Суспільному мовленню в Україні рік

Суспільному мовленню в Україні рік

Укрінформ
19 січня, 12.00 - Суспільне мовлення. Рівно рік тому було зареєстровано юридичну особу ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»).

До участі запрошені: Зураб Аласанія - голова правління ПАТ «НСТУ»; Тетяна Лебедєва - голова Наглядової  Ради ПАТ «НСТУ»; Вікторія Сюмар - голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики (TBC); Олег Наливайко - голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України;  Олена Литвиненко - заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні; Вадим Міський - секретар Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Світлана Остапа - заступниця голови Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Ігор Розкладай - головний експерт Групи РПР-Медіа; Юлія Решітько - модераторка, комунікаційниця,  Рух ЧЕСНО; Галина Смірнова - старша спеціалістка проекту "Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні".

Коротко. Під час заходу буде представлено основні досягнення роботи команди ПАТ «НСТУ», обговорено виклики, з якими стикнулась компанія, а також презентовано подальші перспективи її розвитку. Окрім того, буде представлено основні результати комплексного соціологічного дослідження, що завершилося наприкінці 2017 року щодо впізнаваності, рівня довіри, рівня задоволення контентом Суспільного мовника,  вивчення його потенційних та актуальних глядачів/слухачів та їхніх інформаційних потреб.

Підсумкові матеріали:

Аласанія відзвітував про реформу на UA: Суспільне мовлення 

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія відзвітував про хід реформи суспільного мовлення, основні досягнення роботи його команди за рік роботи.

Про це він докладно розповів на прес-конференції в Укрінформі, присвяченій першій річниці створення UA: Суспільне мовлення.  

"Зареєстровано було ПАТ "НСТУ" саме в цей день - 19 січня... До вересня майже 90 % команди було сформовано", - нагадав Аласанія. 

Він зазначив, що принципово важливим було для початку розділити структуру на дві частини - адміністративну і творчу, "щоб відокремити місцеві влади від місцевих керівників, і так зробили, починаючи від центральної дирекції на Першому Національному, далі на UA:Перший і до решти компаній".  

За його словами, нині існує нова штатна сітка - з 250 посад скоротили до 140. Оклади збільшено майже вдвічі за рахунок об'єднання коефіцієнтів і надбавок.

Розповідаючи про оптимізацію, Аласанія зазначив: якщо у жовтні 2017 року було 7318 позицій у штаті - це 31 мовний телерадіоканал плюс "Укртелефільм", то має залишитись 4087. 

Зокрема, він нагадав, що дефіцит бюджету Суспільного мовника у 2018 році становить 759 млн грн (згідно із законом він має становити 1,535 млрд грн), у зв'язку з чим зрізано доволі серйозні статті, зокрема така важлива, як виробництво контенту. 

Водночас секретар Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Вадим Міський зазначив, що можливі нові варіанти фінансування, не вводячи при цьому окремого податку на підтримку Суспільного мовлення, а спеціалізуючи один із наявних податків. 

"Є декілька варіантів розрахунків, ми фіналізуємо їх із правлінням, з колом міжнародних консультантів і найближчим часом найбільш оптимальна модель фінансування суспільного мовлення буде презентована. Ключова річ - щоб і справді політики не могли в цей процес втручатися", - підкреслив Міський. 

Він також висловив сподівання, що за кілька років при наявних темпах перетворень, які забезпечує менеджмент Суспільного мовлення, можна буде перейти до прямого фінансування громадянами, але для цього вже в найближчі місяці потрібно буде внести і домагатися прийняття законопроекту із захищеною моделлю фінансування Суспільного мовлення через спеціальний фонд Держбюджету.

Перший рік Суспільного мовлення: рухаємося у визначеному напрямку - голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ"  

Реформа Суспільного мовлення в Україні рухається у визначеному напрямку.

Таке переконання висловила голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва під час прес-конференції в Укрінформі,  присвяченої першій річниці створення UA: Суспільне мовлення. 

"Сьогодні непересічна дата - рік від дня реєстрації ПАТ "НСТУ". Реформа почалась. Трохи більше півроку, як працює нова команда. Чи відбувається все без помилок? Мабуть, ні, але процес триває. Зараз триває дуже важливий базовий процес. Він не дуже відчутний поки що в ефірі, але це саме ті зміни, без яких потім зміни в ефірі неможливі. Приводиться до ладу структура, уніфікуються і програмна політика, і професійні стандарти, випрацьовуються принципи вертикальної і горизонтальної взаємодії. Тобто такі процеси, на грунті яких потім будуватимуться і нова програмна політика, і взагалі принципи роботи Суспільного телебачення, які вже побачать наші глядачі", - сказала Лебедєва.

Вона зазначила, що дуже важко оцінювати цей етап, він болючий, і дуже багато маніпуляцій, спекуляцій на окремих випадках. Але і Наглядова рада, і менеджмент ПАТ "НСТУ" рухаються в правильному напрямку, спостерігають за всіма процесами, за чітким дотриманням положень закону, трудового кодексу. 

"Тобто реформа поки що рухається в обраному напрямку", - підкреслила голова Наглядової ради. 

Водночас Лебедєва закликала людей, зокрема й тих, хто говорить про "зраду", якщо вони мають конструктивні пропозиції і зауваження,  надсилати їх для розгляду.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-