Реформування національного сектору безпеки: іноземний досвід

Реформування національного сектору безпеки: іноземний досвід

Укрінформ
6 лютого о 14.25 відбулася прес-конференція на тему: "Реформування національного сектору безпеки: іноземний досвід". (Зала 1)

Учасники: Олександр Ткачук – начальник Апарату Голови СБ України; Уле Тер’є Хорпестад – Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні; Сігбйорн Літланд – перший секретар Посольства Норвегії в Україні; Александер Вінніков – Голова Представництва НАТО в Україні, Директор Офісу зв’язку НАТО в Україні; Сергій Пунь – заступник начальника Центру міжнародного співробітництва СБ України; Анатолій Полях – Уповноважений Президента України з контролю за діяльністю СБ України; Олександр Литвиненко – заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України; Елдбьорг Льовер – Голова Комітету з парламентського нагляду Королівства Норвегії; Свейн Гроннерн – заступник Голови Комітету з парламентського нагляду Королівства Норвегії; Ойвінд Ваксдал – член Комітету з парламентського нагляду Королівства Норвегії; Ньорд Вегге – старший консультант Комітету з парламентського нагляду Королівства Норвегії; Анн-Крістін Б’єргене – заступник Директора Офісу зв’язку НАТО в Україні; Осе Маріе Фоссум – радник/тренер з питань державної безпеки КМЄС.

Довідково. Служба безпеки України активно залучає партнерів з країн НАТО та ЄС до заходів, пов'язаних з реформуванням національного сектору безпеки. Саме з цією метою у січні 2016 року за ініціативи Служби започатковано роботу Міжнародної дорадчої групи з питань реформування СБУ, до складу якої увійшли представники Офісу зв'язку НАТО в Україні, радники Консультативної місії ЄС з реформування сектору  цивільної безпеки України та експерти зарубіжних партнерських служб.

У рамках зустрічі іноземні партнери поділяться досвідом Королівства Норвегії щодо здійснення демократичного контролю за діяльністю сектору безпеки, а також відбудеться обмін думками щодо найкращих європейських практик у цій сфері.

Підсумкові матеріали:

В НАТО очікують на запуск реформи СБУ ближчим часом - Вінніков

В НАТО очікують, що Президент України Петро Порошенко найближчим часом підпише концепцію реформування Служби безпеки України, що була розроблена у минулому році.

Про це заявив керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков під час прес-конференції в Укрінформі на тему: "Реформування національного сектору безпеки: іноземний досвід".

“Співпраця, яка у нас є з СБУ, є дуже цінною та вже дала результати — це концепція реформування СБУ, розробка якої була завершена у липні минулого року за сприяння радників НАТО, ЄС та інших двосторонніх партнерів. НАТО очікує підписання цієї концепції Президентом України у найближчому майбутньому. Практична імплементація цієї концепції є дуже важливою”, - сказав він.

Представник НАТО наголосив, що реформування українського сектору безпеки відповідно до критеріїв  Альянсу є одним з пріоритетів річної національної програми співробітництва Україна-НАТО. І в цьому плані дуже важливим є забезпечення цивільного демократичного контролю над безпековими інституціями. 

Зі свого боку, керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук зазначив, що у спецслужбі готові переймати передовий досвід партнерів з країн НАТО та ЄС, і, зокрема, Норвегії, чия парламентська делегація прибула з візитом в Україну. Він повідомив, що сьогодні в СБУ пройшло засідання міжвідомчої дорадчої групи, до складу якої входять представники як українського безпекового сектору, так і з боку міжнародних партнерів. У ході зустрічі норвезька делегація, зокрема, поділилася досвідом в організації цивільного парламентського контролю  за сектором безпеки.

Ткачук підтвердив зацікавленість служби в тому, щоб механізми демократичного контролю, обговорені під час сьогоднішньої зустрічі, були реалізовані у процесі реформування сектору безпеки та оборони України. 

Він також зазначив, що в СБУ, не очікуючи підписання концепції реформування, вже розпочали роботу над імплементацією окремих питань “у тих сферах, де не очікується якоїсь дискусії, чи не потребується прийняття якихось законодавчих змін чи стратегічних рішень”.

Представник СБУ повідомив, що в рамках реформи спецслужба буде зменшувати кількість своїх повноважень, наприклад, у сфері боротьбі з корупцією, залишаючи за собою лише випадки, коли корупція загрожуватиме нацбезпеці. Поруч з цим, відбуватиметься посилення складової у сфері боротьби з тероризмом, оптимізація кількісного складу служби та посилення цивільного демократичного контролю над діяльністю служби.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-