Презентація книги. Нове слово в релігієзнавчій науці

Презентація книги. Нове слово в релігієзнавчій науці

Укрінформ
4 серпня, 14.00 - Презентація книги Говарда Л. Біддульфа “Відновлення стародавньої християнської церкви: чотири американські концепції”.

Учасники: Говард Лорел Біддульф - почесний професор політології; Дмитро Грищук - старший служитель громади Церкви Христової "Місто Сховище" (Київ); Фелікс Понятовський - викладач Українського адвентистського теологічного інституту; Володимир Денщиков - представник Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів; Людмила Филипович - зав. відділом філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України; Анатолій Колодний - президент Української Асоціації релігієзнавців.

Організатор: Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.

Коротко. Книга “Відновлення стародавньої християнської церкви: чотири американські концепції” - нове унікальне дослідження чотирьох церков, що походять із США, які стали важливими міжнародними спільнотами вірувань. Видання актуальне і для нашої релігієзнавчої науки. Його поява завершує річне наукове стажування професора Говарда Біддульфа у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України з вересня 2016 по серпень 2017 рр.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували книгу про 4 американські церкви, що нині присутні в Україні

Книгу "Відновлення стародавньої християнської церкви: чотири американські концепції" Говарда Біддулфа презентували у Києві. В ній ідеться про церкви, які зародилися в Америці і поширилися по світу, зокрема й в Україні.

На цьому наголосила Людмила Филипович - зав. відділом філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАНУ - під час презентації видання в Укрінформі.

 "Всі церкви, про які йдеться у книзі, представлені у нас в Україні, і ми  маємо знати витоки, історію появи цих рухів. Книгу написав наш давній друг, професор, відомий політолог Говард  Біддулф. Мова йде про 4 церкви - Ісуса Христа, адвентистів сьомого дня, раннього п'ятидесятництва та Ісуса Христа Святих останніх днів. Професор пропонує новий підхід, вважаючи названі церкви не так реформаційними, як реставраційними. Для нашого релігієзнавства ця думка є достатньо новою. І хоча вона спершу була викладена англійською мовою, її переклали українською. Тож маємо двомовне видання", - сказала Филипович, висловивши сподівання, що книга набуде великої ваги як наукове дослідження.

Автор книги зазначив, що книга присвячена 500-літтю Реформації, яку розпочав Мартін Лютер, і США  цього року святкують цю знаменну дату.  

 "Безсумнівно, він є героїчною фігурою в історії людства. Сьогодні ми говоримо про різницю між реставраціонізмом і реформаторством у християнстві. Мартін Лютер зробив багато, щоб реформувати католицьку церкву в Європі. Також було багато реформаторів у США. А ще були люди, зацікавлені у відновленні, а не просто у реформації. Вони вважали, що реформація була недостатньою, що треба прийти до первинної церкви, відновити її. Це Александр Кемпбелл, Джозеф Сміт, Еллен Уайт та діячі раннього п'ятидесятництва", - розповів Біддулф.

 За його словами, цю невелику книжку можна назвати вступом, який дає пояснення цих чотирьох течій,  започаткованих у США в ХІХ столітті і поширених у всьому світі.

"Я хочу показати, що в них є спільного, а що відмінного, і також той внесок, який зробила кожна з цих течій у міжнародному релігійному світі. Всі ці 4 релігії стали частиною релігійної картини в Україні, і відмінність між реформацією і відновленням лише починає досліджуватися в Україні", - сказав політолог, зазначивши, що ця праця допоможе розвитку релігієзнавства в Україні.

Науковий редактор видання, заступник директора Інституту філософії НАНУ Анатолій Колодний, який також є автором післяслова до книги, додав, що сприймає цю працю як звіт  Біддулфа про річне стажування в Україні. Професор також брав участь у наукових конференціях, написав чимало статей і доповідей, виступав на наукових конференціях і зустрічах зі студентами та викладачами різних українських університетів та дослідниками наукових інституцій.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-