Нова національна  система охорони здоров'я України. Концепція від

Нова національна система охорони здоров'я України. Концепція від "ПРО S VITA"

Укрінформ
8 листопада, 12.00 - Незалежна експертна платформа "ПРО S VITA" анонсує Концепцію побудови нової національної  системи охорони здоров'я України.

Організатор: експертна група "ПРО S VITA".

Питання до обговорення:

Лідерство і управління в охороні здоров'я, або як досягти цілей реформи й нівелювати ризики для держави і нації. Децентралізація, що це означає в охороні здоров'я.

 Фінансування охорони здоров'я, або чи можливо забезпечити справедливість у доступі громадян до необхідної медичної допомоги і водночас відповідальність за здоров'я. Чи насправді ринок в охороні здоров'я це єдиний ефективний метод регулювання якості послуг та чи може він бути ціллю.

Концепція, що далі.

Крім зазначеного, експерти Платформи готові стисло відповісти на питання щодо інших аспектів Концепції, а саме:

Система громадського здоров'я "Здоров'я у всіх політиках".

Професіонали в охороні здоров'я, система кадрового забезпечення.

Система медичного обслуговування, доступність, якість, безпека, чутливість до потреб людини.

Лікарські засоби та їх доступність.

Управлінська і професійна інформація, інформатизація.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі представили нову концепцію системи охорони здоров'я 

Всеукраїнська інноваційна освітня платформа «Сходи в майбутнє» презентувала в Укрінформі свою концепцію системи охорони здоров'я.

Основні напрямки та принципи нової концепції представив лідер Всеукраїнської інноваційної освітньої платформи «Сходи в майбутнє», координатор експертної платформи «ПРО S VІТА» Ігор Найда.

«Мета нашої концепції системи охорони здоров'я (СОЗ) грунтується на принципах людиноцентричності, духовності і національної безпеки. Вони важливі тому, що як тільки ми будемо  грунтуватися на цих принципах, зможемо реально здійснити нашу мету: відтворити та примножити людський потенціал заради загального блага», - сказав під час прес-конференції Найда.

Кінцевою метою реалізації зазначених принципів, за його словам, є забезпечення високої якості життя українців та середньої тривалості життя у 80 років і вище. 

Він підкреслив, що в реалізації запропонованих принципів важливу роль відіграють лідерство  поєднанні з управлінням, що зазначено в  концепції «Здоров'я 2020: основи європейської політики і стратегії для 21 сторіччя» Європейського регіонального бюро ВООЗ.

За словами Найди, при побудові нової СОЗ мають бути враховані  соціальні, економічні, психологічні,  екологічні чинники тощо, від яких залежить  якість життя та середня тривалість життя загалом. 

У свою чергу заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий поінформував  про особливості управління та фінансування системи охорони здоров'я , передбачені концепцією. 

За його словами, управління галуззю охорони здоров'я має бути демонополізовано і деконцентровано.

«Тільки  тоді, коли ці функції роз'єднані інституційно, забезпечені інституційно, тільки тоді можливо гармонізоване з інтересами суспільства управління системою охорони здоров'я», - вважає Надутий.

На думку експерта платформи «ПРО S VІТА» Оксани Солдатенко, говорити про те, що в Україні відбулася реформа системи охорони здоров'я можна лише тоді, коли всі медичні послуги будуть безкоштовними.

"Повині відбутися докорінні зміни, а не так як зараз - частково платиться громадянами, частково з державного чи місцевого бюджетів", - резюмувала Солдатенко.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-