Церемонія вручення премії імені В'ячеслава Чорновола. Кого з  публіцистів відзначено?

Церемонія вручення премії імені В'ячеслава Чорновола. Кого з публіцистів відзначено?

1013
Ukrinform
21 грудня, 12.00 - Церемонія вручення премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

Організатор: Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

Учасники: Богдан Червак -  перший заступник Голови Держкомтелерадіо; Зиновій Суходуб - лауреат Премії ім. В. Чорновола за 2017 рік; Григорій Кримчук - заступник головного редактора газети «Час/Time» (1995-1998 рр.), заснованої В.Чорноволом; Тарас Чорновіл - політик, громадський діяч; Валентина Чорновіл - сестра і соратниця В.М. Чорновола; Володимир Земляний - лауреат Премії ім. В. Чорновола 2016 року; Сергій Шевченко - лауреат Премії імені В. Чорновола 2014 року.

Коротко. Премія імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Її грошовий еквівалент - 5 тисяч гривень.

Церемонія нагородження відбуватиметься напередодні 80-річчя з дня народження Героя України, видатного українського громадсько-політичного діяча, видатного подвижника української нації В'ячеслава Чорновола.   Премію вручатиме перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, після чого відбудеться прес-конференція, під час якої журналісти зможуть поставити запитання лауреату премії, а також учасникам заходу.

Довідково. Серед 11 публіцистичних творів, поданих на здобуття премії, перемогу здобула робота-диптих (книга разом із компакт-диском) заслуженого журналіста зі Львова Зіновія Суходуба "Ліна Костенко: "Любов'ю-пам'яттю причастя" (Діалоги з Поетесою), що вийшла у львівському видавництві "Апріорі" у 2016 році. Автор пропонує читачеві та слухачеві свій погляд на винятковість особистості класика української літератури - Ліни Костенко, діалоги з якою, зокрема, про постать В'ячеслава Чорновола, дають можливість читачам сповна відчути дух епохи боротьби за незалежність України.

Почесними грамотами Держкомтелерадіо будуть відзначені також інші представлені на конкурс роботи. Це, зокрема, колективна робота журналістів Сумської філії ПАТ "НСТУ" та Центру інтернет-телебачення Сумського державного університету "Телемарафон: герої нації", який проходив у прямому ефірі  на телеканалі UA: Суми. Чотиригодинний марафон мав на меті  привернути увагу суспільства до руху опору Голодомору 1932-1933 років.

Почесною грамотою Держкомтелерадіо  відзначено статтю журналістки телеканалу  "1+1" Дарини Рогачук  "За покликом рідної крові. Знайти родинну історію в архівах КДБ", оприлюднену в інтернет-виданні "Історична правда".  Авторка розповідає історію своєї бабусі Марії Рогачук, яка була вислана в 1949 році  до Сибіру. Автор розкриває сімейну таємницю: причиною арешту був  зв'язок молодої вчительки села Ланівці Тернопільської області з українським національним повстанським рухом.

Підсумкові матеріали:

Премію В'ячеслава Чорновола цьогоріч отримала робота заслуженого журналіста Зіновія Суходуба "Ліна Костенко: "Любов'ю-пам'яттю причастя"

Напередодні 80-річчя з дня народження Героя України, видатного українського громадсько-політичного діяча В'ячеслава Чорновола в Укрінформі відбулася церемонія вручення Премії імені цього політика і публіциста за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2017 року. 

Премію вручив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. 

За словами Червака, серед 11 публіцистичних творів, поданих на здобуття премії, перемогу здобула робота-диптих (книга разом із компакт-диском) заслуженого журналіста зі Львова Зіновія Суходуба "Ліна Костенко: "Любов'ю-пам'яттю причастя" (Діалоги з Поетесою), що вийшла у львівському видавництві "Апріорі" у 2016 році. 

"У зв'язку з відзначенням в Україні 80-річчя з дня народження відомого державного і політичного діяча, ми вручимо диплом лауреату Премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики людині, яка цю премію заслужила. Сподіваюся, що ця нагорода надихне його на подальші творчі успіхи. Справді, отримати премію імені Чорновола, є надзвичайно почесно. В’ячеслав Чорновіл був блискучим українським журналістом, чи не всі захоплювались його статтями в газеті "Час/Time", і Чорновіл заклав надзвичайно високі стандарти в українській журналістиці", - сказав Червак.

Як зазначив лауреат, книга пропонує читачеві та слухачеві свій погляд на винятковість особистості класика української літератури Ліни Костенко, діалоги з якою, зокрема про постать В'ячеслава Чорновола, дають можливість читачам сповна відчути дух епохи боротьби за незалежність України.

"Книга побудована із живих діалогів в певні періоди української історії, коли серце вибухає відкритою любов'ю до України Ліни Костенко, ще раніше В'ячеслава Чорновола. Книга супроводжується компакт-диском, живим діалогом, на диску є три аудіо-діалоги з Ліною Костенко, один з них - це спомин про В'ячеслава Чорновола", - сказав Суходуб. 

Зокрема, як зазначив син В'ячеслава Чорновола - політик і громадський діяч Тарас Чорновіл, який подякував лауреату премії за книгу, - сьогодні потрібно піднімати рівень публіцистики та журналістики до рівня В’ячеслава Чорновола. 

"Мені здається, що сьогодні, коли ми вшановуємо пам’ять Чорновола, присуджуємо його премії, нам потрібно ще його почути, прочитати", - додав Тарас Чорновіл. 

За його словами, десятитомник В’ячеслава Чорновола дістати дуже важко, тому зараз, у період його вшанування, який згідно з указом Президента триватиме три місяці, слід здійснити певні заходи, щоб оцифрована версія цього десятитомника була виставлена на "державному порталі чи на урядовому, чи на президентському". 

Під час заходу почесними грамотами Держкомтелерадіо були також відзначені інші представлені на конкурс роботи. Це, зокрема, колективна робота журналістів Сумської філії ПАТ "НСТУ" та Центру інтернет-телебачення Сумського державного університету "Телемарафон: герої нації", який проходив у прямому ефірі  на телеканалі UA: Суми. Чотиригодинний марафон мав на меті  привернути увагу суспільства до руху опору Голодомору 1932-1933 років.

Почесною грамотою Держкомтелерадіо  відзначено статтю журналістки телеканалу  "1+1" Дарини Рогачук  "За покликом рідної крові. Знайти родинну історію в архівах КДБ", оприлюднену в інтернет-виданні "Історична правда". Автор розповідає історію своєї бабусі Марії Рогачук, яка була вислана в 1949 році  до Сибіру за зв'язок з українським національним повстанським рухом.

Премія імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету міністрів України. Її грошовий еквівалент - 5 тисяч гривень.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-