Рада  дружня до медіа. Як дотримуються Закону України «Про інформацію» у регламентах місцевих рад

Рада дружня до медіа. Як дотримуються Закону України «Про інформацію» у регламентах місцевих рад

Укрінформ
5 жовтня, 12.00 - Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання Закону України «Про інформацію» у регламентах місцевих рад.

Організатор: ГО «Інститут масової інформації».

Учасники: Оксана Романюк - виконавча директорка IMI; Ольга Шалайська - керівниця проекту IMI «Блогери проти корупції»; Максим Ратушний - медіа-юрист IMI; Тарас Случик - представник ГО «Інститут політичної освіти»; Метью Шааф - директор Freedom House в Україні; Алла Кохан -  начальник відділу інформаційної роботи Ужгородської міської ради; Альвіна Бондаренко -  керуючий справами виконавчого комітету Кіровоградської міської ради; Степан Пак -  заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Сумської міської ради; Катерина Гандзюк - в.о. керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, радник міського голови; Ірина Вишневська - начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради;  Ганна Рибченко - начальник управління розвитку громадянського суспільства виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради; Марія Славкінська - спеціаліст Дніпропетровської обласної ради; Олександр Чорноіваненко - голова Кіровоградської обласної ради; Олександр Біленький - голова Полтавської обласної ради; Микола Драганчук - голова Рівненської обласної ради; Богдан Сологуб - керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради; Володимир Дягілев   - начальник відділу прес-служби виконавчого апарату Харківської обласної ради; Олександр Вельбівець - голова Черкаської обласної ради.

Підсумкові матеріали:

Закон "Про доступ до інформації" порушують більше третини місцевих рад - ІМІ

Моніторинг Інституту масової інформації "Барометр свободи слова" засвідчив, що цього року на місцях доступ журналістів до інформації значно погіршився.

Про це повідомила виконавчий директор IMI Оксана Романюк на прес-конференції в Укрінформі.

"Ситуація з доступом до інформації в цьому році в Україні справді погіршується. З початку року ми зафіксували 301 випадок, коли журналісти мали перешкоди доступу до інформації. Для порівняння: за весь минулий рік таких випадків було 22. Тобто фактично, якщо брати помісячно, ситуація рівно вдвічі погіршилася. Для того, щоб виправити цю ситуацію, ми вирішили діяти на кількох рівнях. Найперше ми розробили зміни до законодавства, зокрема до  закону "Про судовий збір" з тим, щоб громадяни могли легше захистити свої права", - сказала Романюк. 

Вона зазначила, що в межах дослідження "Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання Закону України "Про інформацію" у регламентах місцевих рад" ІМІ проаналізував діяльність 47 міських і обласних рад. 

"Із 47 місцевих рад понад третину, як виявилося, не дотримуються вимог закону "Про доступ до інформації". Це 17 рад. Але позитив у тому, що 30 рад - дотримуються", - підкреслила Романюк.

За її словами, тим 17-ом радам, які не дотримуються закону, ІМІ надішле рекомендації.

"Ці рекомендації будуть відповідно зареєстровані офіційно, і наші представники в регіонах прослідкують, як ці рекомендації втілюються в життя і наскільки місцеві ради на це реагують. Бо доступ до інформації в умовах децентралізації і того, що країна рухається в Європу, є надзвичайно важливим, і ми маємо спільно над цим працювати", - зазначила виконавчий директор. 

Водночас вона запевнила, що ІМІ надаватиме юридичні консультації, буде публічно підтримувати ті ради, які дотримуються вимог закону, а також публічно критикуватиме ті ради, які їх не дотримуються.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-