«Минуле. Сучасне. Майбутнє. Будуючи життя після переселення». Відкриття фотовиставки (вул. Антоновича, 102-104)

«Минуле. Сучасне. Майбутнє. Будуючи життя після переселення». Відкриття фотовиставки (вул. Антоновича, 102-104)

1828
Ukrinform

1 лютого о 10:00 у Центрі сучасного мистецтва M-17 розпочнеться фотовиставка «Минуле. Сучасне. Майбутнє. Будуючи життя після переселення», яка триватиме до 11 лютого.

Коротко. Виставка розповідає історії людей, які були вимушені покинути свої домівки через конфлікт на сході України, а також тих, хто допомагає переселенцям розпочати нове життя на новому місці. Фотограф Максим Дондюк на своїх світлинах показав сім проектів, які здійснюють Ініціативи Інфраструктурної Програми для України (ІІПУ) в Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. ІІПУ реалізується в Україні за дорученням уряду Німеччини компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Про автора. Максим Дондюк – український фотограф, добре знайомий з темою конфліктів та переселення. У нього є декілька проектів з фотографіями подій Євромайдана, конфлікту на сході України та у Криму. Його роботи отримали широке визнання і з'являлись у впливових міжнародних виданнях.

Людмила, одна із героїнь фотовиставки, працює доглядачем у гуртожитку для ВПО у Новомосковську: "У Донецьку я тільки ходила на роботу й займалася домашніми справами. Дім-робота, робота-дім, і так протягом 12 років. Коли переїхала сюди, усвідомила, що нерозумно витрачала свій час. Тепер у мене дуже активне життя, немає часу на лінощі. Я навіть записалась на курси копірайтингу та блогерства".

Довідково. ІІПУ реалізують понад 800 проектів, що позитивно впливають на життя близько 1,5 млн людей, включно з 150,000 ВПО. Діяльність ведеться в шести основних напрямках: соціальні та адміністративні послуги, освіта, охорона здоров'я, інтеграція, громадянське суспільство та управління надзвичайними ситуаціями.

В Україні зареєстровано 1,5 мільйони внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Понад 300 тисяч ВПО мешкають у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Це серйозний виклик як для переселенців, так і для приймаючих громад. ІІПУ допомагає цим громадам, покращити умови життя для ВПО та місцевих жителів, а також більш ефективно долати кризові ситуації. Для цього ІІПУ разом із партнерами реалізують ряд проектів, серед яких і ті, що показано на виставці: 

-Оновлення та забезпечення обладнанням дитячого садка у м. Балаклія, проведення тренінгів для розвитку дітей з особливими потребами

-Реконструкція головної будівлі Дергачівської районної лікарні

-Забезпечення меблями та побутовою технікою гуртожитка для ВПО у м. Новомосковськ

-Створення мобільного офісу в Центрі надання адміністративних послуг у м. Кам'янське 

-Надання медичного обладнання та спортивного інвентаря геріатричному пансіонату в с. Панасівка, проведення тренінгів для співробітників пансіонату

-Забезпечення необхідним обладнанням та підтримка місцевої пожежної охорони у Веселівському районі Запорізької області

-Проведення тренінгів для кінологів та психологів для підтримки дітей за допомогою каністерапії у м. Запоріжжя

Акредитація ЗМІ на відкриття виставки: Андрій Макрушин - тел. +380995157404, e-mail - andrii.makrushyn@giz.de; Марія Костенко - тел. +380509472787, e-mail – mariia.kostenko@giz.de

Час роботи виставки – щоденно, з 10:00 до 20:00.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-