Як народних обранців стимулюють звітувати про свої досягнення в парламенті. Підсумки кампанії #Депутати_звітувати

Як народних обранців стимулюють звітувати про свої досягнення в парламенті. Підсумки кампанії #Депутати_звітувати

1503
Ukrinform
23 квітня 11.00 Презентація підсумків тримісячної кампанії #Депутати_звітувати, реалізованої ініціативою “Відкритий Парламент” у співпраці з Апаратом Верховної Ради України 

Організатори: Громадський рух ЧЕСНО; ГО Центр UA.

Учасники: Олександра Кузіва - координаторка кампанії “Звіти Депутатів”, Рух ЧЕСНО; Наталія Ватаманюк - координаторка ініціативи “Відкритий парламент”, ПРООН; Альона Шкрум - народна депутатка України; Дмитро Андрієвський - народний депутат України, БПП “Солідарність”; Вікторія Войціцька - народна депутатка України, “Самопоміч”; Олександр Данченко - народний депутат України, “Самопоміч”; Іван Мірошніченко - народний депутат України, “Самопоміч”.  

Довідково: Кампанія #Депутати_звітувати покликана стимулювати народних депутатів України звітувати про результати своєї роботи двічі на рік за допомогою безкоштовного та зручного онлайн-інструменту zvity.org.

Кампанія «Звіти Депутатів» втілюється Рухом "ЧЕСНО" в рамках діяльності Ініціативи "Відкритий парламент" за підтримки проекту ЄС-ПРООН "Рада за Європу".

Підсумкові матеріали:

Цьогоріч удвічі більше депутатів оприлюднили в інтернеті звіти про свою діяльність - рух “Чесно”

Станом на квітень 2018 року у відкритому доступі в інтернеті викладено звіти про діяльність 31% народних депутатів України.

Про це розповіла координатор кампанії “Звіти депутатів” громадського руху “Чесно” Олександра Кузіва під час прес-конференції в Укрінформі.

“Якщо ми говоримо про квітень 2018 року, то 31% народних обранців письмово звітують про свою діяльність і звіти розміщені у мережі Інтернет”, - сказала вона.

Водночас експерт нагадала, що минулого року у відкритому доступі можна було знайти звіти лише 15% парламентаріїв.

Кузіва також зауважила, що найбільше звітів у Мережі виклали депутати від фракції “Самопоміч” (загалом прозвітували 60% членів фракції), “Батьківщини” (35%) та депутатської групи “Воля народу” (37%).

Водночас кількісно найбільше прозвітувало депутатів від фракції БПП - 42 парламентарії оприлюднили свої звіти.

У свою чергу координаторка ініціативи “Відкритий парламент” ПРООН Наталія Ватаманюк підкреслила, що практика звітування є міжнародною традицією, гарні приклади якої спостерігаються у парламентах Великої Британії, Ірландії, Канади.

“В Україні це є тільки перший крок, адже парламенти інших країн ще мають досить детальну фінансову інформацію”, - зазначила вона.

При цьому народний депутат від фракції БПП Дмитро Андрієвський наголосив, що законодавство України зобов’язує парламентаріїв звітувати про свою діяльність, але не деталізує, як саме це слід робити.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-