Цілі сталого розвитку. Як інтегрувати в державну політику України

Цілі сталого розвитку. Як інтегрувати в державну політику України

2315
Укрінформ
12 жовтня, 15.00 - Презентація Звіту про інтеграцію Цілей сталого розвитку в державні стратегічні документи України.

Організатори: Програма розвитку ООН в Україні; Інститут суспільно-економічних досліджень.

Учасники: Oлександр Саєнко - Міністр Кабінету Міністрів України; Оксана Маркарова - Перший заступник міністра фінансів України; Mихайло Тітарчук - заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України; Наталія Кацер-Бучковська - голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; Aнатолій Максютa - член Правління, Інститут суспільно-економічних досліджень; Kaтерина Рибальченко - координатор із стратегічних питань соціального та економічного розвитку, ПРООН в Україні; Павло Онищенко - начальник Управління стратегічного планування Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України; Ніна Підлужна - директор Департаменту рівня життя та моніторингу соціального розвитку, Mіністерство соціальної політики України; Леся Карнаух - директор Департаменту стратегії та європейської інтеграції, Miністерство екології та природних ресурсів України; Iгор Яковенко  - науковий консультант, Інститут суспільно-економічних досліджень; Геннадій Марушевський - експерт з питань охорони довкілля; Світлана Ковалівськa - заступник директора, Інститут суспільно-економічних досліджень.

Коротко. Під час події буде презентовано аналіз Інституту суспільно-економічних досліджень щодо інтеграції Цілей Сталого Розвитку у державні стратегічні документи, проведений в рамках проекту ПРООН та Глобального екологічного фонду «Інтеграція положень Конвенцій Ріо у національну політику України».

Довідково. Цілі Сталого Розвитку (ЦСР) - це система узгоджених міжнародною спільнотою завдань для сталого економічного зростання, соціального благополуччя, свідомої турботи про довкілля заради майбутніх поколінь. 

Головна мета ЦСР - спрямувати уряди на шлях сталого розвитку, відповідно до принципу «нікого не залишити осторонь», що означає забезпечення рівності та справедливості, мирного існування громад, дотримання прав людини. ЦСР встановлюють орієнтири до 2030 року, а Україна як член ООН має враховувати їх у ключових документах. Це стосується як уряду та парламенту, так і місцевих органів влади. Враховуючи інклюзивний характер ЦСР та їх тривимірність - екологічний, економічний та соціальний аспекти, до процесу впровадження мають бути включені усі сектори: державний, приватний та громадський.

Підсумкові матеріали:

Стратегічні документи України на 94% відповідають Цілям сталого розвитку від ООН, але їх реалістичність менша — дослідження

Державні стратегічні документи України на 94% відповідають Цілям сталого розвитку до 2030 року, ухваленим Генеральною асамблеєю ООН, проте реалістичність їх впровадження в життя менша - 60%.

Про це розповіла заступник директора Інституту суспільно-економічних досліджень Світлана Ковалівськa під час презентації в Укрінформі Звіту про інтеграцію Цілей сталого розвитку в державні стратегічні документи України.

“Наскільки Цілі сталого розвитку інкорпоровані в державні стратегічні документи. У цілому — це 94 %”, - зазначила Ковалівськa.

 За її словами, найбільше відповідають вказаним Цілям урядова Середньострокова стратегія розвитку, Державна стратегія регіонального розвитку та Стратегія сталого розвитку України.

Водночас Ковалівська наголосила, що методологія про інтеграцію Цілей у документах не дозволяє оцінити реалістичність їх реалізації, тому експерти провели додаткове дослідження і виявили, що менше 60% державних стратегічних документів інтегровані із Цілями сталого розвитку від ООН.

 Вона також додала, що серед сфер діяльності лідерами з інтеграції Цілей сталого розвитку є три основних сектори: екологічний, економічний та соціальний.

Разом з тим, член правління Інституту суспільно-економічних досліджень Анатолій Максюта додав, що для аналізу було взято 35 основних стратегічних державних документів.

У свою чергу, координатор із стратегічних питань соціального та економічного розвитку ПРООН в Україні Kaтерина Рибальченко розповіла, що Цілі сталого розвитку були прийняті Генеральною асамблеєю ООН 25 вересня 2015 року, які включають 17 цілей на глобальному рівні та 169 завдань, а їх складовими є достойне життя людей, доступ громадян до основних послуг з охорони здоров’я та освіти, захист екосистем в інтересах суспільства, партнерство — мобілізація глобальної солідарності в інтересах сталого розвитку, правосуддя та процвітання — побудова інклюзивної та прозорої економіки.

Вона підкреслила, що Україна адаптувала для себе 86 національних завдань та 172 національних орієнтири.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-