Реорганізація = знищення?! Боротьба за виживання Донецького державного технічного університету

Реорганізація = знищення?! Боротьба за виживання Донецького державного технічного університету

1423
Ukrinform
20 червня 13.00 - Реорганізація або знищення Донбаського державного технічного університету?!

Організатор: Об'єднана первинна профспілкова організація ДонДТУ

Учасники: Олександр Лук'янюк - голова ОППО ДонДТУ; Сергій Симонов - заступник голови ОППО ДонДТУ; Микола Фесенко - завідувач кафедри АУТП; Ірина Симонова - завідувач кафедри АПІГ; Віталій Шведов - депутат Лисичанської міської ради; Валентина Ходус - громадський діяч.

Довідково. Урядове розпорядження від 10.05.2018р. №301-р стосовно реорганізації  ДонДТУ - переміщеного закладу вищої освіти  передбачає приєднання ДонДТУ до СНУ ім. В. Даля. Приєднання ДонДТУ до СНУ ім. В.Даля означає фактичне знищення одного з найстаріших вищих навчальних закладів Луганщини. З цього приводу вже розгорнуто інформаційну кампанію на сайтах та пабліках т.з. «ЛНР», де святкують закриття в Україні переміщеного університету, подають це як ознаку розвалу нашої держави. У м. Лисичанськ функціонує ДонДТУ  та Лисичанський державний гірничо-індустріальний коледж, які готують фахівців для вугільної галузі.

Місто Лисичанськ зацікавлене у збереженні та розвитку Донбаського державного технічного університету.

Головною проблемою ДонДТУ як переміщеного закладу вищої освіти є відсутність власних приміщень, що гальмує розвиток університету. ДонДТУ до цього часу орендує навчальні площі у Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу.

Підсумкові матеріали:

У Донецькому державному технічному університеті заявили про загрозу повної ліквідації вишу

Міністерство освіти і науки шляхом приєднання Донецького державного технічного університету (ДонДТУ) до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (СНУ ім.Даля) намагається ліквідувати виш.

Про це заявив завідувач кафедри АУТП ДонДТУ Микола Фесенко під час прес-конференції в Укрінформі.

"З 2017 року ми отримали декілька листів від МОН, які дали нам зрозуміти, що виш повинен бути реорганізований. І згідно з рішенням Кабінету міністрів від 10.05.2018 №301-р університет повинен бути реорганізований шляхом приєднання до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Фактично з виконанням цього наказу університет припиняє своє існування", - заявив представник ВНЗ.

Він також зауважив, що в рамках реорганізації до СНУ ім.Даля передбачена передача усього майна ДонДТУ, водночас місто Лисичанськ втрачає надходження до місцевого бюджету.

"Готуючи цей проект, Кабмін у переліку погоджень зазначає, зокрема, що отримано згоду на реорганізацію від Міністерства регіонального розвитку, яке "не вбачає негативних наслідків", - зазначив він.

Фесенко відмітив, що у зв'язку з приєднанням вишу до СНУ ім.Даля, лишається відкритою низка питань, зокрема питання втрати робочих місць для тих, хто нині працює в університеті. Він також зауважив, що процес реорганізації вишу проходить з порушенням законодавства, адже представники ДонДТУ публічно висловили незгоду з діями Міністерства освіти і науки України.

В свою чергу адміністрація міста Лисичанськ висловила свою підтримку вишу та підтримує ідею призупинити реорганізацію Донецького державного технічного університету і лишити університет у Лисичанську.

"Люди, які приїхали і чотири роки працюють на звільнених територіях, які організували процес, фактично нічого не отримали ні від держави, ні від області і, як не сумно казати, не отримали фактично нічого і від нашого міста. Як представник Лисичанської міської ради говорю про те, що ми не знали про цю проблему, ми дуже пізно дізнались про це. Але Лисичанська міська рада у повному складі підтримує виш і намагається заклад відстояти. Це 1300 осіб, які навчаються, це відрахування в бюджет міста, це імідж міста", - зазначив депутат Лисичанської міської ради Віталій Шведов.

Він додав, що наразі існує нагальна потреба проведення переговорів між МОН, ДонДТУ, адміністрацією Лисичанська щодо подальшої долі вишу.

"Ситуація складається таким чином, що цей університет зникає назавжди з освітянської мапи України. Університет, який є одним із найстаріших університетів Донбасу, технічний профільний університет, який готував і готує спеціалістів для металургії, гірництва, будівельної й інших галузей, спеціалістами якого фактично створювався промисловий потенціал Донбасу, наразі зникає. Наш університет випустив за 60 років існування стільки випускників, що вони формують 92% усіх кадрів шахт і металургійних комбінатів Луганської і Донецької областей", - резюмував Фесенко.

Наразі єдиним шляхом вирішення ситуації, як зазначають представники ДонДТУ спільно з профспілковою організацію, є прийняття "політичного рішення" про призупинення процесу злиття ДоДТУ із СНУ ім.Даля та подальше збереження автономного закладу в Лисичанську.

Як відомо, з 2014 року з початком бойових дій на сході України виш було переміщено до м.Лисичанська на один із філіалів ДонДТУ. Відтоді заклад орендував три аудиторії у Лисичанського гірничо-індустріального коледжу. Торік у жовтні заклад відзначив своє 60-річчя. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-