Стратегія публічної дипломатії кримських татар. Заключна подія проекту з нагоди 10-ї річниці Декларації ООН про права корінних народів

Стратегія публічної дипломатії кримських татар. Заключна подія проекту з нагоди 10-ї річниці Декларації ООН про права корінних народів

2210
Укрінформ
13 вересня, 10.00 - Заключний захід публічної дипломатії кримських татар, присвячений 10-й річниці прийняття Декларації ООН про права корінних народів.

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; Кримськотатарський ресурсний центр; Естонський інститут з прав людини; служба Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу; Представництво Президента в АР Крим.

Учасники: Маріам Уолет - Голова Постійного форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII) - через Skype; Рефат Чубаров - Голова Меджлісу кримськотатарського народу;  Ейт Кукк - директор естонського Інституту з прав людини; Еміне Джапарова - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Олівер Лооде - експерт естонського Інституту з прав людини; Ескендер Барієв - директор ГО «Кримськотатарський ресурсний центр»; Борис Бабін - представник Президента України в Автономній Республіці Крим.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі підбили підсумки проекту, присвяченого публічній дипломатії кримських татар

У середу, 13 вересня, в день 10-річчя ухвалення Декларації ООН про права корінних народів, в Укрінформі підбили підсумки спільного проекту Міністерства інформаційної політики України і громадських організацій, присвяченого публічній дипломатії кримських татар.

Про це повідомляє кореспондент агентства.

"Меджліс кримськотатарського народу підтримує проект публічної дипломатії кримських татар і сьогодні бачить переваги і результати цієї системної роботи", - повідомив глава Меджлісу Рефат Чубаров на круглому столі, присвяченому підсумкам проекту публічної дипломатії кримських татар.

Він привітав учасників круглого столу з 10-річчям з моменту ухвалення Декларації ООН про права корінних народів. 

"Декларацію ООН про права корінних народів було ухвалено 10 років тому. Україна тоді відмовилася від підтримки тієї декларації, знадобилося сім років, щоб українська держава у формі постанови Верховної Ради України проголосила про приєднання до Декларації і визнала кримськотатарський народ корінним народом Криму", - розповів Чубаров.

Він зазначив, що Меджліс бачив у Декларації ООН "механізм рішення ряду внутрішньо українських проблем, зокрема питання пов'язаного з відновленням прав кримськотатарського народу і вдосконаленням статусу Автономної Республіки Крим".

"У постанові Верховної Ради кримські татари визнані корінним народом України. На черзі - ухвалення закону України про корінні народи", - зазначив глава Меджлісу.

Як наголосив Чубаров, приєднання України до Декларації ООН має велике значення. Наприклад, завдяки цьому документу в ухваленому недавно законі України "Про освіту" є "норми, спрямовані на вирішення питання про освіту тих чи інших етнічних співтовариств України саме через механізм статусу корінних народів".

"Зараз працює Конституційна комісія, і під час розробки змін і доповнень у Конституцію України повною мірою використовується механізм вирішення правових питань, виходячи з прав, зазначених у Декларації ООН про права корінних народів", - резюмував глава Меджлісу кримськотатарського народу.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-