Кіно, що наближає перемогу

Кіно, що наближає перемогу

3094
Ukrinform
4 квітня  о  15.00 відбулася прес-конференція на тему: ”Фестиваль військового патріотичного кіно “Позивний зеніт” у твоєму місті”.

Організатори: Укрінформ та режисери циклу п’яти фільмів “Позивний зеніт” Анна Мартиненко і Тетяна Кулаковська.

Учасники: Анна Мартиненко, Тетяна Кулаковська - автори фільмів циклу “Позивний зеніт”; Едуард Пінчук - снайпер-розвідувальник 79 ОАМБр, кіборг; В’ячеслав Хлоп’ячий - командир IV ротації Зведеного Загону ПС ЗСУ, полковник (позивний Резон); Богдан Бондар - командир І ротації добровольчого зведеного загону ПС ЗСУ, полковник (позивний Санта).

Запрошені: учасники бойових дій з  Вінниці, Василькова, Харкова, Сум, Дніпра, Борисполя, Білої Церкви та Києва; Лариса Зубенко - заступник директора КП «Київкінофільм»; Олена Бабій – начальник відділу з організації роботи кінотеатрів «Старт», «Факел», «Промінь», «Ленінград».

Коротко: Цикл п’яти національних фільмів «Позивний зеніт» – це обличчя передової, обличчя новітньої історії України. У публіцистично-документальному циклі стрічок «ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ» кожен глядач впізнає «guy living next door» - свого друга, брата, батька, сина, колегу, чоловіка у маршрутці. Детальна правда про те, як жили і воювали бійці, нагадає громадянам України, що треба поважати і цінувати військових, котрі охороняють мирне життя. 

Доки Росія невтомно доносить викривлену інформацію до світової спільноти, кінематографісти мають діяти на випередження і повести глядачів за собою, оберігаючи ментальний простір нашої України! Маючи на озброєнні таке душевне кіно, ми вже перемогли! 

Підсумкові матеріали:

У шести містах України, а також у столиці покажуть військове патріотичне кіно

З  6 квітня в Україні почнеться «Фестиваль військового патріотичного кіно "Позивний Зеніт" у твоєму місті», який охопить 6 українських міст, а також столицю.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомила одна з авторів фестивалю та режисерів кінострічок «Воїни Духу» та  циклу п’яти фільмів «Позивний Зеніт» Анна Мартиненко.

«Фестиваль військового патріотичного кіно ми започатковуємо з цього року, і він уже з 6 квітня почне стартувати в містах: Хмельницький - у кінотеатрі імені Шевченка та кінотеатрі «Планета», Черкасах - у кінотеатрі «Україна», Житомирі - кінотеатр імені Франка, місті Васильків - у кінотеатрі «Дружба», місті Вінниця - у кінотеатрі «Родина», і з 13 квітня - на узбережжі Чорного моря у місті Южне Одеської області в кінотеатрі «Кіно Плаза», - зазначила Мартиненко.

«У нас по-суті з’являється нове кіно в Україні. Це питання ідеологічно важливе. Дуже важлива ця робота, яка дасть можливість суспільству побачити передову, як вона є, очима простих військових» - заявив доброволець Зведеного Загону ПС ЗСУ, командир V ротації Зведеного Загону ПС ЗСУ, полковник В’ячеслав Хлоп’ячий з позивним «Резон».

Едуард Пінчук, кіборг, снайпер-розвідник 79 ОАЕМБр, який у місті Суми буде представляти і проводити зустрічі з глядачами під час прокату фільму «Воїни Духу», наголосив на важливості таких фільмів, в яких учасники бойових дій можуть висловитися і бути почутими: «Війна іде уже 4-й рік, але деякі люди почали забувати про цю війну і сприймати її, як щось буденне. Після повернення з фронту зустрівся з несправедливістю - і мовчати не хочеться. Дуже важливе значення мають ці фільми для підростаючого покоління і для нашої нації».

Майор Олександр Шпільовий, доброволець Зведеного Загону ПС ЗСУ з позивним «Шпіль» подякував авторкам фільмів «Воїни Духу» та «Позивний Зеніт», а також висловив думку, яку підтримують і його побратими: «Правду кажуть, що ми трошки програли інформаційну війну, що ми були не готові. У нас дуже гарна нація, сильна. Ми збудуємо нашу Україну, війна закінчиться. Такі фільми допомагають нам. Ви даєте нам надію!»

Автори і дистриб’ютори національних фільмів «Воїни Духу» та «Позивний Зеніт» Кулаковська і Мартиненко розповіли про унікальний і успішний прокат документального військового кіно в кінотеатрах країни. Що є свідченням великого глядацького попиту на правдиве сучасне документальне кіно про Захисників України.

Командир І ротації добровольчого зведеного загону ПС ЗСУ Богдан Бондар з позивним «Санта» згадав, що під час першого показу фільму «Воїни духу» у Вінниці, звідки він родом, йому довелося стояти - так багато бажаючих прийшло на перегляд. «Війна забирає щоденно кращих людей цієї країни, і чим більше ми звернемо увагу на це і будемо говорити про те, хто ці люди, що вони там роблять, тим, думаю, краще», - вважає Бондар.

Національний фільм «Воїни Духу» вдалося показати на державному телеканалі Сербії, де значний вплив російської пропаганди формує громадську думку європейців про війну в Україні. Також «Воїнів Духу» побачив естонський істеблішмент у «Центрі Кіномистецтв» Таллінського Університету. 19 квітня фільм "Воїни Духу" покажуть в Нью-Йорку.

За словами заступника директора КП «Київкінофільм» Лариси Зубенко, фільм «Воїни духу» демонструвався практично в усіх комунальних кінотеатрах Києва, а його основними глядачами були школярі.

«Ми пишаємося тим, що ви робите, і ми підтримуємо фільми «Позивний зеніт». Думаю, що ми будемо також запрошувати надалі школи і всіх вас, щоб ви виступали перед початком фільмів і розказували, як це відбувається. Бо це дуже важливо», - звернулася до авторів фільму та його героїв Зубенко, тим самим додавши до переліку міст, які будуть демонструвати "Позивний зеніт", і столицю.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>