
Тилові проблеми. Хто безоплатно надає правову допомогу учасникам АТО?
Учасники: Леся Василенко - голова ГО “Юридична Сотня”; Артур Дерев'янко - Голова державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО; Віталій Голота - представник Генерального штабу ЗСУ; Дмитро Золотухін - заступник міністра інформаційної політики України; Марія Максимкова - адвокат; Олена Розвадовська - юрист правозахисник; Андрій Панчишин - юрист правозахисник; Юлія Дригайло - член правління ГО "Юридична Сотня".
Підсумкові матеріали:
Майже 7 тис. осіб отримали у 2016 році безплатну правову допомогу від “Юридичної сотні”
Юристи-волонтери громадської організації “Юридична сотня” надали у 2016 році безплатну юридичну допомогу майже 6863 осіб, з яких 5116 військовослужбовців та 177 членів сімей загиблих учасників АТО.
Про це повідомлено під час презентації звіту в Укрінформі на тему: "Про діяльність ГО "Юридична Сотня" за 2016 рік".
“Для того, щоб наші захисники могли нас ефективно захищати на фронті, не думати про якісь свої проблеми, які у них можуть виникнути вдома, їм потрібно мати надійний тил - а це соціальний захист, надання необхідної інформації, консультацій та правової допомоги від юристів, громадських діячів”, - наголосила голова ГО "Юридична Сотня" Леся Василенко.
Вона зазначила, що у минулому році “Юридична сотня” зосередилася на трьох основних напрямках роботи.
Перший з них - це безплатна спеціалізована правова допомога учасникам АТО, яка надавалася юристами-волонтерами та представниками “Юридичної сотні” у 9 областях України. Так, працюють 4 оператори “гарячих ліній” (з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 за номером 0 800 308 100). Це - юристи, які можуть надавати змістовні правові консультації з питань соціального захисту учасників АТО.
“І якщо на початку 2016 року на “гарячу лінію” зверталися близько 300 осіб у місяць, то вже наприкінці року ця цифра була 900. У 2017 році у нас не було жодного місяця, коли менше 800 дзвінків було на “гарячій лінії”, - заявила голова “Юридичної сотні”.
У разі звернень з більш складними питаннями, які потребують судового розгляду, оператори гарячих ліній надають контакти юристів та адвокатів-волонтерів, які безкоштовно забезпечують юридичний супровід та підтримку.
За словами Василенко, проект безплатної правової допомоги підтримали 178 юристів-волонтерів по усій Україні.
Також у 2016 році було відкрито 9 регіональних представництв: у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Львівській, Харківській та Одеській областях. У 2017 році було відкриті ще представництва у Черкаській, Миколаївській та Чернігівській областях.
Регіональні представники надають безоплатну первинну та вторинну правову допомогу, онлайн-консультації, консультації під час групових зустрічей, складання запитів, позовних заяв.
Ще одним з основних завдань “Юридичної сотні” є підвищення обізнаності та поінформованості військовослужбовців і ветеранів АТО про права та соціальні гарантії. З цією метою розроблено 30 пам’яток, які покликані довести до учасників АТО необхідну інформацію для розв’язання проблемних правових питань. Всього у 2016 році було надруковано 65 500 примірників пам’яток. Електронні версії пам’яток можна завантажити на сайті.
Крім того, значні зусилля прикладалися до напрямку реформування законодавства з метою заповнення “прогалин”, які стосуються учасників АТО. У цьому плані “Юридична сотня” співпрацює з 80 громадськими та ветеранськими організаціями, а також з міністерствами, відомствами та іншими органами виконавчої влади, здійснюючи правовий супровід підготовки законопроектів, змін до чинного законодавства.
Всього у 2016 році було зроблено 5 нормативно-правових розробок. Серед досягнень - долучення до розробки закону, яким було скасовано безстрокові контракти з формулюванням “до кінця особливого періоду”, що дозволило понад 80 тис. військовослужбовцям звільнятися з контрактної служби, підсумувала Василенко.
Відео з прес-конференції:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк