Впровадження реформи децентралізації. Результати соцдослідження презентують Геннадій Зубко та представники Ради Європи - 27.02.2018 11:00 — Новини Укрінформ
Впровадження  реформи  децентралізації. Результати соцдослідження презентують Геннадій Зубко та представники Ради Європи

Впровадження реформи децентралізації. Результати соцдослідження презентують Геннадій Зубко та представники Ради Європи

1447
Ukrinform
27 лютого 11.00 - Презентація результатів соціологічного дослідження Ради Європи щодо впровадження реформи децентралізації у 2017 році

Спікери: Геннадій Зубко - віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України; Даніель Попеску - керівник Департаменту демократичного врядування Генерального директорату з питань Ради Європи; Володимир Паніотто - генеральний директор КМІС, д.ф.н., професор кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

Підсумкові матеріали:

Україні потрібно виконати два завдання для ефективного управління - Даніель Попеску

Україні потрібно виконати два завдання для  ефективного управління в країні. Зокрема, провести децентралізацію та покращити навички управління місцевого самоврядування.

Про це сказав керівник Департаменту демократичного врядування Генерального директорату з питань Ради Європи Даніель Попеску під час презентації в Укрінформі результатів  опитування мешканців України щодо реформи децентралізації.

"Деякі країни децентралізують своє керівництво, тому що  країнам, які високоцентралізовані, як  і Україна, децентралізація принесе економічні та демократичні переваги. Країни, які уже сильно децентралізовані, зараз переглядають свої системи і починають їх вдосконалювати, щоб підвищити ефективність управління. Україна має виконати обидва завдання, децентралізувати владу та ресурси, також розбудувати спроможності та покращити навички управління місцевого самоврядування", - сказав він.

 Попеску наголосив, що децентралізація  є складною, але  водночас у Раді Європи вірять, що децентралізація є також однією з найуспішніших реформ в Україні.

"Україна досягла значного прогресу набагато швидше, ніж деякі інші європейські країни у цьому процесі. Звичайно, ще багато роботи попереду... Децентралізація не є самоціллю, вона покликана сприяти тому, щоб люди отримували послуги вищої якості, а також вона має сприяти підвищенню якості життя людини", - сказав він.

Попеску зауважив, що задоволений результатами опитування населення України щодо децентралізації, проведеного на замовлення Програми Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні" у співпраці з  Мінрегіоном України.

"Ми побачили, що підтримка населенням  децентралізації є досить сильною (58% опитаних підтримують децентралізацію - ред.)... Ми можемо зробити висоновок, що українське суспільство позитивно сприйматиме саме цю реформу і в майбутньому", - сказав він.

Згідно з дослідженням, 51% мешканців об'єднаних територіальних громад (ОТГ) очікують на покращення ситуації в Україні внаслідок децентралізації.

Також опитування продемонструвало зростання позитивних очікувань у сфері надання адмінпослуг.  Так, у 2016 році 22% опитаних очікували на покращення надання адмінпослуг, а у 2017 році таких уже 40%.

Крім того, за даними опитування, 61% жителів ОТГ підтримують процес об'єднання громад. 

Опитування проведено Київським міжнародним інститутом соціології та центром "Соціальні індикатори" на замовлення Програми Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні" у співпраці та координації з експертами Ради Європи, фахівцями з питань місцевого самоврядування та Мінрегіоном України.

У всеукраїнському опитуванні провели три хвилі (2015, 2016 і 2017 роки) та опитали більше 2 000 респондентів по всій території України, окрім АР Крим та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Інше опитування мешканців ОТГ здійснили у дві хвилі. У 2017 році було проведено 2000 інтерв'ю з респондентами, які проживають у 200 ОТГ, створених протягом 2015-2016 років.

Понад половина українців вважає реформу децентралізації потрібною - опитування

58% населення України вважає потрібною реформу децентралізації.

Про це свідчать результати опитування, які оприлюднив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), професор кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Паніотто під час прес-конференції в Укрінформі.

"Більшість населення України вважає потрібною реформу децентралізації в Україні. У 2015-2016 роках частка тих, хто вважає реформу потрібною, зросла з 60% до 64%. А зараз трохи знизилась, але не суттєво - до 58%. З нашої точки зору, так сталось через загальний негативний фон у засобах масової інформації", - сказав він.

Паніотто додав, що частка тих, хто не вважає реформу потрібною, становить лише 20%.

Також, за його словами, протягом 2015-2016 років зросла з 19 до 46% частка населення, яке відзначає зміни на краще у своєму населеному пункті.

"Водночас з 2016 до 2017 року відбулася стабілізація цих настроїв і 43% населення відзначають покращення у своїх населених пунктах", - додав Паніотто.

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголосив, що опитування показало зростання обізнаності і довіри населення до реформи децентралізації.

"Важливими є кілька індикаторів, які ми побачили. По-перше - щорічне зростання обізнаності і довіри громадян до реформи децентралізації. Вже 71% українців, які точно знають, що реформа децентралізації проходить, і понад 50% вже відчувають безпосередні зміни в результаті децентралізації", - сказав він.

Зубко зауважив, що також важливим показником децентралізації є те, що люди відчувають покращення якості адмінпослуг.

"До 40% зросла кількість людей, які на собі відчули збільшення якості адмінпослуг", - сказав віце-прем'єр-міністр.

Опитування проведено Київським міжнародним інститутом соціології та центром "Соціальні індикатори" на замовлення Програми Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні" у співпраці та координації з експертами Ради Європи, фахівцями з питань місцевого самоврядування та Мінрегіоном України.

У всеукраїнському опитування провели три хвилі (2015, 2016 і 2017 роки) та опитали більше 2 000 респондентів по всій території України, окрім АР Крим та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Інше опитування мешканців ОТГ здійснили у дві хвилі. У 2017 році було проведено 2000 інтерв'ю з респондентами, які проживають у 200 ОТГ, створених протягом 2015-2016 років.

Реформа децентралізації є запобіжником будь-яким проявам сепаратизму - Зубко

Реформа децентралізації - це запобіжник будь-яким проявам сепаратизму в Україні.

Про це під час презентації результатів соціологічного дослідження Ради Європи щодо впровадження реформи децентралізації у 2017 році в Укрінформі повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"Саме реформа децентралізації - це є запобіжник будь-якому сепаратизму в Україні. Передача повноважень на місця, залучення величезної кількості людей, які включаються в цей процес, проявляють ініціативи, приймають рішення і потім їх реалізовують - це є запобіжником, який сьогодні показує, що саме на сході України - Донецька, Луганська область, а також Харківщина - зростає підтримка цієї реформи. І вона зросла практично з 19% на початку, до 59%", - наголосив Зубко.

Він зазначив, що реформа децентралізації "зшиває" Україну і "дає можливість громадянам приймати рішення, запровадити систему менеджменту, дає можливість розвитку, який ми маємо в конкретних реалізованих проектах і в конкретних цифрах", - додав він.

Зубко зазначив, що 71% українців обізнані щодо реформи децентралізації, а понад 50% вже відчули зміни від цієї реформи.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>