримує 5% безробітних. У минулому році було 3%", - зазначив Ярошенко.

Водночас, за його словами, найвища середня зарплата по країні в Києві - 13 553 грн, далі йде Донецька область - 9774, Київська область - 9480 грн, Дніпропетровська - 9 тисяч. За ними Закарпатська та Івано-Франківська області.

За словами Ярошенка, найнижчі зарплати, які пропонують роботодавці у вакансіях, є у медсестер, продавців, водіїв, швачок.

"Рівень заробітної плати у вакансіях, які надає нам роботодавець, сьогодні невисокий. Зовсім мізерна зарплата у медичних сестер, продавців, водіїв, швачок. В охороні здоров'я - 5 747 грн, в освіті - 6 958 грн. в адмініструванні і обслуговуванні - 7 024 грн. Тобто, це не той рівень заробітної плати, який сьогодні може втримати кваліфікованого працівника на ринку праці країни", - сказав Ярошенко.

Однак, він уточнив, що у базі даних служби зайнятості є високооплачувані вакансії.

"Є пропозиції головному бухгалтеру на 40 тисяч грн в Києві, фінансовому директору - 38 тисяч грн., слюсареві з ремонту транспортних засобів пропонують 20 тисяч у Київській області", - зазначив він.

За його словами, найбільше платять в Україні працівникам галузі фармацевтики, фінансових та страхових напрямків, а також працівникам сфери ІТ.  

Ярошенко наголосив, що на ринку праці існує дисбаланс. "В Україні до 80% випускників шкіл вступають у вищі навчальні заклади, і менше 30% отримують професійну освіту. Протилежна ситуація для країн Європи. Тому дисбаланс полягає в тому, що ринок потребує швачок, електромонтерів, слюсарів, сантехніків. А у службі зайнятості надлишок  економістів і юристів. Ця статистика показує, що школа не орієнтується на реальні потреби ринку праці України", - підкреслив він.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-