Перехід на цифровий стандарт мовлення. До відключення аналогового телебачення залишилося п’ять днів - 26.07.2018 15:00 — Новини Укрінформ
Перехід на цифровий стандарт мовлення. До відключення аналогового телебачення залишилося п’ять днів

Перехід на цифровий стандарт мовлення. До відключення аналогового телебачення залишилося п’ять днів

2040
Ukrinform
26 липня 15.00 -  До відключення аналогового телебачення залишилося п’ять днів

Організатор: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Учасники: Юрій Артеменко - Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;  Олександр Ільяшенко -  відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Cергій Костинський – член Національної  ради України з питань телебачення і радіомовлення. 

Коротко. Постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 509  внесено зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України і визначено строки  припинення використання аналогової радіотехнології:  для міста Києва і Кіровоградської області  - 31 липня 2018 р., для всієї України - 31 серпня 2018 р.

Таким чином,  вже 1 серпня всі глядачі в Києві й Кіровоградській області,  які отримували аналоговий сигнал із ефіру й мають телевізори старого зразка, не зможуть без спеціального обладнання переглядати телевізійні програми.

Регулятор звернувся до найбільших виробників обладнання для прийому цифрового сигналу з проханням збільшити обсяги  телевізійних тюнерів у роздрібних мережах, аби забезпечити для населення їх необхідну кількість.

Під час прес-конференції  буде представлено інформацію про кількість загальнонаціональних, регіональних і місцевих ліцензіатів Національної ради, які мовлять у цифрі,  нинішнє покриття цифровим сигналом території України, нові конкурси для отримання ліцензій на цифрове мовлення тощо.

Підсумкові матеріали:

Аналогове мовлення з 1 серпня  відключать у  Києві та Кіровоградській області, а через місяць - по всій Україні

Аналоговий сигнал телерадіомовлення у Києві та Кіровоградській області буде відключено з 1 серпня, а з 1 вересня це буде зроблено по всій території України. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі у четвер, 26 липня, заявив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко. 

"З 1 серпня згідно з розпорядженням Кабінету міністрів має бути вимкнене аналогове мовлення у Києві та Кіровоградській області, з 1 вересня - по всій території України", - сказав Артеменко

Він додав, що таким чином,  вже 1 серпня всі глядачі в Києві й Кіровоградській області,  які отримували аналоговий сигнал із ефіру й мають телевізори старого зразка, не зможуть без спеціального обладнання (телетюнерів) переглядати телевізійні програми.

Артеменко зазначив, що у Києві більшість будинків підключені до кабельного або супутникового телебачення , тож він спрогнозував, що у столиці не буде "великих проблем" після відключення аналогового сигналу. 

"Кіровоградська  для мене більш експериментальна область,  але в будь-якому випадку ми маємо піти на цей крок, щоб побачити існуючі проблеми із забезпеченням тюнерами, покриттям біліх плям, з інформаційною кампанією", - акцентував він. 

Артеменко також поінформував, що на засіданні Нацради 26 липня було внесено доповнення і рекомендацію до розпорядження Кабміну, щоб аналогове мовлення не відключалося на територіях Чернігівської, Харківської і Сумської областей, де існують ризики інформаційного впливу країни-агресора Росії,  і щоб це відключення до 31 грудня не поширювалось на місцеві телекомпанії, які не мають цифрових ліцензій. 

Відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Ільяшенко у свою чергу повідомив, що з 1 серпня  у Києві вимикаються аналогові передавачі 12 телекомпаній загальнонаціонального мовлення: "1+1", "Інтер", "Україна", "Прямий", "ICTV", "НТН", "М1", "ТЕТ", "5 канал", "СТБ", "Новий", "К1". 

У Кіровоградській області буде припинено поширення аналогового сигралу 13 загальнонаціональних телекомпаній: "1+1", "Інтер", "Україна", "Прямий", "ICTV", "НТН", "М1", "ТЕТ", "5 канал", "СТБ", "Новий", "К1", "МЕГА" та однієї місцевої компанії ТОВ "ТРК "TTV", яка має ліцензію на цифрове мовлення. 

Регулятор також звернувся до найбільших виробників обладнання для прийому цифрового сигналу з проханням збільшити обсяги  телевізійних тюнерів у роздрібних мережах, аби забезпечити для населення їх необхідну кількість. 

Окрім того, Нацрада скерувала до уряду звернення щодо важливості соціальної складової у цьому процесі. адже рівень забезпечення населення перетворювачами цифрового сигналу є вагомим чинником при переході на цифрове мовлення. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>