Війна та релігія. Можливості церкви у системі світової безпеки

Війна та релігія. Можливості церкви у системі світової безпеки

Укрінформ
25 квітня о 14.00 відбувся “круглий стіл”: «Природа війни та її релігійне підрунтя: до проблеми умов мирного співіснування сучасного людства». 

Організатори: Національна Академія наук України; Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди (відділення релігієзнавства); Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; ГО «Європейський християнський конгрес»; ГО «Київське Богоявленське Ставропігійне Братство»; Українська асоціація релігієзнавців. 

Учасники: Володимир Авер'янов - президент ГО «Європейський християнський конгрес»; Олег Бучма - к. філос. н., доц., старший науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України; Тетяна Деркач - журналіст-релігієзнавець; Михайло Подюк - заступник дирекора департаменту у справах релігій та національностей; Шейх Саїд Ісмагілов - муфтій Духовного управління мусульман України «Умма»; Сергій Здіорук - к. філос. н., доц., заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту конфліктів та миру при Українській раді миру, пров. наук. співроб. відділу гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень;    Георгій  Папакін - д. іст. н., директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України;    Ірина Преловська - д. церк-іст. н., проф. Київської православної богословської академії Української Православної Церкви Київського Патріархату, д. іст. наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України;    Олександр Саган -  д. філос. н., проф., пров. наук. співроб.  відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України; Людмила Филипович - проф., д. філ. н., зав. відділу історії релігії та практики релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України;    Михайло Канафоцький -  Департамент зовнішніх зв'язків УГКЦ;    священик Іван Сидор -  кандидат церковно-історичних наук, викладач кафедри церковної історії Київської православної богословської академії УПЦ КП.

Підсумкові матеріали:

"Європейський християнський конгрес" ініціює проведення в Україні міжрелігійного безпекового форуму

ГО "Європейський християнський конгрес" виступає з ініціативою проведення цього року в Україні Європейського міжрелігійного безпекового форуму.

Про це повідомив під час круглого столу в Укрінформі президент цієї громадської  організації Володимир Авер'янов.

"Ми будемо закликати уряд, Всеукраїнську раду церков та окремі церкви провести в Україні  Європейський міжрелігійний безпековий форум саме в тому контексті, що у 2017 році минає 100 років жовтневого перевороту, і лідери країни, звідки він почався, і досі намагаються поставити світ з ніг на голову. І суспільство, і церкви, і держава повинні цьому запобігти. А оскільки Україна стала заручником цих процесів, саме тут і треба це розглядати - щоб підняти статус і України, і українських церков", - наголосив  Авер'янов.

Водночас він нагадав, що 4 квітня 2017 року на конференції в Дніпрі, в Дніпровській єпархії УПЦ КП, була затверджена платформа мирного співіснування людства, яку підтримали представники мусульманських та іудейських релігійних організацій. 

"Ця платформа є програмним документом нашої організації. В ній ідеться про те, що нинішня система світової безпеки не готова до гібридних воєн. Для прикриття агресії використовуються в тому числі й міжнародні  установи безпеки, передусім Рада Безпеки ООН та ОБСЄ. Тому нинішня концепція забезпечення мирного співжиття народів і держав потребує перегляду", - зазначив Авер'янов.

Він додав, що система світової безпеки, по суті, не працює. Право вето, яке мають п'ять країн, не дає вирішити проблеми знищення людей в Сирії і невизнаної війни в Україні.

"Будь-яка війна має або прямі, або опосередковані релігійні коРені. Тобто навіть якщо це не релігійний конфлікт, ті, хто хочуть змінити світоустрій, намагаються перетворити його на релігійний. Ми сьогодні зібралися для того, щоб закликати людство не допустити і засудити використання релігії в цих конфліктах. Також ми розуміємо, що релігія має тисячолітній досвід залагодження конфліктів, і хочемо звернутися до релігійних лідерів України та світу, щоб вони свій авторитет, досвід своїх церков, своїх релігій застосували саме для вирішення цих конфліктів", - підкреслив  Авер'янов.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-