«Я маю право!»: законодавче посилення захисту прав жінок та дітей

«Я маю право!»: законодавче посилення захисту прав жінок та дітей

1304
Ukrinform
5 лютого 14.00 - «Я маю право!»:   законодавче посилення захисту прав жінок та дітей

Організатор: Міністерство юстиції України.

Учасники: Павло Петренко – міністр юстиції України; Ірина Луценко -  народний депутат Верховної Ради України.

Коротко. Під час заходу міністр юстиції України Павло Петренко та народний депутат Ірина Луценко презентують законодавчі зміни та спільні ініціативи у сфері посилення відповідальності злісних неплатників аліментів, захисту прав жінок і дітей та протидії домашньому насильству в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Підсумкові матеріали:

Обмеження щодо злісних неплатників аліментів будуть застосовуватися до повного погашення боргу ними - Петренко

Обмеження щодо злісних боржників, що вводяться законом про посилення відповідальності за несплату аліментів, будуть застосовуватися до повного погашення боргу неплатниками.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час прес-конференції в Укрінформі.

«Обмеження будуть застосовуватися не постійно, не на все життя до котрогось із батьків, а виключно на той період, поки той з батьків, який має борг, не погасить повністю цей борг перед своєю дитиною», -  зазначив Петренко.

Серед обмежень, які будуть застосовуватися з 6 лютого щодо злісних неплатників, спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих з батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти своїй дитині.

«З завтрашнього дня починає діяти через систему автоматизованого обміну процедура, за якою державний виконавець зобов'язаний при наявності сукупного боргу батька перед своєю дитиною внести постанову, яка забороняє виїзд такому батькові за кордон», -  пояснив міністр.

За його словами, раніше тільки 18% батьків фактично обмежувалися у виїзді за кордон.

Друга новація, на якій зупинився міністр,  -  обмеження у праві користування транспортними засобами для батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 6 місяців, у праві полювання, використання зброї.

«Із завтрашнього дня починає працювати автоматизований обмін інформацією між Міністерством юстиції і Міністерством внутрішніх справ, за яким боржники, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти, будуть позбавлятися права керувати транспортним засобом, права носіння зброї, полювання  на період, поки вони не погасять заборгованість перед дитиною», -  розповів Петренко.

Окрім того, зазначив міністр, з набранням чинності закону,  державний виконавець отримує право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт.

«Думаю, через такий інструмент ми зможемо вирішити і соціальну проблему кожної територіальної громади по заповненню робітничою професією конкретними людьми, які не сплачують аліменти своїм дітям. Думаю, це буде хороша мотивація для дієздатних чоловіків піти офіційно на роботу і сплатити борг перед своєю дитиною», -  вважає міністр.

Серед новацій, які вводяться з набранням чинності закону і норма, за якою той з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, втрачає на цей період право на згоду іншого з батьків на виїзд дитини на короткий термін за кордон на навчання, лікування чи відпочинок.

«Це теж буде хороша мотивація для таких батьків, і в першу чергу, для мами - не просити, не принижуватися, щоб дитина отримувала догляд. З цього приводу ми проведемо роботу з нашими центрами безоплатної правової допомоги для того, щоб роз'яснити нашим мамам в першу чергу, яким чином користуватися цією новацією і яким чином правильно отримати постанову державного виконавця і виїхати зі своєю дитиною за кордон на короткий період часу», -  зазначив Петренко.

Як повідомлялося, 6 лютого набирає чинності закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів.

У Мін'юсті відкрили Єдиний реєстр злісних неплатників аліментів

Міністерство юстиції відкрило Єдиний реєстр злісних неплатників аліментів, у якому вже понад 75 тисяч електронних записів щодо боржників.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час прес-конференції в Укрінформі.

«Саме зараз хочу, щоб ви були свідками публічного запуску реєстру боржників, які фактично понад три місяці мають борг по сплаті аліментів. У цьому реєстрі вже понад 75 тисяч електронних записів по таких боржниках. Він  зручний у користуванні. Можна знайти по прізвищу, даті народження людину, яка має борг по сплаті аліментів», -  заявив Петренко.

Він наголосив, що Міністерство юстиції буде підтримувати цей реєстр і наповнювати його.

«Я дуже розраховую, що пройде час, коли в цьому реєстрі буде набагато менше записів, прізвищ тих осіб, які зараз потрапили на таку дошку ганьби злісних неплатників аліментів», -  зазначив міністр юстиції.

За його словами, серед боржників є депутати, колишні міністри, представники органів центральної виконавчої влади, місцевої влади, силових структур.

«Привернення уваги до цього реєстру з боку журналістів буде серйозним превентивним заходом для того, щоб вони (боржники -  ред.) пішли і заплатили борг перед своїми дітьми. Я дуже на це розраховую», -  сказав Петренко.

Водночас він наголосив, що норма закону повністю дотримується у питанні захисту персональних даних осіб, внесених у реєстр.

«Ми дуже прискіпливо ставимося до захисту персональних даних, і тому, коли робилися відповідні законодавчі ініціативи саме на рівні закону були прописані норми, які передбачають , що є реєстр виконавчих проваджень, а він є частково публічним для того, щоб можна було побачити боржників, які не виконують свої обов'язки по рішенням судів. І окремо ми вказали інформацію про боржників, які не сплачують аліменти», - зазначив міністр, підкресливши, що в реєстрі вказується повне прізвище, ім'я, по-батькові, і дата народження боржника для того, щоб особу можна було ідентифікувати.

«Це норма закону, якої ми чітко дотрималися. Так само можна дізнатися про номер виконавчого провадження, і хто з виконавців його виконує. Розраховую, що цей реєстр буде так само корисний і для самих боржників, які можуть зайти в реєстр, дізнатися, що є борг і можуть погасити свій борг», -  зазначив Петренко.

Окрім того, він звернув увагу, що в реєстрі не вказується домашня адреса боржника, «щоб не було маніпуляцій».

Петренко наголосив, що повноцінно Єдиний реєстр боржників почне працювати з 6 лютого 2018 року.

Як повідомлялося, 6 лютого набирає чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Ознайомитися з Єдиним реєстром боржників по аліментах можна за посиланням: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-