Договір довічного утримання. Як не потрапити у пастку?

Договір довічного утримання. Як не потрапити у пастку?

4699
Ukrinform
29 березня о 12.00 відбулась прес-конференція на тему: «Українські пенсіонери: чи є альтернатива бідному та самотньому існуванню?». 

Організатор: Центр допомоги та соціального захисту пенсіонерів «Пенсіон».

Учасники: Михайло Вулах - директор Центру допомоги та соціального захисту пенсіонерів «Пенсіон», а також підопічні центру - люди поважного віку, які підписали договір довічного утримання.

Підсумкові матеріали:

Пенсіонери можуть отримати необхідну допомогу, підписавши договір довічного утримання - центр «Пенсіон» 

Українські пенсіонери можуть отримати необхідну фінансову і практичну допомогу, якої потребують щодня, підписавши договір довічного утримання.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив директор Центру допомоги та соціального захисту пенсіонерів «Пенсіон» Михайло Вулах, повідомляє кореспондент агентства.

«Літні люди часто потребують сторонньої допомоги, як фінансової, так і практичної. Все це можна отримати за договором довічного утримання. Цей договір ще з 2004 року є частиною Цивільного кодексу України, вже існує багаторічна практика його застосування», - сказав Вулах.

Він поінформував, що суть договору довічного утримання полягає у тому, що ним передбачається можливість пенсіонера після підписання цього договору отримувати ряд послуг, в тому числі і фінансову допомогу. Натомість пенсіонер у майбутньому передає інвестору права на успадкування квартири як компенсацію тих витрат, яких набувач зазнав упродовж дії договору.

За його словами, серед переваг договору довічного утримання - виплата солідного першого внеска пенсіонеру, гарантовані щомісячні виплати, оплата комунальних послуг, талони на соціально - побутові послуги на кшталт послуг доглядальниці чи домогосподарки.

«Наприклад, у нас у «Пенсіоні» виплати щомісячні залежать, по-перше, від вартості квартири. По-друге, під час розрахунку розміру виплат ми аналізуємо усі питання і проблеми, які хоче вирішити пенсіонер. Так, якщо він бажає отримати велику разову виплату, тоді ми можемо запропонувати менші виплати щомісяця. Якщо щомісячні виплати пенсіонер хоче у збільшеному розмірі -  тоді буде менше одноразова виплата, тощо», - сказав Вулах. 

Він додав, що «Пенсіон» працює з 2007 року і обслуговує понад 1300 пенсіонерів. 

«Ми надаємо пенсіонерам, які потребують захисту, найрізноманітніші кваліфіковані послуги. Завдяки великим одноразовим виплатам вони можуть зробити операцію, якої потребують, або подорожувати. А за рахунок щомісячних виплат вони можуть забезпечувати себе необхідними ліками і харчуванням, а все це подовжує їх життя», - резюмував Вулах.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>