“Мій талант тобі, Україно!” Унікальні люди з інвалідністю демонструють дивовижні витвори мистецтва (АРТ-ХАБ Укрінформу, вул. Б.Хмельницького 8/16, ст. метро «Театральна»)

“Мій талант тобі, Україно!” Унікальні люди з інвалідністю демонструють дивовижні витвори мистецтва (АРТ-ХАБ Укрінформу, вул. Б.Хмельницького 8/16, ст. метро «Театральна»)

1916
Ukrinform

23 квітня о 16.00 у приміщенні АРТ-ХАБУ Укрінформу відбудеться відкриття виставки творчих робіт особливих людей з інвалідністю.

Це вже третя групова виставка в рамках спільного проекту Укрінформу і волонтерів-організаторів — художниці Катерини П'ятакової та журналіста Олександра Козловського.

Цього разу будуть представлені роботи унікальних авторів, серед яких Федір Романов — переселенець зі сходу, який малює без рук, тримаючи пензлик в зубах, незрячі художники, здатні передавати дивовижний світ своїх відчуттів в об'ємних зображеннях, інші особливі митці.

В силу компенсаторних процесів, люди з інвалідністю нерідко тонше розуміють усі нюанси і барви навколишнього світу, але вони також потребують і більшої уваги з боку суспільства. Саме з цією метою створено проект “Мій талант тобі, Україно!” — підтримати талановиту молодь, показати суспільству, що фізичні особливості розвитку людини з інвалідністю не є перешкодою в реалізації творчого потенціалу, якщо душа і серце здатні відчувати красу і прагнуть до самовдосконалення.

Додаткова інформація за тел.: (067)976-60-88, (067)503-13-31.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі відкрилася виставка творчих робіт людей з інвалідністю

В Art Hub Укрінформу відкрилася третя виставка творчих робіт людей з інвалідністю у межах проекту «Мій талант тобі, Україно», мета якого - привернути увагу суспільства та роботодавців до цих громадян.

Про це на відкритті виставки сказала співорганізатор проекту - член Національної спілки художників України, член Європейської гільдії мистецтв, художник-педагог Катерина П'ятакова.

«Ми представляємо сьогодні багато талантів. Зараз у нас третя колективна виставка, і тут представлена не просто велика кількість талантів, а й творчий розвиток кожного учасника. Щороку зростає майстерність наших митців. Нові техніки, нові можливості, емоційно дуже наповнені радістю роботи. Всі художники мають досить тяжкі діагнози, тому кожна робота на цій виставці - це для них особиста перемога», - сказала П'ятакова.

Організатори наголошують, що такі заходи дають художникам з інвалідністю можливість познайомити широкий загал зі своєю творчістю, розповісти про себе, поспілкуватися з однодумцями, а також сприяють творчому розвитку. За задумом організаторів, подібні заходи мають не просто привертати увагу суспільства чи меценатів до потреб людей з інвалідністю, а показати, що кожен з них - особистість, зі своїм баченням світу, творчим самовираженням.

Як зазначив на виставці співорганізатор проекту Олександр Козловський, ця виставка також має на меті привернути увагу потенційних роботодавців. «Ми хочемо не просто показувати талановитих людей, а й залучити роботодавців. Ми сподіваємося, що завдяки ЗМІ буде більше уваги до таких людей, яких потрібно підтримувати, не давати їм якісь подачки, а дати можливість заробити. Це дуже просто - дати грошей, але ці люди не просять, вони креативні», - сказав він.

Експозиція складається з кількох десятків робіт 18 художників - Олександри Хуторової, Федора Романова, Віри Головко, Олександри Бєлаш, Наталії Назаренко, Максима Дикого, Романа Шейка, Сніжани Катіман, Віталіни Чоповської, Вікторії Гуріч, Іллї Гапона, Мар'яни Саміли, Ольги Ющенко, Ольги Шевчук, Євгена Познанського, Вікторії Герасіменко, Світлани Проніної, Яни Штапір.

В цьому році у проекті представлені роботи художників з порушеннями зору, які малюють об'ємні картини, а також митців, що мають захворювання опорно-рухового апарату. Приміром, майстриня Віра Головко творить картини, вишиті бісером та стрічками, лише однією рукою, а художник Федір Романов пейзажі та натюрморти пише, затиснувши пензлика зубами. Як повідомила П'ятакова, Федором уже зацікавилася Всесвітня асоціація художників, що створюють витвори мистецтва без рук, тобто малюють, тримаючи пензлик або пальцями ніг, або зубами.

Виставка проходить втретє в рамках проекту «Мій талант тобі, Україно". Експозицію можна буде оглянути до 3 травня в робочий час у Art Hub Українського національного інформагентства "Укрінформ" за адресою вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Раніше в Укрінформі в межах цього проекту пройшла персональна виставка художниці Надії Полєвої, яка не мала постійного місця проживання  і тривалий час створювала свої роботи, перебуваючи в лікарні.

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>