Не бойовим мистецтвом єдиним. Нацгвардійців навчають як протистояти стресам психологічно й духовно

Не бойовим мистецтвом єдиним. Нацгвардійців навчають як протистояти стресам психологічно й духовно

Укрінформ
16 березня об 11.00 відбулась прес-конференція на тему: “Реалізація психологічного та духовного компонентів у системі підготовки та реабілітації військовослужбовців Національної гвардії України”. 

Організатор: Національна гвардія України.

Учасники: Сергій Чижевський - начальник відділу психологічного забезпечення Головного управління Національної гвардії України полковник; Олександр Іздебський - начальник служби з питань військового духовенства (капеланської служби) Головного управління Національної гвардії України; Протоієрей Іван - заступник Голови Синодального управління військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату, уповноважений за співробітництво з Головним управлінням Національної гвардії України. 

Підсумкові матеріали:

Нацгвардія "легалізувала" роботу військових священиків в зоні АТО  

Капелани різних конфесій можуть офіційно працювати в лавах Національної гвардії України як працівники, за трудовим договором, і працювати у військових частинах тилу або у прифронтовій зоні.

Про це сказав начальник служби з питань військового духовенства (капеланської служби) Головного управління Нацгвардії України Олександр Іздебський під час прес-конференції “Реалізація психологічного та духовного компонентів у системі підготовки та реабілітації військовослужбовців Національної гвардії України” в Укрінформі у четвер, повідомляє кореспондент агентства.

"Робота капеланів вже здійснюється не на волонтерських засадах, не на громадських засадах, а на штатних посадах, які введені в військових частинах Національної гвардії України", - сказав Іздебський.  

Він також зауважив, що в військових частинах Національної гвардії для офіційного влаштування було введено 44 посади для військових священиків. Полковник зазначив, що до цього часу на громадських засадах в Нацгвардії співпрацювали 67 священиків різних конфесій. 

За словами Іздебського, військові священики сьогодні забезпечуються грошима під час відрядження в АТО і співпрацюють з психологом, опікуючись душами військовослужбовців.   

"На сьогодні священик, духівник - повноцінний співробітник Національної гвардії України. Сьогодні він має право, якщо військова частина виїжджає в зону проведення АТО, то військовий священик може виїхати разом з ними. Для нього виписується лист відрядження, він отримує кошти за свою роботу під час відрядження і працює в колективі, разом з військовослужбовцями. Він співпрацює паралельно з психологом, в напрямку опіки над душами наших військових", - пояснив Іздебський.  

Як повідомляв Укрінформ, з 20 лютого 2017 року Національна гвардія України запровадила службу військового капеланства. Священнослужителі різних конфесій зможуть влаштовуватися на роботу у Нацгвардію як працівники, за трудовим договором, і працювати у військових частинах тилу або у прифронтовій зоні.

За три роки Нацгвардією проведено понад 40 міжнародних навчань для військових психологів та капеланів

За три роки у Нацгвардії організували і провели понад 40 міжнародних семінарів, навчань і зборів для підвищення профпідготовки військових психологів і капеланів.

Про це на прес-конференції “Реалізація психологічного та духовного компонентів у системі підготовки та реабілітації військовослужбовців Нацгвардії України” в Укрінформі розповів начальник відділу психологічного забезпечення ГУ Нацгвардії полковник Сергій Чижевський.

"За три роки психологічною службою Нацгвардії проведено понад 40 міжнародних навчань, семінарів, зборів щодо підвищення професійної підготовки військових психологів і капеланів. До цього залучалися вітчизняні та зарубіжні експерти  з Ізраїлю, Данії, Франції, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, США та інших країн. 34 військові психологи пройшли стажування за кордоном, зокрема в Польщі та Хорватії”, - сказав Чижевський.

Він також додав, що влітку 2015 року на базі одного з навчальних центрів Нацгвардії спільно з колегами національних ЗС Латвії вперше в Україні провели військові збори для психологів усіх військових збройних правоохоронних формувань України і Латвії.

Чижевський розповів, що на першому етапі реформування психологічної служби Нацгвардії її фахівців було виведено зі складу органів по роботі з особовим складом і створено для них окремі структурні підрозділи психологічного забезпечення, які сьогодні працюють у Нацгвардії України.

Він зазначив, що протягом 2014-2015 років психологічні заходи в зоні проведення бойових дій були ситуативними і хаотичними. Зараз же священики та психологи працюють вже не на волонтерських засадах, а на штатних посадах.

Полковник наголосив, що головне завдання капеланів і психологів - співпраця заради відновлення психологічного стану бійців і повернення їх з військових умов до своїх родин і подальшого нормального життя.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-