Хресний хід УПЦ МП. Чи безпечний  для України?

Хресний хід УПЦ МП. Чи безпечний для України?

Укрінформ
25 липня 12.00  - Небезпека для України Хресного ходу УПЦ МП 27 липня 2018 року до 1030-річчя Хрещення Русі

Організатор: ГО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Учасники: Павло Мовчан – голова  ГО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка; Олександр Саган – доктор філософських наук,  релігієзнавець,член-кор. Академії наук України;  Сергій Здіорук  - доктор історичних наук; Георгій Філіпчук -  академік педагогічних наук; Микола  Голомша – доктор філософських наук; Тарас Усатенко – активіст Майдану; Кирило Стеценко - мистецтвознавець, голова Київського міського об’єднання «Просвіта».

Підсумкові матеріали:

Громадськість занепокоєна можливими провокаціями на ході УПЦ МП для зриву отримання томосу про автокефалію

Представники громадськості занепокоєні можливими провокаціями під час хресної ходи Української православної церкви Московського патріархату  у п'ятницю, 27 липня, з метою зриву отримання томоса про автокефалію.

Про це наголошувалося в Укрінформі під час круглого столу, організованого ГО «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка».

«Ми розуміємо, що ця хода, яка передбачена в п'ятницю, може завершитись трагічно для багатьох людей. Ми повинні дати сигнал вжити всіх заходів: варто дати доручення Службі безпеці, іншим структурам, щоб не відбулося те, що може бути, і те, що реально заплановане. (Народний депутат від «Опоблоку», Вадим) Новинський приведе до крові зараз, щоб Україні не дали томоса», - наголосив голова  ГО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан.

Він також повідомив, що у середу члени «Просвіти» передали звернення до Адміністрації Президента  «з приводу тієї провокації, яка планується у п'ятницю».

У свою чергу, релігієзнавець,член-кор. Академії наук України Олександр Саган зазначив, що хресний хід УПЦ МП покликаний, за його словами, продемонструвати ЗМІ в Україні і за кордоном, що «на сьогодні це нібито велика національна церква в масштабах всієї України».

Водночас він заявив, що володіє інформацію про те, що УПЦ МП планує залучити до своєї ходи і паломників із РФ. 

«Чому на такі заходи масово пускаються люди із Росії, які нібито їдуть на паломництво в Лавру саме в цей день.  Крім тих богомольних бабусь, скільки ще приїзжає небогомольних хлопців, які, можливо, мають якесь інше завдання, крім релігійного. Є велика небезпека провокацій, які можуть мати і трагічні наслідки», - зазначив експерт.

Учасники круглого столу закликали СБУ та інші правоохоронні органи не допустити провокацій і силових сценаріїв під час хресної ходи, запланованої на п'ятницю.

Як повідомлялося, у Києві 27-28 липня Українська православна церква Московського патріархату проведе заходи до Дня хрещення Київської Русі-України. Заплановано, що 27 липня на Володимирській гірці у Києві о 13.00 розпочнеться молебень, який очолить предстоятель УПЦ МП Онуфрій. Після цього, о 13.30 розпочнеться хресний хід від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври.

З нагоди відзначення 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі Українська православна церква Київського патріархату проведе хресну ходу - Молитву за Україну та за єдину Помісну українську православну церкву 28 липня, яка розпочнеться  об 11:30. Маршрут: Володимирський собор - бульвар Шевченка - вулиця Володимирська - Софіївська площа - Михайлівська площа - парк Володимирська гірка.

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія відносно створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-