Ще не вмерла України... і медицина!

Ще не вмерла України... і медицина!

Укрінформ
12 грудня о 13.00 відбулася прес-конференція  присвячена презентації новаторських методів лікування синдрому хребтової артерії на тему: "Шляхи розвитку медицини майбутнього. Діагностика і лікування невловимих хвороб". (Зала 1)

Учасники: Віктор Черняк - доктор медичних наук, професор, хірург вищої категорії клініки судинної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь", лауреат державної премії України; Сергій Дибкалюк - кандидат медичних наук, доцент  кафедри ортопедії та травматології медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика; Віталій Зоргач - кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, головний спеціаліст із ультразвукової діагностики Центрального госпіталю військово-медичного управління СБУ; Олександр Гаврилюк - журналіст.

Довідково. Учасники прес-конференції є авторами понад 200 наукових праць, 30 патентів на винаходи і 15 авторських свідоцтв із запропонованої до обговорення тематики. 

Патологія – синдром хребтової артерії – постійно поруч з нами. Ми так звикли до неї, що часто навіть не звертаємо уваги на прояви недуги: хронічну втому, запаморочення, головний біль, приступи панічного страху, поганий настрій, а іноді й раптову втрату свідомості. Тому й не намагаємося знайти пояснення. А фіналом, на жаль, стають інсульти, інфаркти, різноманітні хронічні захворювання, невиліковні прогресуючі неврологічні стани (БАС, хвороби Альцгеймера).

Медикаментозне лікування, як правило, не приносить полегшення. Хвороба прогресує і зупинити її неможливо. На жаль, усе частіше вона призводить до інвалідності і позбавляє життя молодих людей, які раптово помирають у сні, або під час тренувань. 

Як зупинити цю страшу недугу, котра може стати причиною загибелі людства, і розкажуть винахідники революційних методів її діагностики та лікування відомі київські лікарі-новатори та їхні колишні пацієнти.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували новаторські методи лікування синдрому хребтової артерії

У Києві команда лікарів презентувала новаторські методи лікування синдрому хребтової артерії. Фахівці є авторами понад 200 наукових праць, 30 патентів на винаходи і 15 авторських свідоцтв із цієї тематики.

Про це заявив доктор медичних наук, професор, хірург вищої категорії клініки судинної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь", лауреат державної премії України Віктор Черняк на прес-конференції в Укрінформі.

“Синдром хребтової артерії - це термін, який фактично не є офіційним, але цей термін увійшов у широку практику, він у себе включає багато так званих підсиндромів - 8 чи 9”, - сказав Черняк.

Він пояснив, що такі синдроми супроводжуються хронічною втомою, запамороченням, головним болем, приступами панічного страху, поганого настрою, дзвоном у вухах, а іноді людина навіть може раптово втратити свідомість.

“Усе це може довести людину або до психіатричної клініки, або до інсульту. Але кінцевим результатом завжди є все ж інсульт. І найстрашніше, що ця проблема виникає у молодих людей, іноді у дітей. У дітей це проявляється затримкою розвитку, дитина починає пізно ходити чи говорити, і навіть деякі захворювання, які зараз називають ДЦП, прив’язують до цієї проблеми. Тому велике різноманіття не дає спеціалістам зібрати це все докупи і вирішити проблему. Саме тому, як правило, це не лікується. Пацієнт приходить до лікарні, а йому кажуть, що це не лікується, що можна це терпіти”, - розповів лікар.

На його переконання, це один із тих варіантів, коли офіційна медицина не може впоратися з проблемою, однак, колектив лікарів знайшов не лише причину цього захворювання, а й її вирішення.

“Цьому передувало більше 10 років роботи: наукові дослідження, експерименти, патентування тих чи інших нововведень, виступи на наукових конференціях, у тому числі за кордоном. І все це в кінцевому результаті вилилося у методичні рекомендації для лікарів. Лікарі уже отримали інструмент у руки, але це поки перший крок. Наступні кроки - це більш широка популяризація результатів цієї роботи”, - зауважив Черняк.

У свою чергу, кандидат медичних наук, доцент кафедри ортопедії та травматології медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Сергій Дибкалюк підкреслив, що невропатологи усього світу проблему із таким захворюванням не вирішують, а на певному етапі їм цим навіть забороняли займатися.

“Ми незабаром сформуємо своєрідний клуб з тих пацієнтів, які пройшли різні етапи лікування не лише у нас, а й інших спеціалістів, з обов’язковою участю невропатологів, психіатрів, нейрохірургів. Тому що більшість не хочуть вирішувати проблему, а деякі бачать вихід у тому, аби підсадити людей на антидепресанти, які не лише блокують певні центри головного мозку, а ще й знижують зворотній зв’язок між внутрішніми органами, а, перериваючи цей зв’язок, ми не даємо людині можливість вилікуватися”, - наголосив Дибкалюк.

Лікарі просять надати обладнання для новаторського лікування синдрому хребтової артерії

Група лікарів, які презентували новаторські методи лікування синдрому хребтової артерії просять посприяти їм в отриманні приміщення та обладнання для лікування хворих.

Про це заявив кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, головний спеціаліст із ультразвукової діагностики Центрального госпіталю військово-медичного управління СБУ Віталій Зоргач на прес-конференції в Укрінформі.

“Аби рухатися далі, нам треба вирішити кілька проблем. Перша - ми маємо бути разом, бо ми працюємо у різних серйозних структурах і зараз ми викроюємо між основною роботою час, аби бути разом. Пункт номер два - нам потрібна апаратура. Якщо взяти хорошу апаратуру і дати нашому лікарю, якщо він добре підкований, то він буде не гірший за німецького чи американського лікаря”, - сказав Зоргач.

При цьому, за його словами, для проведення лікування пацієнтів лікарям потрібне приміщення.

“Загалом тут дуже багато нюансів - і людських, і професійних, але ви маєте знати, що ми любимо пацієнтів і будемо старатися їм допомогти”, - наголосив Зоргач.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-