Перехід на цифровий стандарт мовлення. До відключення аналогового телебачення залишилося п’ять днів

Перехід на цифровий стандарт мовлення. До відключення аналогового телебачення залишилося п’ять днів

2861
Укрінформ
26 липня 15.00 -  До відключення аналогового телебачення залишилося п’ять днів

Організатор: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Учасники: Юрій Артеменко - Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;  Олександр Ільяшенко -  відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Cергій Костинський – член Національної  ради України з питань телебачення і радіомовлення. 

Коротко. Постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 509  внесено зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України і визначено строки  припинення використання аналогової радіотехнології:  для міста Києва і Кіровоградської області  - 31 липня 2018 р., для всієї України - 31 серпня 2018 р.

Таким чином,  вже 1 серпня всі глядачі в Києві й Кіровоградській області,  які отримували аналоговий сигнал із ефіру й мають телевізори старого зразка, не зможуть без спеціального обладнання переглядати телевізійні програми.

Регулятор звернувся до найбільших виробників обладнання для прийому цифрового сигналу з проханням збільшити обсяги  телевізійних тюнерів у роздрібних мережах, аби забезпечити для населення їх необхідну кількість.

Під час прес-конференції  буде представлено інформацію про кількість загальнонаціональних, регіональних і місцевих ліцензіатів Національної ради, які мовлять у цифрі,  нинішнє покриття цифровим сигналом території України, нові конкурси для отримання ліцензій на цифрове мовлення тощо.

Підсумкові матеріали:

Аналогове мовлення з 1 серпня  відключать у  Києві та Кіровоградській області, а через місяць - по всій Україні

Аналоговий сигнал телерадіомовлення у Києві та Кіровоградській області буде відключено з 1 серпня, а з 1 вересня це буде зроблено по всій території України. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі у четвер, 26 липня, заявив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко. 

"З 1 серпня згідно з розпорядженням Кабінету міністрів має бути вимкнене аналогове мовлення у Києві та Кіровоградській області, з 1 вересня - по всій території України", - сказав Артеменко

Він додав, що таким чином,  вже 1 серпня всі глядачі в Києві й Кіровоградській області,  які отримували аналоговий сигнал із ефіру й мають телевізори старого зразка, не зможуть без спеціального обладнання (телетюнерів) переглядати телевізійні програми.

Артеменко зазначив, що у Києві більшість будинків підключені до кабельного або супутникового телебачення , тож він спрогнозував, що у столиці не буде "великих проблем" після відключення аналогового сигналу. 

"Кіровоградська  для мене більш експериментальна область,  але в будь-якому випадку ми маємо піти на цей крок, щоб побачити існуючі проблеми із забезпеченням тюнерами, покриттям біліх плям, з інформаційною кампанією", - акцентував він. 

Артеменко також поінформував, що на засіданні Нацради 26 липня було внесено доповнення і рекомендацію до розпорядження Кабміну, щоб аналогове мовлення не відключалося на територіях Чернігівської, Харківської і Сумської областей, де існують ризики інформаційного впливу країни-агресора Росії,  і щоб це відключення до 31 грудня не поширювалось на місцеві телекомпанії, які не мають цифрових ліцензій. 

Відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Ільяшенко у свою чергу повідомив, що з 1 серпня  у Києві вимикаються аналогові передавачі 12 телекомпаній загальнонаціонального мовлення: "1+1", "Інтер", "Україна", "Прямий", "ICTV", "НТН", "М1", "ТЕТ", "5 канал", "СТБ", "Новий", "К1". 

У Кіровоградській області буде припинено поширення аналогового сигралу 13 загальнонаціональних телекомпаній: "1+1", "Інтер", "Україна", "Прямий", "ICTV", "НТН", "М1", "ТЕТ", "5 канал", "СТБ", "Новий", "К1", "МЕГА" та однієї місцевої компанії ТОВ "ТРК "TTV", яка має ліцензію на цифрове мовлення. 

Регулятор також звернувся до найбільших виробників обладнання для прийому цифрового сигналу з проханням збільшити обсяги  телевізійних тюнерів у роздрібних мережах, аби забезпечити для населення їх необхідну кількість. 

Окрім того, Нацрада скерувала до уряду звернення щодо важливості соціальної складової у цьому процесі. адже рівень забезпечення населення перетворювачами цифрового сигналу є вагомим чинником при переході на цифрове мовлення. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-