Інформаційні пріоритети. Для мовлення на територію Криму  запускають нові радіостанції

Інформаційні пріоритети. Для мовлення на територію Криму запускають нові радіостанції

1686
Ukrinform
5 вересня, 12.00 - Запуск нових радіостанцій з метою розвитку мовлення на територію Криму. 

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Еміне Джапарова - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Сергій Костинський - член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Гаяна Юксель - директор видання QHA та радіо Hayat; Володимир Притула - шеф-редактор проекту РС "Крим. Реаліі"; Олександр Янковський - голова Редакційної Ради "Радіо Кримських Громад". 

Коротко. Під час заходу буде представлено звіт роботи Комісії з відновлення мовлення при МІП. Нагадаємо, розвиток телерадіомовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму здійснюється в рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.

Підсумкові матеріали:

Для жителів окупованого Криму розпочали мовлення нові українські радіостанції - Костинський

Попри окупацію АР Крим Національній раді з питань телебачення та радіомовлення спільно з Міністерством інформаційної політики вдалося створити дві нові радіоорганізації, які спеціалізуються на мовленні для жителів півострова та Херсонської області – радіо «Хаят» та «Радіо Крим.Реалії».

Про це повідомив член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський 5 вересня під час прес-конференції в Укрінформі.

«Незважаючи на те, що відбувається окупація Криму, вдалося створити дві незалежні радіоорганізації - ТОВ «Агентство «Кримські новини» (позивний “Радіо «Хаят»”), ГО «Радіо кримських громад» (позивний «Радіо Крим.Реалії»). Це гарна динаміка, що є такі мовники, які створюють спеціалізований контент для жителів окупованих територій», – зазначив Костинський.

Радіо «Крим.Реалії» почало мовлення на цих територіях 4 вересня. Сигнал розповсюджується більш ніж на 100 км - до Сімферопольського та Білогірського районів АР Крим, а також по трасі.

За словами Костинського, запуск нових радіостанцій є результатом роботи комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення. Її представники впроваджували проект Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму. Цей документ розробила робоча група при Нацраді протягом лютого-жовтня 2016 року. Далі він увійшов до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору України на 2017 рік.

«На темі Криму ми почали фокусуватися з 2016 року – вже тоді було розроблено проект Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму. За цей час нам вдалося отримати 12 FM-радіочастот, які за результатами чотирьох конкурсів були розподілені між сімома радіостанціями. В зоні впевненого прийому FM-сигналу проживає близько 470 тисяч осіб. До кінця року плануємо отримати ще десять частот», – уточнив Костинський.

Завдяки цьому вдалося організувати радіомовлення на півдні Херсонської області, вздовж адміністративного кордону з АР Крим, та на територію півострова.

Крім того, комісія змогла відновити ефірне мовлення трьох кримських телерадіоорганізацій: ТОВ «ТРК «ТК «Атлант-СВ» (позивний «Радіо Meydan»), Черноморська ТРК, НСТУ («UA:Крим»). Також було організовано цифрове телемовлення з села Чонгар на територію Генічеського району Херсонської області, Джанкойського та Красноперекопського районів АР Крим за участю п’яти телеканалів. Сигналом українських програм охоплено більше 250 тисяч людей на півночі Криму.

У планах розвитку – поява чотирьох нових локальних мультиплексів для с. Чонгар та смт Чаплинка, що дозволить збільшити цифрове мовлення на Крим в цілому на 16 програм. 

Радіо "Хаят" налаштоване в найближчому майбутньому почати мовлення на Крим 

Радіо "Хаят", це проект агентства "Кримські новини", яке почало мовлення на Херсонську область, планує, що його сигнали в найближчому майбутньому доходитимуть і до окупованого півострова.

Про це у вівторок в Укрінформі розповіла директор інформагентства «Кримські новини» і радіо «Хаят» Гаяна Юксель.

"Слово "хаят" у тюркській, і в тому числі в кримськотатарській мові, означає "життя". Це слово має дуже велике значення, тому що все, що важливо в нашому житті, а це може бути і сім'я, і діти, і якісь проекти, які ми реалізуємо, і справа, на якій ми зосереджені, про все це ми говоримо - "моє життя". Власне цією філософією життя був наповнений наш проект радіо "Хаят" і підхід до нового для нас медійного ресурсу", - розповіла Юксель.

Вона повідомила, що поки що сигнали радіо "Хаят" чути в Каховському районі Херсонської області на частоті 103,5 ФМ, "а також у будь-якій точці світу на сайті інформаційного агентства "Кримські новини", але в найближчому майбутньому буде вирішено і питання мовлення на територію Криму".

"Планів дуже багато і питань, які потрібно вирішити, теж дуже багато. Це й організація відеотрансляції, і підготовка сайту, і розробка мобільної версії, й отримання можливості мовлення на Крим", - зазначила керівник агентства.

Вона наголосила, що "у будь-яких умовах, у будь-яких обставинах, навіть якщо ми далеко від дому, потрібно продовжувати жити, працювати, творити, ростити дітей".

За словами Юксель, радіо веде мовлення українською і кримськотатарською мовами, зокрема, з 9-ї до 19-ї години виходять новини, а о 12-й і 17-й годині - розширені 20-хвилинні випуски новин з коментарями гостей у студії. Крім того, є соціально-політичний блок програм, реалізується літературний  проект з відомим літературним ресурсом «Книгарня Є», культурний проект, який розповідає про життя на материку і в Криму, а також про новинки української і кримськотатарської культури. Цікаве також розважальне шоу «Сабадан» («З ранку»), яке ведуть молоді українські і кримськотатарські ведучі.

"Під час ефірів простежується синтез і сплав українського і кримськотатарського - культури, мов, традицій, ситуацій", - розповіла Юксель.

Вона зазначила, що задумка нового радійного проекту з'явилася після того, як Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила  конкурс на радійні частоти в так званій кримській прикордонній території, і в результаті перемоги в цьому конкурсі з'явився новий інформаційний ресурс "Хаят".  

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-