Визначення ветеранських статусів. Доцільність перегляду наданих статусів

Визначення ветеранських статусів. Доцільність перегляду наданих статусів

Укрінформ
15 травня 11.00 - Визначення ветеранських статусів. Доцільність перегляду наданих статусів

Організатор: Державна служба у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції; ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична Сотня».

Учасники: Леся Василенко - голова ГО «Юридична Сотня»; Анна Демиденко - Голова ГО «Доброволець»; Руслан Кучук - заступник директора департаменту-начальник відділу організаційно-методичного забезпечення з питань надання пільг та житлового забезпечення Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО; В’ячеслав Марченко - заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Коротко. Метою круглого столу є обговорення критеріїв надання ветеранських статусів в Україні (учасника бойових дій, інваліда війни, члена сім'ї загиблого), інших ветеранських статусів.

Питання до обговорення:

-визначення статусу ветерана в Україні і в світі;

-категорії ветеранів згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту”;

-категорії ветеранів, якими має опікуватися новостворене Міністерство у справах ветеранів України;

-можливості та перспективи перегляду наданих статусів "учасника бойових дій", " інваліда війни", " члена сім'ї загиблого".

За результатами обговорення будуть  сформовані рекомендації  щодо категорій, якими опікуватиметься Міністерство у справах ветеранів України, доцільності перегляду наданих статусів ветерана війни, визначення статусу ветерана в Україні тощо.

До участі запрошуємо представників ЗМІ, об'єднань ветеранів, громадськості та органів державної влади.

Підсумкові матеріали:

В Україні потрібно унормувати поняття "ветеран" — Василенко 

В Україні існує потреба щодо унормування поняття "ветеран" та визначення його статусу,  і якими саме категоріями ветеранів займатиметься майбутнє міністерство  у справах ветеранів.

Про це заявила голова ГО “Юридична Сотня” Леся Василенко під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Визначення ветеранських статусів. Доцільність перегляду наданих статусів”.

“Немає на сьогоднішній момент відповіді, якими саме категоріями має займатися майбутнє відомство (міністерство України у справах ветеранів - ред.)”, - сказала вона.

Василенко нагадала, що, згідно зі статтею 4 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщині чи в бойових діях на території інших держав. Водночас, у тому ж законі є низка категорій ветеранів: учасник бойових дій, учасники війни, інваліди війни, члени сімей загиблих (померлих), ветерани військової служби, постраждалі під час Революції гідності, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

За словами голови “Юридичної сотні”, крім проблеми з визначенням статусу, в Україні існує проблема з обліком, статистикою кількості ветеранів — різні відомства мають різні цифри.

Водночас, крім основного закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, в інших законах є також згадки про ветеранів — ветеран праці, ветеран військової служби, ветеран органів внутрішніх справ, ветеран Національної поліції, ветеран податкової поліції, ветеран державної пожежної охорони, ветеран Державної  кримінально-виконавчої служби, ветеран служби цивільного захисту, ветеран Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Також у законодавстві містяться різні визначення щодо того, хто вважається учасником бойових дій. 

“Питання виникає в тому, що з одного боку у нас є бойові дії, у нас є служба у збройних силах, в силових структурах, яка покликана на те, щоб людина захищала безпеку та територіальну цілісність держави. А з іншого боку в нас є особи, які брали участь у діяльності, яка лише  в широкому сенсі має відношення  до захисту та оборони держави”,  - заявила Василенко.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-